YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
 
Makale Kategorileri
 
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

İŞTE BAŞKAN BÖYLE OLMALI!

mehmet ÖZTÜRK
Gazete Köşesi - 03 Eylül 2018 Pazartesi - 12:30:35  - Bu makale 505 kere okundu.
mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trAlaplı Yıllar sonra büyük bir birlik ve beraberliğe tanıklık etti.
 Alaplı Yıllar sonra büyük bir birlik ve beraberliğe tanıklık etti.

Bu diyalogun hiç sarsılmaması için illa da şehit  vermemiz gerekmiyor.

Alaplı'nın Musabeyli Köyünden Uzman Çavuş Recep TURAN' ın şehit haberi geldiğinde ilçemizde büyük bir hareketlilik başladı.

Batman'da şehit olan Turan için Zonguldak'ın ve Yakın illerden gelenlerin daracık köyde yaşadığı sorunlar dışında büyük bir kitle her türlü zorluğa rağmen şehide olan son görevlerini yapmak için sıcağa aldırış etmeden kilometrelerce yürüdüler.

 

Alaplı' da Başta Kaymakam Saim Eskioğlu, Belediye Başkanı:Nuri Tekin ,Alaplı Jandarma Komutanı,Emniyet Müdürü ve ilçedeki Meslek Odaları seferber oldular.

 

Bu arada Zonguldak Valisi :Ahmet Çınar'ın törenin en mükemmel şekilde yapılması konusunda hassas davrandığı da gözlerden kaçmadı.

 

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin,Şehit Turan için ,Cenazenin Çaycuma Hava alanından ,Alaplı'ya ,oradan köye kadar intikalinde 24 saat aralıksız çalıştığı, Yolların sulanması, köy içinin temizlenmesi ve köye gelenlere gıda temini, köye sürekli olarak su takviyesi için İtfaiyeyi nöbette tutmasına kadar her şey takdire şayandı...

Köye gelen insanların cenazeden sonra dönüşlerde konaklama yaptığı Kaptaşta; "Helal olsun Nuri başkana ,adamın yaptıkları unutulmaz.Köyde tüm  olumsuzlukları gidermiş.Her şeyi en ince noktasına kadar düşünmüş ve halk burada hiçbir sorun yaşamadı!"

 

Bir başkan için daha ne söylenebilir!

Burada ,vatanı için can vermiş şehit varken elbette yapılanlar çok ta önemli değil.Ancak, Alaplı' da barışa zaman ,zaman sıkılan kurşunlar(!!!) yarın telafisi olmayan ,hatta tamiri mümkün olmayan  ayrışımların(!?)  sebebi olur.

 

Alaplı Belediye Başkanı ve ekibini kutluyorum.

Elbette vatani görevini yaparken ölenden daha değerli olmasa da, bu gibi olaylarda etle tırnak olmayı sağlamak değerlerimize sahip çıkmak Türk toplumunun asaletinden gelmektedir.

Bu arada, bu tören eğer Alaplı merkezde olsaydı.Daha düzenli,daha verimli ve kitleleler aşırı yorgunluk yaşamazdı.Ailenin isteği önemli tabii ki de.

 

ŞİMDİ EREĞLİ'DE NELER OLUYOR?

Konunun yukarıdaki konuyla bağı yok.

Fakat, Ereğli Belediyesi içinde can güvenliği sağlayan ÖZEL GÜVENLİK personelinin zaafına değinmeden edemeyeceğim.

Geçtiğimiz hafta içinde ,Belediye dışında yaşanan ,asla tasvip edilmesi ve savunulması mümkün olmayan bir kişinin bıçaklanarak ,hayati tehlike atlatmasına neden olunan olay sonrası, olaylarda adı geçen kişiye belediye içinde yapılan saldırı, belediyede daha önce de yaşanan vakaları da göz önünde bulundurduğumuzda, kurum içinde yaşayan personelin ne kadar bir birine güvenmediği, arkadaşı için ayırma gereği duymadığını ,bu arada başkanın personel üzerinde yeterli öz güven sağlamadığı hususu dikkat çekti.

 

Umarız bu gibi olaylar artık ilçede vuku bulmaz.

Umarız bir daha insanlar daha sakin, daha çok  adalete güvenir olurlar.

Aksi halde Ereğli'de ölümlerle sonuçlanması muhtemel olaylar yaşanmaz.

Bu arada, İlçe Emniyetinin de daha dikkatli olduğu, bu tür olayların yaşandığı olumsuz alanlarda(!) güvenlik önlemlerini arttırması en büyük temennimizdir.

 

 

 

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; şehit, recep, turan, alaplı,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: