GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

Araçlara, takip sistemi ve kamera takılıyor

Araçlara, takip sistemi ve kamera takılıyor

--- Reklam ---
test
Gündem - 11.09.2019 Çarşamba 14:50  - Bu haber 55 kere okundu.
Belediyede bulunan 200 hizmet aracında israfın önlenmesi ve verimliliğin artırılması için araç takip sistemi ile mobil kamera sistemi çalışması başlat
 

 

Ereğli Belediyesi’nde bulunan araçların daha etkin ve verimli kullanılmasına yönelik çalışma başlatıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla aralarında binek, minibüs, otobüs, iş makinesi, zabıta ve itfaiye araçlarının bulunduğu 200 hizmet aracına araç takip ve mobil kamera sistemi takılıyor.

Çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkan Yardımcısı M. Tayyar Mendeş, yeni sistemle bir çok kalemde israfı önleyeceklerini söyledi.


Mendeş, şu açıklamayı yaptı:

“31 Mart yerel seçimleri ardından göreve geldikten sonra Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’ın talimatlarıyla bütün iş ve işlemlerde özellikle israfı önlemek ve belediyeyi yeniden ayağa kaldırmak için çalışma başlattık. Bu kapsamda, belediyedeki 200 hizmet aracına Araç Takip Cihazı ve Mobil Kamera Sistemi projesini uygulamaya koyduk.

Bu doğrultuda araç ve iş makine filosunun daha etkin, ekonomik ve verimli kullanılması sağlanarak filo yönetimi teknolojiye uygun sistemlerle daha etkin yönetilecek.”
Montaj çalışmaları devam eden sistemle şunlar hedefleniyor:
-Hizmetlerin gerçekleştirilmesinde zamandan tasarruf,
-Hızların izlenmesi nedeniyle sürücüden kaynaklanan trafik kazalarının azalması,
-Yakıt tasarrufunun sağlanması,
-Fazla mesailerin ve buna bağlı ek giderlerin azalması,
-Gereğinden uzun molaların, aşırı rölanti süresi ihlallerinin, çalışma bölgesi ihlallerinin, rota ihlallerinin önüne geçilerek araç yönetiminin optimum olmasının sağlanması,
-Periyodik bakım-muayene bilgilerinin takibinin kolaylaştırılması,
-Araçlar ile sürücülerin emniyetinin sağlanması.

 

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Halil Posbıyık, "Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk başta olmak üzere, yurdu için canını ortaya koymaktan çekinmeyen tüm kahramanların, şehitlerin ve gazile
23 saat önce
Kdz Ereğli, 100. yıla hazırlanıyor
1 gün önce
Kdz.Ereğli’de yelken ve güreş branşlarında üstün başarı elde eden sporcular Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret etti.
5 gün önce
Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade-i ziyarette bulundu.
5 gün önce
 
 
Haber İle ilgili Diğer Videolar