GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

Bulgaristan Heyeti'nden Ereğli ziyareti

Bulgaristan Heyeti'nden Ereğli ziyareti

--- Reklam ---
test
Gündem - 03.10.2019 Perşembe 16:36  - Bu haber 78 kere okundu.
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli TSO’nun davetlisi olarak ilçeye gelen Bulgaristan Burgaz Kenti TSO Başkanı ve iş insanları ile iki şehir arası
 Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Bulgaristan’dan gelen iş dünyası heyetiyle bir araya geldi.


Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) davetlisi olarak kentte bulunan Bulgaristan-Burgaz TSO Başkanı Georges Dereliev ve iş insanları, Başkan Posbıyık'ı makamında ziyaret etti. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş ve yönetimi de ziyarete eşlik etti. Posbıyık konuşmasında, heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki kent arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için her türlü katkıya hazır oldukları mesajı verdi.


Posbıyık “Biz Bulgarları kendimize çok yakın hissederiz. Karşılıklı işbirliği imkanlarının geliştirilmesi için görüşmelerimizi devam ettirelim. Arslan Keleş ve TSO, ticari ilişkilerin ileri bir noktaya taşınması için gayret gösterecektir. Bizler de kültürel faaliyetler konusunda ortak çalışmalar yapmaya hazırız" dedi.


Burgaz TSO Başkanı Georges Dereliev de misafirperverliği için Başkan Posbıyık’a teşekkür etti. İki kent arasındaki iş alanları, kültürel faaliyetler ve geleceğe ilişkin planlamaların görüşüldüğü ziyaret, karşılıklı hediyeleşme ve toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediyede halkın sorun ve taleplerini dinleyerek çözümleri için ilgili birimlere talimat verdi.
8 saat önce
Kdz. Ereğli Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında “Görüntülü Radyo Programı” devam ediyor. 45’lik Plak dinletisinde bu kez Anadolu Rock ö
2 gün önce
Kdz.Ereğli Kent Konseyi ve Erdemir işbirliği ile Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği üyelerine Abant gezisi düzenlendi..
3 gün önce
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İTÜ ve Belediye teknik ekibiyle birlikte proje toplantısı yaptı.
3 gün önce