GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

Çaturoğlu; "Biz kötülük yapmadık. Ereğli'nin önünü açtık!.."

Çaturoğlu;

--- Reklam ---
test
Gündem - 07.08.2019 Çarşamba 15:12  - Bu haber 134 kere okundu.
Dönemin AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, kanun tasarısıyla ilgili açıklama yaptı..
 Erdemir'in kurulu bulunduğu alanın özel endüstri bölgesi alanı yapılmasıyla alakalı eleştiri oklarının  hedefi olan dönemin AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Yeni Ufuk'a açıklamada bulundu..

Yeni Ufuk Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Sina Çıladır'a açıklamada bulunan Çaturoğlu, "Biz Ereğli'ye kötülük yapmadık. Ereğli'nin önünü açmak için bu kanuna Zonguldak bölgesini eklettirdik. Bu kanun normalde Trabzon ili için çıkarılıyordu. O dönemde OYAK Yöneticileri ile görüşmelerimiz neticesinde Erdemir'in bölgeye daha fazla yatırım yapması ve daha fazla istihdam sağlamayı hedeflediğini fakat önünde böyle bir engel olduğu belirtildi. Bizlerde Ereğli'nin ve Erdemir'in önünü açabilmek için kanun maddesine Zonguldak ilini de eklettirdik. Takip ettiğim kadarıyla şuan öyle bir durum söz konusu değil. Yani Erdemir'in kurulu alanı şuan için endüstri bölgesi ilan edilmedi. Çalışmalar sürüyor ", dedi.

Çıladır'ın "Bu kanunun Ereğli'ye verdiği zararları biliyor musunuz?" sorusuna da cevap veren Çaturoğlu, "Dün resmi gazetede yayınlanan kanunu tam olarak inceleyemedim. Ama bildiğim kadarıyla söylendiği gibi denetimden yoksun kılınmış falan değil.", dedi.

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 
 

İlgili Diğer Haberler

CHP İlçe Başkanı İsmail Fota basın toplantısında açıkladı..
1 gün önce
CHP İlçe Başkanı İsmail Fota basın toplantısında açıkladı..
1 gün önce
CHP Ilçe Baskani Ismail Fota basin toplantisinda açikladi..
1 gün önce
CHP İlçe Başkanı İsmail Fota basın toplantısında açıkladı..
1 gün önce