'BU BİRLİKTELİK ALKIŞA DEĞER!'

aaaa

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 "aferin" bir ilaçtır.

 

Neden bu "AFERİN" den yola çıkmak istendiğimi anlatayım.

Alaplı'da ,kendi ilçesi için, kendi çocuklarının geleceği için ,yaşadığı memleketine olan sevgisi için bir araya gelen ,ALALP ÇEVRE PLATFORMU 'NUN kurulmasında;  Alaplı Belediye Başkanı Nuri TEKİN'e, Gümeli Belediye Başkanı: Ahmet SAYDAM'a,TSO Başkanı: Recep OCAK'a,Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı,Şoförler Odası Başkanı: Kemal ÇAM'a, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı: Muharrem GELGEÇ'e,Ziraat Odası Başkanı : Şeref TÜRKOĞLU'na,Muhtarlar Derneği Başkanı: Mithat MANDACI'ya, Aşağıdağköyü Orman Kooperatifi Başkanı: Mustafa SEVİM'e,

AK PARTİ İlçe Başkanı: Mustafa Yavuz'a,CHP İlçe Başkanı: Hüseyin TOSUN'a,MHP İlçe Başkan Yrd:Metin MUDANYA'ya,İYİ Parti İlçe Başkanı ,Emrullah ERDOĞAN'a,SP İlçe başkanı:Erhan USLU'ya, Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı:Doğan BOSTANCI'ya, ADD Başkanı: Saliha Şanlı'ya,Ereğli Gazeteciler Derrneği Başk Yrd. Sina ÇILADIR'a,Orman Yüksek Müh: Metin Bardız'a, Eğitim  Sen Alaplı Temsilcisi: Metin SALCI'ya, Gazeteci ,EGD Yönetim Kurlu ve Karadeniz Ereğli KENT KONSEYİ Yötetim Kurulu Üyesi: Mehmet Öztürk'e (bana) ve daha önce CHP Milletvekili Deniz Yavuz Yılmaz ve bu konuda duyarlılığı kamuoyunda ses getirilmesine uyarıcı rol oynayan  Çetin Yılmaz'a ve onula birlikte Taaa, ÇANAKÇIDERE olarak bilinen Altın Madeni aranan yere giderek burada yapılan çalışmaları yerinde izleyen heyete duyarlılıklarından dolayı takdir etmek yetmez.

 

Alaplı'da yaşamsal alanda her konuda duyarlılık gösteren, Alaplı Çevre Platformu'nun ,bundan sonra daha  emin adımlarla sürdüreceğine olan inancım  tamdır. Şimdi bu birlik ve beraberliğe KARADENİZ EREĞLİ gıpta ile bakıyor.

 

Bir dönem  EREĞLİ TEMSİLCİLER KURLU ile övündüğümüz, sonra , bu kuruluşu dağıtarak ,şu anki çökmeye yüz tutmuş       "EREĞLİ"    için  neler yapılabilir ? Düşüncesi içinde olduğunu çok iyi biliyorum.

Alaplı  daha güzel günler için omuz omuza verdiği sürece ,kimse bu ilçeyi yaşanmaz hale getiremez.

 

Şimdi tüm gözler bu beraberlikte...

Fakat korkum o ki; Bu oluşuma dikkat çekilecek.Kimi çevreler de ,"Ne yapsak ta bu berberliği,yaşam onuruna yakışan oluşumu dağıtsak!" çabasına bürünecek .Ama Alaplı buna izin vermeyecek.

 

 

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
yazar'ın diğer yazıları
makale kategorileri
son gelişmeler
öne çıkanlar