ADD'YE ÇİVİCİ'DEN ATATÜRK FOTOĞRAFLARI DESTEĞİ

CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı Erol Çivici’nin katkılarıyla Kurtuluş

Kültür - Sanat   A+a-

 CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı Erol Çivici’nin katkılarıyla Kurtuluş Savaşı’nda büyük rol oynayan Gazi Alemdar Müze Gemisi’nde Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları sergilendi.

Çok sayıda kişinin gezdiği sergide Atatürk’ün ilk kez gün yüzüne çıkan fotoğrafları görenleri duygulandırdı. Sergiyi gezenler açılan anı defterine Atatürk ve günün anısına duygu ve düşüncelerini yazdı.

Sergiye eşi Gönül Çivici ile birlikte katılan CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici anı defterine “Sevgili Atam; Kurduğun Cumhuriyette çizdiğin doğrultudan hiç sapmadan ilelebet yürüyeceğimize söz veriyorum. Sizi özlemle yad ediyorum” diye yazdı.

Çivici’ye serginin açılmasında verdiği katkılardan dolayı teşekkür eden Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yusuf Arslan, Atatürk’ün gün yüzüne ilk kez çıkarttıkları fotoğraflarını bu sergiden sonra köy ve ilçe merkezinde ki okullarda da sergileyeceklerini ifade etti. Arslan gazetecilere yaptığı açıklamada “Bugün 10 Kasım, Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü. Ulu önderimizin aziz hatırası önünde saygı ve şükranla eğiliyoruz. Bir ulus düşünün; dört tarafı düşmanlarla çevrili, bir ulusu tekrar örgütleyerek özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi yaparak tekrar yeniden dirilten bir önder. Adaletin, hukukun, insan haklarının, özgürlüğün, bağımsızlığın bütün mutluluğunu bize tattıran ve onun evlatları olmakla övündüğümüz liderimizin aziz hatırası önünde Atatürk Düşünce Derneği Şube Başkanı olarak saygıyla eğiliyoruz. Bugün Karadeniz Ereğli’de çok değişik bir etkinlik yapmak istedik, bunun için gerçekten ciddi bir şekilde uğraş verdik. Ölümünün 80. Yıl dönümünde Atattürk’ün bilinmeyen fotoğraflarını Karadeniz Ereğli’nin Kurtuluş Savaşı’nda büyük rol oynamış Alemdar Gemisi’nde birleştirmek, bütünleştirmek istedik. Bu bağlamda bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Karadeniz Ereğli’nin yerli, yetiştirdiği değerli iş adamlarımızdan Sayın Erol Çivici’ye bu fotoğrafları bizlere, derneğimize armağan ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Bu fotoğrafları projelendirdik; bundan sonra umuyorum ki Karadeniz Ereğli’nin birçok köyünde, ilköğretim okullarında ve şehirdeki ilköğretim okullarında zaman zaman bu fotoğraflarımızın sergilenmesini sağlayacağız. Fotoğraflarımızı şubemizde yetişmiş, değerli büyüklerimizin bize hem anlatmasını isteyeceğiz hem de bu fotoğrafları halkımızla paylaşarak daha etkili bir şekilde görsel anlamda Atatürk’ü aramızda hissederek yaşayacağımızı umuyorum. Katkılarından dolayı tekrar değerli iş adamımız Erol Bey’e sonsuz saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bizi gerçekten böyle önemli bir tarihte, böyle güzel bir sergiyi Ereğli’de buluşturma imkanı verdirdiği içinde ayriyeten çok teşekkür ediyorum” dedi.


Atatürk’ün bilinmeyen fotoğraflarından oluşan sergi Pazartesi gününe kadar Alemdar Müze Gemisi’nde açık kalacak.

 

 

Kaynak Ereğli Haber 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar