GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

KELEŞ 'TEN 18 MART MESAJI

KELEŞ 'TEN 18 MART MESAJI

--- Reklam ---
test
Kültür - Sanat - 17.03.2018 Cumartesi 23:02  - Bu haber 355 kere okundu.
Keleşsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin birlik ve beraberlik
 

Keleşsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin birlik ve beraberlik içinde olan bir ulusun başarabileceklerinin sınırı olmadığını anlatan bir destan olduğunu bildirdi.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden devasa bir ordunun karşısına, Halep’ten, Trabzon’a, Ağrı’dan Edirne’ye, hatta Balkan topraklarına kadar, , ülkesinin bağımsızlığını namusu bilen pek çok vatan evladının hep birlikte çıktığını anlatan Keleş şunları kaydetti:

“18 Mart 1915 tarihinde Türk Askeri ve Komutanlarının büyük fedakârlıklarıyla kazanılan Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından biri olarak askeri ve siyasi alandaki başarılarıyla dünyayı değiştiren, yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin köklerini kuran büyük bir olaydır.

18 Mart 1915’te müttefiklerin ağır yenilgisiyle sonuçlanan deniz zaferinin ardından, 9 Ocak 1916’da müttefik güçlerin topraklarımızı terk etmesiyle sonuçlanan kara savaşları, Türk ulusuna, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuracak lider, Büyük Önder Mustafa Kemal’i de armağan etmiştir. Çanakkale Deniz Zaferi’nin kazanıldığı 18 Mart aynı zamanda, Çanakkale’de şehit düşenlerden başlayarak, Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta, iç güvenlik operasyonlarında, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, bugün ise Afrin’de vatanı için canını feda eden şehitlerimize saygı duruşunda bulunmak için bir vesiledir. Hepsine müteşekkiriz.

Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıldönümü ve Şehitler Günü’nde, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı, milleti, ülkesinin bağımsızlığı ve demokrasi savunmasında canlarını hiçe sayarak şehadete eren tüm Mehmetçiklerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz”.

 

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ İLANI
5 gün önce
Merkezi Ankara'da bulunan Özel Gerçek Düşler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Ereğlili Funda Kılıç Ermiş, Ereğli'de GERÇEK DÜŞLER ÇOCUK GELİŞ
11 gün önce
31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde çalışmalarına ağırlık veren CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Kışla Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret
11 gün önce