'EREĞLİ'YE GELİYORUM EREĞLİ'DE YAŞAYACAĞIM!'

aaaabee

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 Bir Önceki dönem Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Uysal,16 Temmuz'da Ereğli'de sosyal medya üzerinden yayın yapan, Altan Akçakese'nin sunduğu "SAKINCALI PİYADE " programına katılacak.

 

Şimdiden Ereğli'de büyük bir merak uyandıran bu gelişme üzerine telefonla aradığım Uysal, "Ereğli'de çoğu insanın merak ettiği konulara açıklık getireceğim ." dedi.

Sesi çok titrek, belli ki çok kızmış tavrı vardı.

 

Canlı yayın esnasında kendisine sorulacak her soruya yanıt vereceğini söyleyen Uysal, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın her seferinde kendisi hakkında ; "Yok belediye borcu şu kadar, yok efendim akrabalarını işe almış, yok 50 milyon ,yok altmış milyon belediye borcu var.Belediye Batmış!" diyerek ;" sürekli beni ve ailemi zan altına alan iddialarda bulunuyor. Ben hakkımda ileri sürülen ve Posbıyık'ın benimle yatıp, benimle kalkmasından ciddi rahatsızlık duydum. Yerel yönetimlerde borçluluk sürecini sadece ben yapmışım gibi algı yaratması üzerine ,Ereğli halkının tüm meraklarını giderecek ne varsa anlatmaya hazırım."Diyerek ; "asla kamuoyuna söylenenleri kabul etmiyorum." Dedi.

 

Yaklaşık 40 dakika konuştuğum Uysal, Erdemir'in Ereğli Belediyesine açtığı dava konusunda, "Mehmet ben bu konuda öyle şeyler açıklayacağım ki, Ereğli halkı da şaşıracak.Ben Ereğli'ye yerleşeceğim...Ereğli'de bir kurumdan teklif geldi.Bunun ötesinde ,Ereğli insanının dışlanması(!) konusunda da çok önemli şeyler söyleyeceğim...

 

EREĞLİ'DE YAŞAYACAĞIM

Uysal;" Ben Alaplı'da Ahmet ağanın oğluyum.Hayvan güderken İnanın  bırak doktor ; belediye başkanı olmayı okumayı dahi hayal edemiyordum.Ben, 5 yıllık başkanlık sürem içinde Ereğli 'de yaşadıklarımı daha geniş platformda anlatmaya da hazırım..." Derken düşündüm , aklıma;  Uysal 5 Yıl sonra belediye başkan adaylığı konusunda mesaj mı veriyordu!

 

Bu bana da 1989 Yerel seçimlerini anımsattı .

Sayın Posbıyık,1989 seçimlerinde Değerli büyüğümüz rahmetli  Ruhi Cöbekoğlu'na karşı seçim kaybetmişti.1989'dan 1994 yılına kadar  STK 'larla iç içe olup, 5 yıl sürekli sosyal politikalar üreterek toplum nezdinde itibar elde ederken, bu süre içinde ayda bir Medya desteğini arkasına almak için her gazete ile sıcak ilişkiler  kurarak, yaptığı tüm açıklamaların yerel halka iletmeyi başardı.

Ve Seçim 1994 Yılında alındı.

Üst üste 4 seçim alan Sayın Posbıyık, Milletvekilliği hayali ile ara verdiği 2007 Milletvekilliği seçimlerinden sonra tekrar seçilerek başkan oldu.

2014 Yerel seçimlerinde seçim kazanılmasına rağmen (!) AK Parti hükümeti inisiyatifi ve gücü kendini çok ama çok hissettirdi.

 

Ak Parti içinde Uysal'ı mağdur eden kendi ekibi(!!!) parti içi muhalefet ve Ereğlililerin Alaplı ayrıcalığı(!) ve iç çekişmeler, belediye çöreklenen (!) vurgun meraklıları(!) yüzünden asli görevini yapmada eksik kalan Uysal ,şimdi birilerinin güdümünde mi geliyor? Sorusu da aklıma gelmiyor değil..

 

 

Şimdi demem o ki,i Uysal bir proje mi?

O'nun Ereğli' ye gelmesi ,açık söylemese de , 2024 Yılında tekrar başkan adayı ya da Milletvekilliği  adaylığı(!) düşüncesi anlamına geliyor mu, gelmiyor mu? Merak ediyorum.

 

Ereğli'de Sayın Posbıyık'tan sonra gözle görünen,toplumsal desteği arkasında olan! biri yok.

Uysal bu boşluğu görüyor da olabilir!

Ya da Uysal'sız seçimde hüsrana uğrayan Ak Parti'nin kurmayları ve zengin iş adamları(!)  Uysal'a,  gel mi dedi?

Bakalım ,16 Temmuz Ereğli'de ne olacak?

Uysal Posbıyık'ın yapmış olduğu iddiaları ne kadar çürütecek!

Hatta ,Posbıyık'ın bu açıklamadan sonra söyleyecekleri kamuoyunda ne kadar itibar görecek?

Merakla izleyeceğiz...

13-7.2019

 

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
makale kategorileri
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar