YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
 
Makale Kategorileri
 
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

EREĞLİ BU TABLOYA NE DİYECEK?

mehmet ÖZTÜRK
Gazete Köşesi - 27 Kasım 2018 Salı - 15:05:34  - Bu makale 283 kere okundu.
mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trÜlkede CHP,İYİ PARTİ,SP arasında ittifak devam ederken,çoğu illerde uzlaşma zemini aranırken, Karadeniz
 Ülkede CHP,İYİ PARTİ,SP arasında ittifak devam ederken,çoğu illerde uzlaşma zemini aranırken, Karadeniz Ereğli' de Posbıyık'ın İYİ PARTİ ile dirsek temasının devam etmesi,Alaplı'da İYİ Parti'nin İlçe Başkanı Emrullah Erdoğan'ın Sabit Bağ ile görüşmesi yerelde çok konuşulacak konu oldu.

 

Evet, Emrullah Erdoğan; " Sabit Bağ için görüştük.Ama Yasin'e bunu yazmaması için söyledim!!!" dedi.

Tabi basın bunların oyuncağı(!) Yaz, yazma ,sus ,konuşma!

Yani uşak arayan siyasiler için Gazeteci de bu demek!

 

Alaplı'da AK Parti içinde tutunamayan Emrullah Erdoğan, kendisine göre oyuncak buluyor.İstediği gibi davranıp, teşkilatta "ben" diyor.

 

Ama Alaplı'da ne kadar karşılığı var?

Bir sokağa soralım mı?

 

İşin tuhafı, İYİ Parti İl Başkanı :Sayın Yavuz Erkmen saf ve ,iyi niyetli.Ama çakalların arasında ne yapacağını bilemez durumda!

POSBIYIK İYİ PARTİ

Karadeniz Ereğli 'sinde CHP' den aday aday olan Halil Posbıyık'ın İYİ Parti ile dirsek temasında olmasını hep ;"Yok öyle bir şey !" Diyen ben bugün net olarak bu sürecin devam ettiğini öğrendim.

 

Ereğli'de CHP  Halil Posbıyık'ı aday yapmaz ise,Posbıyık Hoooppp İYİ Parti'de.Onun İYİ Parti Kurmayları ise bu ilçede hep Halil Beyi, MHP' ye Vs partilere getirip, götüren kişiler...

 

Halil Posbıyık 'ın neden kamuoyuna ; Ben CHP'den başka bir yere gitmem!"açıklaması yapmadığını şimdi daha iyi anladım...

 

CHP bu süreci iyi bilmeli ki, yarın CHP adı altında ,başka partililerin meclis üyesi yapıldığı  parti olmayı göze almalı(!)

 

AKP DE OYUN İÇİNDE OYUN

Ereğli'de AK Parti 21aday adayı içinde ,20 adayın muhalifi Uysal.Belediye Başkanı olmak için savaşan ,aday adayları içinde de en güçlü Erol Şahin.

Şahin Belediye Başkanı.

İbrahim Sezer İlçe Başkanı.

Ereğli'de fatih Çakır; Ben en güçlü adayım!" Diyor.

Ama bağırmıyor.Tam bir Sülo.

Yani Demirel!!!

 

Belediye başkanı 16 Yıllık Ak Parti Hükümetinin son beş yılına damgasını vuran kişi.Onu başarısız diye lekeleyen, hakkında Genel Merkezlere dosya gönderen ,Meclis üyeleri, İlçe Başkanı,İl Yönetim Kurulu.Peki bu saatten sonra ne olur?

 

Bir proje ; Proje sahibi Eski Vekil Fazlı Erdoğan.

Başkan adayı Erol Şahin,

Altında; Av Ahmet Köse Başkan yardımcısı; Hukuk Danışmanı!

Esra Alpago; Yine aynı görevde?

Salih Kumaş,Yusuf Kalay İmarda!

Muhammet Köse ,Eski Başkan Siyasi Danışman!

BU LİSTEDE KAÇ KİŞİ BELEDİYEDE OLUR?

 

Avukat Ahmet Köse,  İş adamı ve Veteriner Ahmet Fikri Kızmaz,  İşadamı Ayhan Taşdelen, Akademisyen Ercan Candan, Serbest Muhasebeci ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, Şehir Plancısı Esra Alpago, İnşaat Mühendisi İbrahim Sezer, İşadamı Muhammet Köse, İnşaat Mühendisi Mustafa Kalkan, İnşaat Mühendisi Mustafa Demiray, Yüksek Makine Mühendisi Mustafa Kurt, Gazeteci Mustafa kemal Bektaş, Eğitimci Numan Korkmaz, Eski gÜNEŞLİ Belediye Başkanlarından Rıfkı Gültekin, Avukat Saffet Bozkurt, Miteahhit Salih Kumaş, Avukat Şakir Yıldız, Eğitimci Yaşar Ciğer, Müteahhit Yusuf kalay, İşadamı Yüksel Balcı.

 

Bence 20 Kişinin 10 tanesi garanti Belediye Meclis Üyesi ve icrayı teşkil ederler.

Sonuç???

 

Siz ce?

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; şehit, recep, turan, alaplı,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: