GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

ALAPLI'DA FINDIK VURGUNU ?

ALAPLI'DA FINDIK VURGUNU ?

--- Reklam ---
test
Medya - 03.09.2018 Pazartesi 17:08  - Bu haber 868 kere okundu.
EMANETE VERDİLER İŞTE SONLARI
 Alaplı Fındık Üreticileri hala fındığı 11.50 ile 12.00 Tl den satıyor.

Fındık Borsası Listesi ne bakıldığında ,serbest piyasada değerinin 1.50 -2 tl aşağısından alım yapan tüccar ,ton başında 1500  tl lik kar ile döneminin  en büyük karını sağlamaktadır.

Halktan fındığı değerinin çok altında alan ARACI TÜCCARLAR bu arada FINDIK FABRİKALARINA fındığı ortalama olarak 1 tl kar ile satıyorlar

EMANETE VERDİLER İŞTE SONLARI

.

Trabzon’da bir fındık tüccarı, yüzlerce kişinin umudunu alıp sırra kadem bastı. Arsin İlçesi’nde yıllardır fındık tüccarlığı yapan S.Y. İsimli  tüccar ile ilgili birkaç gündür ilçede ‘Durumu kötü, battı’ şeklinde dedikodular yayılıyordu.  Ve acı gerçek bu sabah gün yüzüne çıktı. İddialara göre; Bugün ödeme almak için fındık tüccarının iş yerine giden fındık üreticileri iş yerinin kapalı olduğunu görünce neye uğradıklarını şaşırdılar. Tüccarı aradıklarında telefonunun kapalı olduğunu anladılar.  Aile bireylerine de ulaşamayan fındık üreticileri soluğu tüccarın evinde aldılar. Fakat komşuları tüccarın gece geç saatlerde ailesiyle birlikte evinden ayrıldığını öne sürdü.  Bir diğer iddia ise S.Y’nin alacaklıları tarafından kaçırılmış olabileceği yönünde.  Alacaklı fındık üreticileri iflas eden S.Y’nin bulunması için karakola başvurdu.  Öte yandan yaklaşık 8 milyona yakın alacağı olan yüzlerce üreticinin birçoğunun elinde S.Y’ye fındık verdiklerine dair belge olmadığı bu nedenle de alacaklı olduklarını ispat edemeyeceği ifade ediliyor.  Trabzon’da yüzlerce kişinin belki düğün, belki ev, belki hayalini kurduğu farklı bir planını alıp kaçtığı iddia edilen S.Y isimli tüccar yakalandığında tüm gerçekler gün yüzüne çıkacak. 

ALAPLI'DA DA EMANET VURGUNU OLMUŞTU

Alaplı'da adı ünlü bir Firmanın emanete aldığı fındıkların parasını ,değerinden değil, daha azından ödediği gibi, bazı tüccarların emanete aldıkları fındıkla kaçma olayları yaşanmıştı.

Şu anda Alaplı'da köylüyü; Fındık Yükselmez!!!é diyerek aldatmaya çalışan fındık simsarlarının aracıları(!)  değerinin altında alım yaparak büyük paralar kazanmaya devam ediyorlar.

 Etiketler; şehit, recep, turan, alaplı,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Karadeniz Ereğli'de uzun Yıllar Belediye Meclis Üyeliği yapan, 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den
5 gün önce
AK Parti Alaplı İlçe Başkanlığı'nda
5 gün önce
CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı Erol Çivici’nin katkılarıyla Kurtuluş
5 gün önce