ALAPLI ‘DA SAHİPSİZLİĞİN ADI AGD

alaplı

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 Alaplı’da bulunan Gazeteciler Derneği’nden bahsedeceğim.

 

Gazeteciliğin , bir şehrin dokusuna dokunması, O şehrin noksanlıklarını tespit ederek, ilgili makamları uyarması ,Gazeteciliğin ilkelerindendir.

 

Eğer bir ilçede, iktidar ve Muhalefet Partileri,STK’lar,TSO,Esnaf Kefalet Kooperatifleri,dahası Kaymakam,İlçede bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü Vs. kurumlar işlerini yapmıyorsa,bunları dile getirmek,kamuoyuyla paylaşmak,Gazetecilerin aslolan görevleridir.

 

Gazeteciler Dernekleri; Gazetecilerin Özlük Hakları ile uğraşmak yerine, kendilerine görev biçme! Gibi, olmayacak girişimlere atılarak, Alaplı’ya Kütüphane Sözü, Alaplı Hastanesi Sözü “ almaya gidiyorsa, burada büyük bir kargaşa vardır!

Yani;

-Alaplı’da Belediye Başkanı yok demektir!

-Alaplı’da Kaymakam, Milli Eğitim işini yapmıyordur!

-Alaplı’da bulunan AK Parti İlçe Başkanı yok demektir!

-İlçede bulunan; CHP, SP, MHP, İYİ Parti gibi partiler yok demektir!

 

Alaplı’da, farkında olarak veya olmayarak, bu Devlet Kurumları yok sayılmıştır!

 

Anlaşılması zor bir ziyaretten söz etmek isterim.

Eğer Belediye Başkanı veya Siyasi Partiler, Meslek Odaları, STK’ ları işlevlerini yapmamışsa; İş AGD ‘nin üzerinde kalmıştır.

 

Alaplı Gazeteciler Derneği yönetiminin nerede ise tamamının gazetesi Ereğli’de yayın yaparlar(!) Ama burada örgütlüdürler… Bunun sebebi gayet açıktır. Ancak Zonguldak gazeteleri böyle değildir.

 

Onlar Zonguldak’ta çıkarlar. Erdemir ve Ereğli Belediyesi’nden ilan, abone Alırlar!

Alaplı’nın şeytani yönünden bakarsam, bu arkadaşlar ne yazık ki Alaplı Kaymakamını, Belediye Başkanını, İlçedeki bürokratları, Siyasi parti başkanlarını, Meslek Odalarını, Sivil Toplum Kurumlarını, Muhtarları yok hükmünde sayarak, Ankara’da Siyasi Parti Milletvekillerini(!) ziyaret ederek; “Sizin Alaplı’da yetkiliniz yok!” mu demek istemişlerdir?

Benimkisi sadece bir merak!

 

 Gazetecilik artık 4.Güç olmaktan çıkmış.

Siyasilerin önünde, itici güç yerine, uygulayıcı(!) görevlerini üstlenenlerden olma gibi işlevlere  talip olmuşlar.

 

Alaplı kamuoyu nasıl bir algı yaptı bilemem. Ama ben bu gidişin, haddini aşan bir çıkış,ve İlçede daha önce vekillik yapmış, Faruk Çaturoğlu’nun da artık hükümsüz olduğu kanaatine vardım.

 

Merak bu ya…

AGD ‘ nin artık işi çok daha ağır.

AGD Yakında Alaplı’ya Fabrika sözü verirse şaşmam. TSO ne iş yapar ki?

Hatta, CHP İlçe Başkanı: Hüseyin Tosun yerine, Hakan Uysal, AK Parti İlçe Başkanı: Mustafa Yavuz Yerine: İsmail Öztürk yazacak kadar, “siyasi hileli yönlendirme(!) yapanların raporu içinde AK Parti ve CHP Milletvekillerine başka bir dosya da verildi mi acaba?

“Belediye çalışmıyor! Diyenler” Ankara’da gittikleri o siyasi Parti Milletvekillerine ;  hangi sorunu  ivedilikli çözüm bekleyen sorunlar arasında yer verdiler?

Hadi açıklayın şu dosyayı..

Bakalım nelerimiz noksan!

Sahi dosya içinde ne var?

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
makale kategorileri
son gelişmeler
öne çıkanlar