GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

ÇATUROĞLU ALAPLI'DA ÇOK SES GETİRDİ!!!

 ÇATUROĞLU ALAPLI'DA ÇOK SES GETİRDİ!!!

--- Reklam ---
test
Gündem - 19.03.2018 Pazartesi 00:29  - Bu haber 652 kere okundu.
Ereğli'de yayın yapan Gündem67 Gazetesi'nin haberi şok edici iddialarla Alaplı'yı sarsacak nitelikte.

Ereğli'de yayın yapan Gündem67 Gazetesi'nin haberi şok edici iddialarla Alaplı'yı sarsacak nitelikte.

İşte  0 Gündem67 Gazetesi haberi;

"Alaplı’da yaşanan olayda Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun usulsüz şekilde vatandaşın mülkünü üstüne geçirdiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Alaplı, Karşıyaka mahallesinde oturan vatandaşların iddialarına göre Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çatuoğlu, hak sahiplerinden habersiz şekilde parselleri üstüne geçirdiği ve bunu yaparken de belediye kanunlarında olan 18. Maddeyi uygulayarak bu mağduriyete yol açtığı belirtiliyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar arazilerin kendilerine ait olduğunu sandıklarını ancak yıllar sonra böyle bir gerçeğin ortaya çıktığına dikkat çekiyor.
Diğer taraftan Çaturoğlu ile ilgili iddiaların ardı arkası ise kesilmiyor. Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre 90’li yılların sonunda Fazilet Partisi’nden belediye başkanı seçilen AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun Kılçak mahallesinde de akrabası üzerine arsa toplandığı iddia ediliyor. Çaturoğlu’nun Alaplı Kılçak mahallesinden olduğu o dönem belediyede çalışan bir harita mühendisi iş birliği ile İbrahim Efe isimli akrabası üzerinden 18 uygulamasına girmeyen arazileri topladığı iddia ediliyor. Burada asıl meselenin ise İbrahim Efe isimli şahsın Kılçak mahallesinden olmayışı. Kılçak mahallesi Faruk Çaturoğlu’nun oturduğu mahalle olduğu belirtiliyor. 
Diğer taraftan belediye başkanlığının ardından Zonguldak Milletvekili seçilen Faruk Çaturoğlu, Kılçak mahallesine okul yaptırmak istiyor. Bu sebeple yapılması gereken 18 uygulamasını Alaplı Belediyesi değil Özel İdare ve Alaplı Kaymakamlığı protokol yapmak suretiyle Çaturoğlu’nun istediği yönde karar alınıyor.
Garip ilişkiler ile yürütülen süreci ise Saadet Partisine yakınlığı ile bilinen ve Çaturoğlu’nun belediye başkanlığı döneminde belediyede harita mühendisi olarak çalışan Gökhan Göktaş isimli kişinin 18 uygulama işini alması bir başka detay olarak göze çarpıyor.
18 Uygulaması yapılan arsanın 63 dönümü tek tapu olarak kayıtlarda yer alıyor. Ayrıca bu arazinin 30 dönümü 3 hak sahibine ait olduğu belirtilirken 18 Uygulaması yapılan arazide daha sonra en büyük hisse yaklaşık 7 dönümle hisse toplayan İbrahim Efe'ye (Faruk Çaturoğlu’nun akrabası) üzerine kayıtlı olduğu iddia edildi. En ciddi iddia ise arsalar tapusu dahi çıkarılmadan İbrahim Efe isimli şahsın İl Genel Meclisi üyesi Ayhan Akman ile kat karşılığı anlaştığı yönünde oldu.
Kayıtlarda Faruk Çaturoğlu’nun görünmemesi rağmen perde arkasından işin ekonomik ve yasal boyutunu Faruk Çaturoğlu’nun ayarladığı iddiaları gün yüzüne çıkıyor. Vatandaşların 18 uygulaması üzerinden Çaturoğlu’nun kendisini kağıt üzerinde değil ama taşeron kişiler üzerinden hak sahibi yaptığını iddia ediyor." şeklinde

    
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ İLANI
5 gün önce
Merkezi Ankara'da bulunan Özel Gerçek Düşler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Ereğlili Funda Kılıç Ermiş, Ereğli'de GERÇEK DÜŞLER ÇOCUK GELİŞ
11 gün önce
31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde çalışmalarına ağırlık veren CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Kışla Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret
11 gün önce