EREĞLİ VE ALAPLIYI BEKLEYEN TEHLİKELER!!!

Alaplı'da yayımlanan Ereğli'de de dağıtılan ,Alaplı'nın Tek Resmi Gazetesi MEDYA67 2017 -2019

Magazin   A+a-

 Alaplı'da yayımlanan  Ereğli'de de dağıtılan ,Alaplı'nın Tek Resmi Gazetesi MEDYA67 2017 -2019 yıllarında yaptığı haberler şimdi büyük bir felaket olarak kucağımızda.Ereğli ve Alaplı halkı derhal ilçelerine sahip çıkmalı!

HaberGM67:  Mehnet Öztürk

 

Medfya67 Arşivinden 2017 ve 2019 yılına dair önemli bir kaç konuda yapmış olduğumuz haberleri sizlere hatırlatalım istedik.Bundan 2-3 yıl önce yaptığımız haberlerle "felaketin gelişini!" yazmıştık.

Medya67 Gazetesi Alaplı'nın tek arşiv niteliğinde gazetesi olup, ÖZGÜN YAYINCILIK adına faaliyette bulunduğu 6 yıl içinde , tarihe ışık tutacak bilgi ve belgelere sahip olma özelliği taşımaktadır.

Önce" insan ve Toplum" Şiarıyla yayın yapan ,Gazetenin Deneyimli Elemanları; Yazı işleri,Muhabir ve editör kadrosuyla çalışan Gazete Sahibi Rabiye Öztürk'ün eşi HALKPOSTASI Gazetesi Sahibi: Mehmet Öztürk  koordinatörlüğünü  yaptığı MEDYA 67 'nin ışık tuttuğu haber başlıları ile geçmişe ışık tutmaya devam ediyoruz.

 

Alaplı'nın uzun yıllar içinde basına yansıyan konularını arşivden çıkararak bir anımsatma yapmak istedik.

25 Ekim 2017  MEDYA67:

 Cemaat Yurtlarına Su bedava, Alaplı Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu " açılacak.

Bu haberler hala gündemde.

Bilindiği gibi FETÖ davalarında Zonguldak'ın Alaplı ilçesi FETÖ'cisi en fazla olan ilçe konumunda olduğu ,FETÖ soruşturması yapan yargıçların bilgisinde...

 

23 MAYIS 2017 MEDYA67

Alaplı Öğrenci Şehri oluyor.

BEÜ Senatosu 18 Mayıs 2107 tarihli toplantıda oy birliği ile karar aldığını açıkladı.

ALAPLI'YA MENDİREK

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu,Alaplı Çayının çıkış bölgesinde mendirek yapılacağını ve ihalenin yapıldığını açıkladı...

İlanın İhale tarihi 13.6.2017 hala bir çivi çakılmadı...

13 ARALIK 2017 MEDYA67

Aydınyayla Köyü aşağıdağ köyü arasında maden savası.

Alaplı'ya bağlı Aşağıdağ Köyünde Altın araması yapan ABD firmasının ,köyler arasında rant savaşına dönüşen dava hala sürüyor.

 

18 EKİM 2017 MEDYA67

Alaplı'nın 50 yıl Su sorunu olmayacak.

Nuri Tekin'im en büyük projesi şu anda ne durumda.Su tesisleri tamamlandı mı?

 

"TÜRKİYE'NİN EN ZENGİN İLÇESİ ALAPLI"

Bu haber hala güncelliğini koruyor.

 

 

18 NiSAN 2018  MEDYA67

ALAPLI ZEHİRLİ SU İÇİYOR

Alaplı'nın Suyunun geldiği "mollabey ve bu güzergahta bulunan  fabrikaların atıkları" su alanlarının kirliliği dikkat  çeken haberimize  ses veren yetkili olmadı...

"YATÇILATR UMDUĞUNU BULbşld mi?"

Bu haber hala gündemde.Ama bir kazık dahi çakılmadı.

Alaplı'dan diğer illere giden Sandal ve Yat imalatçılarının AYTEK Kooperatifi yönetimi ilçede bir şey yapmak istiyor.

Fakat somut bit şey yok.

 

30MAYIS 2017  medya67

"Erdemir'den Akaçakoca'ya yatırım imkanı"

Ereğli 'de ERDEMİR'in adı değişti. Teknoloji ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü, ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ kararı ile Erdemir'in yatrım ayapacağı alanının  Akçakoca kaydırılması olarak açıkladı...

"Kurumun Özel Kanunla kurulmuş olduğu,altın hissenin devlete ait olduğu bu vasfından dolayı Özlü'nün "kamuoyuna yaptığı açıklamanın yankıları hala belirsizliğini koruyor. Bu haberin takipçisiyiz..

 

aman dikkat: Bakan Özlünün açıklaması ardından Ereğli Demirçelik OSB alanındaki fabrikalar statüsünde işlev yapacaklar.Böylece Erdemir Ereğli'den tamamen koparılmış olacak.

 

1 KASIM 2017 MEDYA67

ERDEMİR DE EMLAK VERGİSİ POLEMİĞİ

Bu başlığın hala yankısı sürerken,Daha 1 ay önce Ereğli Belediyesi Başkanının yaptığı açıklama haberimizi doğruladı.

 

Bu habere göre Erdemir artık Emlak vergisini ve  İnşaat Tadilatlarının ve içeride yapacağı imar değişiklikleri konusunda Ereğli Belediyesi'nden izinsiz yapacak." olması hususu dikkatle izlenmeli.

Bu konuda bilgisine  baş vurduğumuz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bakanlığın aldığı karar gereği Ereğli Belediyesinin aldığı 400 milyon Tl lik Çevre Vergisinin iptali için  Anayasa mahkemesine dava açtığını öğrendik.Bunun ötesinde de aylık 400 Milyonluk Çevre Kirliliği vergisinin 5 yıl geriye dönük tahsili davası açan ERDEMİR 'in Belediyeden 30 Trilyonu tahsile etmesi halinde büyük çöküş yaşayacağını söyledi.

 EREĞLİ VE ALAPLI halkının ekonomik değerlerinin yok edilişi sürecinde ,dönemin Milletvekili Faruk Çaturoğlu'nun alınan kararlara şerh koymaması nasıl açıklanır.Kendisinden kamuoyunu aydınlatmasını, dahası mevcut; AK Partili ve CHP'li Milletvekillerinin, Ereğli halkının gelirini düşürecek kararlara "dur" demesini istiyoruz.

Medya67 Gazetesi tüm olumsuzlukların gün ışığına çıkarılması konusunda duyarlılığını sürdürmeyi devam ettirecektir.

Çünkü, bizim hassasiyetimiz Alaplı ve Ereğli,Zonguldak'tır.

 

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar