GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

KÖYLÜNÜN FENDİ TEK'İ YENDİ!

KÖYLÜNÜN FENDİ TEK'İ YENDİ!

--- Reklam ---
test
Magazin - 25.01.2018 Perşembe 17:22  - Bu haber 414 kere okundu.
CEP TELEFONU IŞIĞIYLA OKEY OYNADILAR
 Alaplı'nın Bektaşlı Köyünde, elektrik  kesintisi üzerine  kahvelerde oyunlarını cep telefonlarının ışığı ile oyunlarına devam etmeleri büyük ilgi gördü.

 

Sıkça yaşanan  elektrik kesintilerine  maruz kalan vatandaşların buluşu objektifimize takılırken  ,köylerde  kış aylarında sık sık yaşanan enerji kesintisi yüzünden şikayetçi olan vatandaşlar  ,kahvelerde oyunlarına Cep Telefonu ışığı ile devam ettiler.Bu uygulamayı yapanların  fikri de büyük ilgi çekti.

Yenidoğanlar Köyünde yalayan Ali Akyol ile Rıdvan Onay Okey oynarken kesilen elektriklere aldırış etmeden oyunlarına devam ettiler.

Eskiden Mum ışığında veya ,lamba ışığı ile karanlığa çözüm bulan köylü, teknolojiden yararlanmada mucitlik yapmayı da ihmal etmiyor.

Akyol, "Valla artık kesilen Elektriklerden bıktık.Artık çözüm bulduk.Hatta evin altında bulunan tavuklara da Cep telefonu ışığı ile bakıyoruz.Umarız Cep Telefonlarının bataryalarını uzun ömürlü yaparlarda biz de ENERJİ SA KURUMUNU aramaktan kurtuluruz ."Diyerek esprili cevap verdi. 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Zonguldak’ın çok sayıda
10 gün önce
ERERĞLİ
11 gün önce