GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

KİMSESİZLERİN KİMSESİ VEREM DEDE

KİMSESİZLERİN KİMSESİ VEREM DEDE

--- Reklam ---
test
Medya - 02.10.2018 Salı 18:23  - Bu haber 753 kere okundu.
Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, Hamzafakıhlı
 Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, Hamzafakıhlı Mahallesi’nde eşi ile birlikte kömürlükte yaşam mücadelesi veren Muhsin Kurt’a yardımda bulundu.Bu insanlara sahip çıkacak kimse yok mu?

EREĞLİ NİN HER KÖŞESİNDE İZİ VAR. YARDIMEVER İŞ ADAMLARININ GÜVENDİĞİ İNSAN HASAN EROĞAN

Verem dede öldüğünde,Ereğli'de hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmada etkili biri çıkmayacak mı?

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hamzafakıhlı Mahallesi Çolaklaraltı Sokak’ta kullanılmayan okul binasının kömürlüğünde yaşam mücadelesi veren Muhsin ve Nuray Kurt çiftine Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan sahip çıktı. Kurt çiftini yaşadıkları kömürlükte ziyaret eden Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, İşadamı İlhami Yazıcıoğlu’nun temin ettiği kumanyaları teslim etti. 
Ben önce sizlere çok teşekkür ediyorum. Ben buraya çıkmamıştım mahalle kenarı olduğu için buraya çıkmamıştım. Siz konuyu anlattınız bende konuyu işadamı İlhami Yazıcıoğlu’na anlattım ve 2-3 ay yetecek kadar 16-17 kalem kumanya hazırlattık. Bu ailemizin durumları pek iç açıcı değil. Biz Ereğli Verem Savaş Derneği olarak 48-50 yıldır bu bölgemizde Alaplı’da dahil olmak üzere böyle sıkıntısı olan vatandaşları sizlerin de desteği ile çevremizdeki iş adamları ile birlikte elde ettiğimiz kumanya ve benzeri gibi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Biz evi yanana da ,evi yıkılmak üzere olana da, camilere, mescitlere, yani halkın yaşam alanlarına dokunuyoruz.Bunu yaparken hayırsever iş adamlarının ,"jayrı elçiliğini yapıyoruz.  Bu insanlar bizim insanlarımız. Şimdi önümüzde ki zamanlarda da yine elimizden gelen bir şey olursa onları da yaparızTürkiye çok güzel bir memleket, çok güzelde yöneticilerimiz var. Büyük yardımlar oluyor, görüyorsunuz, sıkıntı olmaz yola devam ediyoruz. Bizde ufacık bir dernek olarak etrafımızda ki bu insanlarımıza elimizden geldiği kadar yardım yapmaktan mutlu oluyoruz. Bu işler gönül ve sevda işidir, dolayısıyla biz bu işlerle yoğrulduk bizde yola devam ediyoruz. Bir yerde hala bir aç varsa veya sıkıntıda olan bir insan varsa gönüllü bir kuruluş olarak arkadaşlarımız ve çevremizin geniş olması ile birlikte birçok projeye imza attık. Ben bu çerçeveden hareketle bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Etiketler; şehit, recep, turan, alaplı,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 
 

İlgili Diğer Haberler

Ereğli'nin sahibi yok
25 gün önce