ÖZELHASTA OLMAYIN

Ereğli'nin sahibi yok

Gündem   A+a-

 Karadeniz Ereğli'de bulunan Özel ECOMAR HASTANESİ'NDE hasta hakları ihlalleri,hastalar üzerinden haksız kazanç sağlamak,hastalara karşı "bu hastanede tedavi olamaz!" gibi son derece İnsan haklarına, hatta en önemlisi Hasta haklarına aykırı işletmecilik yaptığı konusunda kamuoyunu şaşkına çeviren uygulama dava konusu oldu.
OĞUZ KARAKUŞ ECOMAR'I ANLATTI

Ereğli'de avukatık yapan : Av Yılmaz Efe 18 Mayıs 2019 Tarihinde Sosoyal Medya üzerinden EREĞLİ ECOMAR HASTANESİ hakkında Hasta haklarını ihlal ettikleri gerekçesi ile dava açtı.

KALP AMELİYATLARINDAN VURGUN

Öte yandan Ereğli'nin tanınmış isimlerinden Oğuz Karakuş ECOMAR HATENESİ'nde Bay Pas oldu.Karakuş'un yakınlarından ilk etapta 5 bin tl, daha sonra 900 tl ye yakın para istediği bizzat Oğuz Karakuş tarafından ifade edildi...

 

 

 EREĞLİ DE HASTA OLUN AMA PARANIZ VARSA!

Anadolu Hastanesi'nden sevkle ECOMAR Hastanesi'ne sevk edilen burada Bypass olan Karakuş kendisi ile yaptığımız röportajda insanların hastalığından nasıl yararlanıldığını anlattı.

Karakuş'un yakınlarından ilk etapta 5 bin tl istendiğini söyleyen Karakuş; Ben ameliyat olduktan sonra ,benim eşime ve çocuklarıma 5 bin Tl masraf çıkarmışlar.Ben durumu DYP ilçe Başkanı Mustafa Danışmaz'a ilettim. Danışmaz Esli Kızılay Başkanı :Nihat Aygün'ü arayarak durumu izah ediyor.Bana önceleri kan ve diğer tedavileri için ilk etapta 5 bin Tl masraf çıkarmaları halinde detaylı Fatura alın" Diyen Mustafa Danışmaz'ın dediğini yaptık.Bu sefer yanlış hesap olmuş denilerek 1370 Tl hesap çıkartmışlar. Eşim teferruatlı Fatura verin deyince 970 tl hesap çıkartmışlar.

 

Ereğli'de ECOMAR HASTANESİ'nde Kalp Damar Cerrahı Servisi'nde kalp amelşiyatlarının Tıp tarihinde eşine rastlanmayacak derecede fazla olması da Tığ Camiasında şaşkınlıkla izlendiği de kamuoyunun rahatsız olmasına neden olmaya başladı.

 

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ NEDEN İŞLEM YAPMIOR?

ARKASINDA KİM,KİMLER VAR?

Ereğli kamoyunun sokağa taşan bir sorusu da; ECOMAR HASTANESİ arkasında kim, ya da kimler var? Hakkına bu kadar şikayet olan kurumun korunduğu doğru mu? sorusu da yanıt arıyor.

BU KURUMA BEÜ HASTA GÖNDERİYOR MUŞ

Zonguldak'ın en büyük sağlık kuruluşu olan Bülent Ecevit Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ  Hastanesinden de Ereğli' ye ECOMAR Hastanesine hasta gönderilmesi etik olarak ne kadar doğru olsa da, tam teşekkülü ,Ereğli Devlet Hastanesi'nde olması gereken cihazların da Çaycumaya verilerek, burada hastalara 2-4 ay arasında randevu verilmesi, kemik tarama Röntgen cihazının hala yapılamaması gibi çok sayıda eksikliğin yaşandığı 118 bin merkez,170 bin köyleriyle nüfusu olan Karadeniz Ereğli'de sağlık skandalları kamuoyunu rahatsız ediyor.

İŞTE AV. YILMAZ EFE'NİN DAVA DİLEKÇESİ.BU DİLEKÇEYE KİMLER SUSUKUN KALACAK?

ANJİOLARDA FİŞ

ECOMAR Hastanesinde sık ,sık Anjiyoların yapıldığı dikkat çekerken .Hastane tarafından hastalara 500 tl lik fiş verilmesi,bu fişin mahiyeti ne?

Neden bu fiş veriliyor?

 

Ereğli'de avukatlık Yapan Yılmaz Efe 'nin Hasta haklarını ihlal eden Ecomar Hastanesi'nin Hasta Hakları işte şöyle.

 

"1- Hizmetlerden Yararlanma Hakkı
• Hastanemize başvuran her birey, dil, din, ırk veya mezhep ayrımı yapılmaksızın tüm hizmetlerden yararlanma hakkına sahiptir.
• Hastalarımız hastanemizin sunduğu tanı ve tedavi imkanları ve bu hizmetlere nasıl ulaşılacağı konusunda bilgilenme hakkına sahiptir.
      
2- Bilgilendirme ve Onay Hakkı
• Hastalarımız kendileri veya yasal temsilcileri kanalı ile önerilen tıbbi girişimleri ve her bir girişimin potansiyel risk veya yararlarını, önerilen girişimlerin alternatiflerini, tedavisiz kalmanın sonucunu ve gelişecek süreci içerecek şekilde sağlık durumları konusunda anlayabileceği dil ve yöntemle tam bilgi alma hakkına sahiptir.
• Hastalarımız talebini yazılı olarak bildirdikleri taktirde tüm tıbbı kayıt işlemlerinin yazılı bir kopyasını alma hakları vardır
• Hastalarımızın bilgilendirme ve onayı tıbbı ve yasal zorunluluklar dışında, hastalığı ile ilgili ciddi yan etki riski, ölüm riski, nekahat ile ilgili problemler, başarı şansı gibi konularda bilgilendirme yapıldıktan sonra uygulanacak tedaviye karar verme hakkına sahiptir. Hastamız bu hakkı kullandığı taktide yapılacak işlemlere onay verdiğini kabul etmiş sayılır.
• Hastalarımız ağrının doğru değerlendirilmesi ve tedavisi konusunda bilgi alma hakkına sahiptir.
• Hastalarımızın ve ailelerinin organ ve diğer dokuları bağışlamayı nasıl seçecekleri konusunda bilgi alma hakları vardır.
• Hastalarımızın, hastanede yürütülen klinik araştırma ve deneylere nasıl katılabilecekleri konusunda haberdar edilme, katılmayı kabul eden hastalarımızın da nasıl korunacakları konusunda kendilerinin ve ailelerinin bilgi alma hakkı vardır.
• Hastalarımız hastane misyonu hakkında açıkça bilgi alma hakkına sahiptir.
 
3- Hizmetlerden Yararlanma Hakkı
• Hastanemize başvuran her birey, dil, din, ırk veya mezhep ayrımı yapılmaksızın tüm hizmetlerden yararlanma hakkına sahiptir.
• Hastalarımız hastanemizin sunduğu tanı ve tedavi imkanları ve bu hizmetlere nasıl ulaşılacağı konusunda bilgilenme hakkına sahiptir." Diye devam eden Hasta Hakları Genelgesinin 3. Maddesi ihlal edilmiştir.

Halkpostası Gazetesi olarak Özel Hastaneleri mercek altına alcağız.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar