GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

"300 BİN TL'LİK YOLSUZLUK DOYASI NE OLDU?"--- Reklam ---
test
Gündem - 06.01.2019 Pazar 13:44 
2014 Yerel Seçimlerinde MHP' den aday olduktan Sonra AK Parti' ye geçen

2014 Yerel Seçimlerinde MHP' den aday olduktan Sonra AK Parti' ye geçen Ormanlı Beldesi  Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Partiye geçmeden evvel eski Başkan Yaşar SEVER  hakkında basına yaptığı açıklama ardından 5 yıl geçti.

İlk Göreve geldiği andan itibaren Yaklaşık 300  Bin liralık    yolsuzluk dosyasını takip etmediği i bu dosyalarla ilgili halka hesap vermediği yolunda ciddi eleştiriler yapılan Başol'un,  halka nasıl cevap vereceği merak ediliyor.

PARALAR NE OLDU

Belediyeyi Yüzbünlerce lira zarara uğratanların en rahat olduğu belde olan Ormanlı'da halk ,"paramız nerede" diyor.   

Medya67 Gazetesi olarak ileriki günlerde Ormanlı Beldesinde yaşayan halkın ne kadar parası yolsuzluk yapanlarca yendiği konusunda yeni bilgiler sunacağız.

İŞTE BAŞOL'UN  BAŞKAN OLDUĞU ZAMAN BASINA YAPTIĞI AÇIKLAMA METNİ

30 Mart seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Ormanlı Belediye Başkanlığı'nı kazanan Bayram Başol, göreve geldikleri 6 aylık süre içerisinde yapılan çalışmalar hakkında halkı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Başol, belediye başkanlığını kazandıkları gün belediyenin denetlendiğini ve yapılan denetlemelerin sonucunu bekledikleri için toplantıyı altı ay sonra yapmak zorunda kaldıklarını söyledi. 

    Belediyenin kendilerinden önce yönetim şeklini kendilerinin de araştırdığını kaydeden Başol, belediye tarafından 260 bin liraya alınan minibüsün Ormanlı halk otobüsleri ile anlaşmaya varılmasının ardından 200 bin liraya satıldığını ve burada belediyenin 60 bin lira zarar uğratıldığını kaydetti.

    "AĞIR CEZA MAHKEMESİ'NDE YARGILANACAKLAR"

   Z
onguldak'ın Ereğli ilçesine Bağlı Ormanlı Belde Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Partili Belediye Başkanı Yaşar Sever döneminde belediyenin 300 bin lira zarara uğratıldığını iddia etti. Başol konuşmasında zararın Zonguldak Valiliği ve Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tespit edildiğini belgelerle açıkladı. 

 

Zonguldak valiliği ve Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan raporları da açıklayan Başol, raporlarda belediye yönetiminin Ağır cezada yargılanacağının açıklandığını söyledi. Başol açıklamasında "Cumhuriyet Savcılığının raporu dedik. Valilik raporunda 'Ormanlı belediyesinin mali yönetim ve kontrol sisteminin tümüyle zaafa uğradığı, Belediye Başkanı Yaşar Sever ile birlikte onun yerine vekalet eden Mehmet Erdoğdu, Muhasebe yetkilisi E.O veznedar M.C nin görevlerini mevzuata uygun yerine getirmedikleri, bunun yanında muhasebe yetkilisi olarak görev yapan Mali hizmetler müdür vekili E.O.'nun zimmetine para geçirdiği tespit edilmiştir' Bu Zonguldak valiliğimizi raporu. Gelip belediyede okuyabilir. Mehmet Erdoğdu’nun belediye başkanlığına vekalet ettiği 3 aylık dönemde fatura karşılığı belediyeye giren ancak kasadan gayri resmi çıkışı yapılan para 56 bin 896 TL 85 kuruş. Bu Yaşar kardeşimizin istirahatlı olduğu döneme tekabül ediyor. Birde Zonguldak Başsavcılığı'nın hazırladığı metin bizim elimizde. Bu son 5 yılın bilançosu. Özet olarak bu konu bize geldi. Son 5 yıl içerisinde vekalet eden arkadaşlarımızın ve ya belediye başkanı görevi yapan arkadaşlarımız hakkında Başsavcılığımızın çıkarmış olduğu rakam 226 bin 471 TL. 56 bin lirayı da eklediğimizde 300 bin lira kasadan buhar olup giden para. Bu paraların fatura karşılığı yok. Bu 300 bin TL’yi biz değil Zonguldak Valiliği ve Kaymakamlık müfettişleri tespit etmiş. Bu konu Zonguldak Ağır Ceza Mahkemesi’ne intikal etti. Takdir mahkemenindir.” dedi.

MEDYA67 SORDU HALK CEVAPLADI YARIN GAZETEMİZDE...

 

Etiketler; şehit, recep, turan, alaplı,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 
 

İlgili Diğer Haberler

Ereğli'nin sahibi yok
25 gün önce