GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

EREĞLİLİ YAZAR EREĞLİ'DEYDİ

EREĞLİLİ YAZAR EREĞLİ'DEYDİ

--- Reklam ---
test
Medya - 30.09.2018 Pazar 10:17  - Bu haber 647 kere okundu.
İlknur Işık,Ereğli'nin
 İlknur Işık,Ereğli'nin Göktepe Köyü 1970 doğumlu.

İlokul yıllarını birleştirilmiş Göktepe Köyünde tamamlayan yazar,Alaplı Atalay Lisesi'nde  Orta Öğretimini devam ettirdi.

8 .Sınıf öğretmenlerinin teşviki ile Zonguldak Sağlık Meslek Lisesi'ni kazanmıştır.

Kendi anlatımıyla; Hayallerinin şehri olan İstanbul'a gitme şansı olan IŞIK, Marmara Üniversitesi 'nde eğitime başlar.Okulunu bitiren Işık, Meslek yaşamına İstanbul Koşu Yolu Kalp ve Araştırma Hastanesi'nde adım atar.

 

Eşinin asker olması sebebiyle tayin oldukları illere giderler.

Hemşire olarak görev yapmasının yanı sıra; eğitim hemşitreliği,yöneticilik,kalite çalışmaları ve kalite değerlendirilme gibi farklı alanlarda 28 yıl hizmet vermiş bir değerimiz.

Emeklilik sonrası özel bir sağlık meslek lisesi'inde görev yapan yazar,halen meslek dersleri öğretmenşliğinyapmaktadır.

Yazar İlknur Işık ,Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı 'na çağrılması onun yıllardır düşlediği projelerinin hayata geçişi olmuştur.

Kendisi ile yaptığımız söyleşide ,Ereğli'nin eski kültürel değerleri tekrar yaşama geçirmesi noktasında bir nebze de olsa gelişme sağlandığı noktası oldu.

 

Yazar Işık, Lise çağlarında düşlediği hayallerini karaladığı eserlerin başında ; " "Nazende serviler" adlı yapıtının tohumlarını attığı anılarını, bu anılarında Ereğli'nin ve Alaplı'nın yaşam biçimini, hayata dair yörenin anılarını ölümsüzleştirmiştir.

Işık, Ereğli'de köy okullarında maddi durumu olmayan öğrencilere bağışlanması amacıyla yaptığı çalışmalar arasında ,Nazende Serviler kitabının gelirlerini bu kitabının gelirlerini bağışladığını anlattığı konuşmamız esnasında, ilçede kaybolan değerlerin geçmişe oranla daha da arttığına işaret etti.

 

Kitap fuarlarına sık, sık giden Işık, Karadeniz Ereğli'de Ereğli Gazeteciler Derneği İş Birliği ile her türlü dayanışmaya hazır olduğunu söyleyerek, "İlçeme katkımın olacağı ne varsa hazırım .Bundan onur duyarım." dedi.

 

Ereğli'den dışa açılmış değerlerimizin geri dönüş yapmadan ,ilçeye katkıları sağlanması açısından neler yapabiliriz? Konusunda buradan ; Yazar,eğitimci, bilim adamı, bürokrat,sanatkarların ortak noktada buluşacağı sosyal proje yapılması için düğmeye basılması konusunda EREĞLİ GAZETECİLER DERNEĞİ 'nin proje hazırlamasının yerinde bir karar olduğu düşüncesinde birleşen Yazar İlknur Işık ile Gazeteci Mehmet Öztürk ,ortak çağrıda bulundular.

 

 

 

Etiketler; şehit, recep, turan, alaplı,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 
 

İlgili Diğer Haberler

Ereğli'nin sahibi yok
25 gün önce