YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
 
Makale Kategorileri
 
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

CHP 'DE REZALETİN BOYUTLARI ÜRKÜTTÜ???

mehmet ÖZTÜRK
Gazete Köşesi - 21 Mayıs 2018 Pazartesi - 12:51:13  - Bu makale 478 kere okundu.
mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trCHP’nin listesine Kdz Ereğli'den tepkilerin adresi ne olacak?
 CHP’nin listesine Kdz Ereğli'den tepkilerin adresi ne olacak?

Henüz listelerin açıklanmasının üzerinden bir iki gün geçmedi.  Karadeniz Ereğli’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday listesi büyük tepki topladı..

Bugün yapılacak mitinginde ertelenmesi "ses kısıklığımı?" ya da, "partide erozyon mu?" şimdi bu noktaya odaklanan partililer gibi CHP'de Muharrem İnce ile yeni açılımlara, "demokrasiye olan özleme doğru yol alıyoruz !" derken ne oldu da karıştı ortalık?

Bu akşam saatlerinde netleşen milletvekili aday listelerinde Kılıçdaroğlu’nun samimiyetinin göstergesi olarak gösterdiğini iddia ettiği Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin kontenjanlarında yer alan Şerafettin Turpçu ve Halil Posbıyık’ın olmaması Kdz Ereğli halkını kızdırdı..Hadi Posbıyık yok, neden Ünal? Sorusu partide öyle şaşkınlık yarattı ki, parti Sağ Siyasilerin(!!!) at oynattığı arenaya döndü!!!

"..Buna bağlı olarak  bazı partililerin yarın tepkilerini göstermek  için partilerinden istifa edeceği yada Teşkilatta acil toplanacakları dedikodusu her yerde dolaşmaya başladı.."

Enteresan olan ise ;CHP sinin kendisinin Cumhurbaşkanı olmaya çekinen Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ;

MUHARREM İNCE ‘ci adayları veto etmesi ise ayrı bir spekülasyon konusu oldu..

Ki,  İNCE’ye yakın isimlerden sadece 2 kişinin listeye alınıp ,diğerlerinin alınmaması , partide aday gösterilen "CUMHURBAŞKANINA kim oy verecek!!!"  korkusuna neden olmaya başladı.

Listelerin kulislere sızmasıyla, önemli bir detay ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu ile girdiği genel başkanlık yarışı sinesinde Muharrem İnce ile birlikte hareket eden çok sayıda milletvekili, yeni aday listelerinde kendilerine yer bulamayınca "kızılca kıyamet koptu.Şimdi gözler CHP Genel Başkanında,ya düzelir, ya da AK PARTİ rahat bir seçim yapar!

İnce’nin ekibinden listelere girebilen sadece iki isim oldu. TBMM Başkanvekili ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Bolu Milletvekili Tanju Özcan yeniden aday oldular.Konya'da en yok zamanda milletvekili olan birini al,yerine AK Parti'li Abdüllatif Şener'i koy.

Tabii canım.Al sana oy!!!
Aşağıdaki milletvekillerin ise liste dışında kalması ne kadar acıysa tadı içinde olacak gibi!Şu İsimler nerede yanlış yaptı?

Ali Rıza Yalçınkaya
Emre Köprülü
Haluk Pekşen
Şerafettin Turpçu
Bülent Yener Bektaşoğlu
Bülent Öz
Yakup Akkaya
Akın Üstündağ

Ülkede CHP'yle değil, kendi başarılı "demokrat duruşları  ile toplumda karşılığı olan;

İstanbul’da Barış Yarkadaş, Ali Şeker, Eren Erdem, Ankara’dan Şenal Saruhan, Trabzon’da Haluk Pekşen, Mustafa Balbay, İzmir’den Zeynep Altıok, Musa Çam, Necati Yılmaz ve Manisa’dan Tur Yıldız Biçer, Mersin’den Fikri Sağlar, Eskişehir’den Gaye Usluer, Edirne’den Erdin Bircan ve Zonguldak’tan Şerafettin Turpçu listede yer almadı.

Bunların sucu demokrat olmaları mı?Ya da çoğunun İnce taraftarı oluşunda mı?

AK Parti'ye hayırlı olsun mu desek???

 

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: