GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

ALAPLI'DA MUTLU SON

ALAPLI'DA MUTLU SON

--- Reklam ---
test
Ekonomi - 15.03.2018 Perşembe 11:47  - Bu haber 430 kere okundu.
işçiler mutlu
 Alaplı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında geçtiğimiz ay anlaşmayla sonuçlanan toplu sözleşme görüşmelerinde imzalar da atıldı.

Alaplı Belediyesi Basın Bürosu'ndan verilen bilgi şöyle;

Alaplı Belediyesi’nde çalışan 50 işçiyi kapsayan ve iki yıllık imzalanan sözleşmeyle, işçi ücretlerinde birinci yıl için yüzde 14 , ikinci yıl için de yine yüzde 14 artış sağlandı. Toplu sözleşmeye, Alaplı Belediyesi adına Belediye Başkanı Nuri Tekin ve ilgili birim müdürleri, sendika adına da Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan ve şube yöneticileri imza attı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, işçiyi memnun edecek bir sözleşme imzaladıklarını ifade ederek, “İmkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak, işçimizi de düşünerek ücretlerde tatmin edici bir artış sağladık. Bölgemizdeki belediyeler içerisinde, işçi ücretlerinde en yüksek artışı biz yaptık. İşçimizi memnun ettiğimiz için biz de mutluyuz, işçimiz de mutlu. Alın teri, emek bizim vazgeçilmez değerlerimiz. Bu değerlerin karşılığını vermeyi de, sorumluluk olarak kabul ediyoruz. İmzalanan bu sözleşme, belediyemize, işçimize ve ilçemize hayırlı olsun. “ dedi.

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan da, Belediye Başkanı Nuri Tekin’e alın teri ve emeğe verdiği değerden dolayı teşekkür ederek, “Sayın Başkan, sosyal demokrat belediyeciliğin güzel bir örneğini sergiledi. İşçi ücretlerinde, tüm belediyelere örnek gösterdiğimiz güzel bir artış sağladık. İşçilerimize, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olsun. “ dedi.

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ İLANI
5 gün önce
Merkezi Ankara'da bulunan Özel Gerçek Düşler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Ereğlili Funda Kılıç Ermiş, Ereğli'de GERÇEK DÜŞLER ÇOCUK GELİŞ
11 gün önce
31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde çalışmalarına ağırlık veren CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Kışla Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret
11 gün önce