GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

FINDIK TÜCCARININ İNSAFI YOK!

FINDIK TÜCCARININ İNSAFI YOK!

--- Reklam ---
test
Ekonomi - 07.11.2018 Çarşamba 10:56  - Bu haber 365 kere okundu.
köylüler
 Alaplı'da Fındık vurgunu artık alenen yapılıyor.

Üretici perişan.2*18 yılı fındık hasadının bitmesinden 3 ay sonra hükümetin açıkladığı   14 .00 Tl 'lik açıklamaya rağmen , 13.00 ve 13.50 Kuruş arasında fındık alan tüccar, bahanesini randımana bağladı.

Sezon başında fıdığı, 12.00 -12.50 arasında alan, randıman kırmayan tüccar Köylünün sırtından Milyonlar kazanmaya devam ediyor.Akçakoca'da fındığı 14 Tl'den alan tüccar, Alaplı'da aynı uygulamayı yapmadığı gibi, köylüyü perişan ediyor.

Alaplı Fındık Tüccarlarının bu kadar insafsızlığı karşısında bu gidişe dur diyecek makam neresi merak ediliyor.

Cumhurbaşkanının açıklaması;

"Ağustosta hasada başlanan fındıkta fiyat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla belli oldu. Erdoğan, TMO’nun 1 Kasım’dan itibaren fındık alımana başlayacağını belirterek, “Levant kalite fındığın kilogramı 14 TL, Giresun kalite fındığı kilogramı ise 14.5 TL olacak. Kilo başına verilen 2 TL destekle üreticinin eline 16 veya 16.5 TL geçmiş olacak” diye konuştu."

 

 

12.00 Tl'den fındık alan, şimdi 14.00 Tl'den satan fındık tüccarının emanete aldığı fındığın fiyatını 14.00 Tl'den ödeyip ödemediği merak konusu.

Milyonları bir günde kazanan Fındık Tüccarlarının denetimi yapılmadığı gibi,üretici için ilgili Ziraat Odasının bu konuda nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyor.

 

Etiketler; ,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun ,CHP' ye acil cevap verdi.Her hafta bir proje sözü verdi ,her telefon görüşmesiyle bir proje açıklay
19 saat önce
AK Parti Alaplı Belediye Başkan adayı Celil Uzun 15 Ocak 2019 Salı Günü AK Parti binasında
2 gün önce
Karadeniz Ereğli İlçe yönetimi başkanlık seçimi ,partide büyük kaosa neden oldu.
3 gün önce
AK Parti Bugün Zonguldak'ta
4 gün önce
 
Haber İle ilgili Diğer Fotoğraflar