GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

GMİS yönetimi Armutçuk'taydı

GMİS yönetimi Armutçuk'taydı

--- Reklam ---
test
Gündem - 08.08.2019 Perşembe 11:55  - Bu haber 36 kere okundu.
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Başkanlar Kurulu, TTK Üzülmez, Amasra ve Kozlu Müesseseleri’nin ardından 7 Ağustos 2019 tarihinde akşam vardiyas
 GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile GMİS’e bağlı şube başkan ve yöneticilerinin katıldığı Armutçuk müessesesinde çalışan madencileri ziyarette GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu toplu İş Sözleşmeleri ile ilgili taleplerini ve süreci anlattı. Grev kararını aldıklarını ve masada anlaşamazlarsa 25 Ağustos’ta grev pankartlarını işyerlerine asacaklarını belirten Mutlu, “1 Ocak 2019 tarihi itibariyle başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin artık son demlerine geldik. Geldiğimiz noktada hiçbir toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanabilmiş değil. TÜRK-İŞ ile Hükümet arasında Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü’nün imzalanmamış olmasından dolayı TTK ve MTA toplu iş sözleşmeleri görüşmelerinde Kamu-İş ile ücretleri ilgilendiren maddeleri görüşemiyoruz” dedi.

TÜRK-İŞ’in Hükümetten taleplerinin afaki olmadığını belirten İsa Mutlu, Hükümetin teklifinin ise kabul edilemez olduğunu söyledi.

GMİS Genel Başkan Yardımcısı ve TİS Komisyonu Başkanı İsa Mutlu, yasal süreç sonunda eğer toplu iş sözleşmelerini masa başında bitiremezlerse 25 Ağustos’ta uygulamaya geçecek grev kararı aldıklarını belirtti.
Mutlu; “Yasal prosedürleri işletiyoruz. Biz masada uzlaşmayı, işçimizin hakkının verilmesini istiyoruz. Taleplerimizi makul taleplerdir. Yeraltında çalışan arkadaşlarımızın en az iki asgari ücretin üzerine zam verilmesini istiyoruz. Yerüstünde ve harici servislerde söylemekten bile utandığımız asgari ücret düzeyinde ücretlerle çalışan arkadaşlarımızın iyileştirmelerden yararlanmalarını istiyoruz. 
Taleplerimiz afaki teklifler değil. Ancak mecbur bırakılırsak, 25 Ağustos’ta işyerlerimizde yasal süreç olarak grevlerimizi başlatacağız.

İnşallah, tekrar tekrar söylüyoruz, 25 Ağustos’a kadar masa başında anlaşırız.
Ama anlaşamadığımız takdirde hep birlikte grev diyeceğiz” dedi.

armutcuk02x.jpg" target="_blank" rel="noopener" data-lyte-options="slide:true group:vacation" data-mce-href="image/assets/fotogaleri/162_16916_armutcuk02x.jpg">
Etiketler; gmis, armutcuk, maden, işci grev,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 
 

İlgili Diğer Haberler

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yöneticileri, 19 Ağustos 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Saadet Oruç’a bir nezaket ziyaretinde bulu
1 gün önce
Aydın Çine'de “Madenlerin İnsan ve Çevreye Etkileri Konferansı” gerçekleştirildi.
1 gün önce
Genel Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu,Türk-İş’in Kamu işçileri için çok iyi bir toplusözleşme yaptığını ileri sürdü!
3 gün önce
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Başkanlar Kurulu, toplu iş sözleşmesi görüşmeleriyle ilgili gelişmeler hakkında tüm işyerlerinde bilgilendirme t
13 gün önce