YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
 
Makale Kategorileri
 
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

EREĞLİ'YE FAKÜLTE YAPILACAK YALANI ve FARUK

mehmet ÖZTÜRK
Gazete Köşesi - 19 Mayıs 2018 Cumartesi - 21:37:32  - Bu makale 330 kere okundu.
mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trŞimdi bir "yol yapım furyası" başladı.
 Son 15 Gündür her yerde "yalan furyası" aldı başını gidiyor.

24 Haziran 2018 Genel Seçimleri için "düğmeye basan Ak Parti içinde kaçışlar başlamış."

Ereğli'ye uzaktan bakınca görünen ile yakılaştıkça  görünen gerçek çok şaşırtıcı...

 

Şimdi bir "yol yapım furyası" başladı.

Faruk ve Fatih düellosunda sona yaklaşıyoruz.

Fatih Çakır ve Faruk Çaturoğlu beraberinde Ereğli Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Uysal ve havarisi!!! Ereğli'ye Kampus yani Büyük bir Üniversite sözü vermişlerdi.

 

Bu ara çok sevindik vesselam.

3-5 bin öğrenci kapasiteli bu okul ile ,Ereğli'de TTK' nın ve ERDEMİR gibi dev sanayinin istihdam alanının daralması sonucu ilçenin ekonomik ,sosyal ve siyasal dengesinin bilhassa 2014-15 yılından sonra içinden çıkılmaz hal almasına sessiz kalan iktidar ve onun temsilcilerinin ,içi yalan dolu(!) Söz vermeleri artık pes dedirtmişti.

 

Yalnız  , 24 Haziran'a nerede ise bir ay zaman varken bile, bırakın icraat yapmayı, kurum için yasal kararlar çıkarmanın dahi olanaksız olduğu ülkemizde, Karadeniz Ereğli 'ya BEÜ tarafından yapımı üstlenen, Faruk, Fatih ve Uysal'ın adeta Show yaptığı ;"Ereğli!ye adı belli olmayan Fakülte!"  yapıyoruz müjdesi fiyasko çıktı.

 

Geçtiğimiz ay içinde bu konuda kamuoyuna açıklama yapan CHP İlçe Başkanı :Sertan Ocakçı ,"Ereğli'ye Fakülte yapılması Askeri alana yakın olan yer için şerh koyulduğu!" şeklindeydi.

 

Bu açıklama ardından AK Parti Zonguldak Milletvekili,Faruk Çaturoğlu, "Bu açıklama yalan,bir ne olursa olsun bu fakülteyi yapacağız !" şeklinde idi.

 

Konunun esas muhatabı bir önceki dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili,Üniversite sahası için TOKİ  ile görüşen, Ereğli Belediye Başkanı :Hüseyin Uysal'ın da olduğu ortamda yapılan konuşmayı  şöyle açıkladı.

Sayın Candan'a sordum. Nedir bu Kampus hikayesinin sona ermesi.Sizin açıklama bizce çok önemli...

Sayın Candan: "Bu alanın Askeri alan şerhi konusu artık net.Ben belgeyi sundum.Benim Facebook sayfamda  var.Beni üzen nokta şu, hemen olaya Çaturoğlu atladı.Ben orada şunu açıkladım.Benimle beraber TOKİ başkanının yanında Belediye başkanı da vardı.Kendisini götürdüm .Başkan bu binalar yıkılınca yerine başka  binanın yapılamayacağını biliyordu.Ya bizi dinlemedi , yada  konuşulanları anlamazdan geldi.

Ya bizi dinlemedi ... Ya da olayı hafife aldı.Benim camım yandığı kadar sizin de canınız yanması lazım...Bu konuda Belediye başkanı samimi olmadı.

Ben sordum, başka yere Kampus yapılamaz mı?

Candan;" Mesela artık başka yer bulunsa bile artık öğrenci gelmez.Çünkü öğrenciler daha kaliteli yerlere bakıyorlar..Nerede iyi kampus var diye.. Ona göre geliyorlar." derken Faruk çaturoğlu'nun açıklamasının da gerçekleri yansıtmadığı imasında bulundu.

 

Candan ile yaptığım konuşmada, "Kampus yerinin artık eğitim alanı olarak kullanılmasının mümkün olmadığını açıklaması, CHP İlçe başkanının anılan yer için Ordunun hassasiyetle üzerinde durduğu, "STRATEJİK ALAN"  olarak belirlenmesinin hastane binaları yıkılmasaydı.Mevcut yapı korunsaydı çoktan kampus olayı çözüme kavuşurdu.Artık mümkün değil" Sözü çok dikkat çekici oldu.

 

Faruk bey hala Alaplı 50 Yataklı Hastane yapımı ihalesinden bahsederken, kamuoyunu "salak yerine "koyması da halkta; "Yahu bu vekil bizi ne sanıyor!" sözlerine da neden olmaya başladı.

KAMPUS ALANI İÇİN SUBAŞI MEVKİİ OLMAZ MI?

 

Ereğli'nin büyüyen alanı Subaşı mevkiinde Kampus için çok geniş araziler var.Daha önce Bu alanda AMAELE BİRLİĞİ tarafından Yurt binası yapılması planlanmaktaydı.Ama Zonguldak Lobisi bu işe sıcak bakmadı.

 

Ancak SUBAŞI mevkii hem bakir alan , hem de bu alanda 100 -200 dönümlük araziler var.

Şehfre de 15 dakika, Üniversiteye de an yakın bölge.

Şimdi top kimde?

Ereğli TSO Başkanında mı?

Belediye de mi?

Yok Bence ilçede bulunan tüm resmi ve Kamu Derneklerinde.

Eğer insanlar samimi ise, eğer Faruk samimi ise, şimdi çözüm için ortak hareket zamanı.

Cek-Cak-  lardan bıktık. 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: