GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

ALAPLI TSO ADAYI YIMAZ'DAN İŞ DÜNYASINA ZİYARET

ALAPLI TSO ADAYI YIMAZ'DAN İŞ DÜNYASINA ZİYARET

--- Reklam ---
test
Gündem - 27.03.2018 Salı 00:03  - Bu haber 456 kere okundu.
Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası'nın 2 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan kongresine
 Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası'nın 2 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan kongresine 5 Gün kala TSO adaylarının ziyaretleri sıklaştı.

Alaplı TSO Adayı Murat Yılmaz, 5 grupta seçime girecek Komite üyeleri ile tek , tek Alaplı İş dünyasını gezdi.Pazartesi Günü yaptığı ziyeretlerde; Real Fındık,Birlik Makina,Sevim Orman Ürünleri, Sözer Fındık,Gündem Çorap Fabrikası, Yağmur Tarım Ürünleri Rahmetli Ömer Şen'in oğullarına,Erçal Fındık Fabrikası,Alper Fındık,Türkoğlu Madencilik,Yıldız İnşaat,Dursunoğlu İnşaat, Yüksel Ticaret, Huzur Kasabı,Dörtler Ticaret sahipleriyle sıcak sohbetlerde bulundu.

 

ALAPLI'YA 70 BİN DOLARLIK ENERJİ KAÇIYOR MU?

Alaplı TSO Başkan adayı Murat Yılmaz çok sayıda iş yerinde yaptığı istişare toplantılarında Erçal Fındık Sahibi: Sait Erçal'ın Alaplı'ya kurmasını planladığı Enerji Santrali hikayesi şaşkınlık yarattı.

Sait Erçal ,Murat Yılmaz ile Yaptığı sohbette; Alaplı'ya 70 milyon  Dolarlık Elektrik Santrali kurmak istedim.Burada bulunan ISLAH OSB alanına kurmak istediğin Enerji Santrali 25 KW 'lık olup, Ereğli ve Alaplı'nın tümüne elektrik üretecek kapasitede. Bu tesis 70 Milyon Dolarlı yatırım.30 Kişi çalışır.Köylerde bulunan fındık odunları ve çalılarını yakarak ,Saatte 40 Ton kapasiteli Su rezervi için burada bu tesisi kurmak istedim. Vali Bey ile görüştüm.Islah OSB alanında bunu yapabilmem için ilgililerden sonuç alamadım.Faruk Beye gittim.Ciddi bakış açısı görnedim.Burada iş yapana destek yok.Dedikodu ön planda.Bizim Ordu'da olsa hemen bu tesisi kurardım. Ama 2 ay içinde burada yer bulamazsam, tesisi Düzce ya da Akçakoca'da kuracağım sanırım." Dedi.

 

Murat Yılmaz, ve ekibi şaşknıdı. Çünkü, Alaplı'nın tüm köylüsü çalı ve diğer fındık kabuğu, fındık dallarından kalan çalıları dahi satarak para kazanacağı bir tesisin elimizden gitmesi bizi üzer diyerek, Sait Erçal'a gereken desteği vermek için ellerinden geleni yapabileceklerini söylediler.

 

Yılmaz çoğu yerde iş adamları taraflından sıcak karşılanırken, 2 Nisan'da yapılacak seçimlerde başarı temennisinde bulundular. 

 

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ İLANI
5 gün önce
Merkezi Ankara'da bulunan Özel Gerçek Düşler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Ereğlili Funda Kılıç Ermiş, Ereğli'de GERÇEK DÜŞLER ÇOCUK GELİŞ
11 gün önce
31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde çalışmalarına ağırlık veren CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Kışla Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret
11 gün önce