BAŞKAN TEKİN 'DEN ANLAMLI ZİYARET

Alaplı'da 2000 civarında engelli var.

Magazin   A+a-

 Alaplı Belediye Başkanı ve Adayı Nuri Tekin, seçim startını verdi. Tekin ve beraberinde çok sayıda partili ile birlikte Özel Umut Yıldızı Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Kuzey Bakım Merkezini ziyarette etti.
 

İlk olarak Özel Umut Yıldızı Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin eşi Aysel Tekin, İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları ve yönetim kurulu üyeleri burada Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Halkla İlişkiler Sorumlusu Rabia Kural’dan kurumun çalışmaları hakkında bilgiler aldı. 
Daha sonra Başkan Tekin ve eşi eğitim gören engelli çocukları ziyaret ederek onlarla sohbet etti çeşitli hediyeler verdi.

 


Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Halkla İlişkiler Sorumlusu Rabia Kural, Belediye Başkanımız Sayın Nuri Tekin, bizleri hiç yalnız bırakmadığını özerlikle engelli çocuklarımız ziyarette bulunduğunu söyledi. 
Alaplı’da 2 bin civarında engelli bulunduğunu ifade eden Kural, “Belediye Başkanımıza ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Engelli çocuklarımız onu görünce çok mutlu oluyorlar. Başkanımız her zaman bizim yanımızdaydı. Engellilerimiz sorunları ile her zaman yakından ilgilendi. Bize her zaman sahip çıktı. Belediye ile birlikte engeller günü çok güzel festivaller yaptık. Biz her zaman başkanımızın yanındayız. Alaplı için 5 yıldır elinden geleni yapıyor. Yapmaya da devam ediyor. Alaplı için elinden geleni yapıyor.” Diye konuştu.
Belediye Başkanı Tekin, ardından Kuzey Bakım Merkezine giderek burada düzenlenen yılbaşı eğlencesine katıldı. Engelli birlikte eğlenen Tekin, Kuzey Bakım Merkezi Müdürü Şaziye Demirkol’dan kurumun çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Başkan Tekin, Alaplı Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak, onların yaşama heyecanlarını artırmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya  devam edeceğini ı söyledi.
Engelli vatandaşlarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu belirten Tekin, “İlçemizde faaliyet gösteren Bakım Merkezileri çok önemli hizmetler veriyor. Ben bu hizmetlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Alaplı Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak, onların yaşama heyecanlarını artırmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Alaplı’da 5 yılda çok önemli hizmetler yaptık. İlçe merkezi ve mahallerimizin yüzde 70-80 oranında eksiklerini tamamladık. Tamamlamaya da devam ediyoruz. Ancak esas işimiz bundan sonra, büyük yatırımlarımız ve hizmetlerimiz olacak. Karşıyaka mahallesindeki dolgu alanı İlçemizin aynası olacak. Dışarıdan gelen insanlar hayran kalacağı bir sahil yapacağız. İlçemize Batı Karadeniz’in en güzel Kültür Merkezini kazandıracağız. İnşallah halkımız 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerinde bizlere tekrar hizmet etme şansı verirse çok güzel projelerimiz olacak.” Dedi.

 


Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
erdemir
son gelişmeler
öne çıkanlar