HESABA YAZ!!!

Yaz gazeteci yaz. -Bizim memlekette işi iyi olanları da yaz.

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 Yaz gazeteci yaz.

-Bizim memlekette işi iyi olanları da yaz.

-Hatta sabah kahvaltısı ile akşama kadar çalışanları(!)  yaz.

-Yaz gazeteci; Mahalle aralarında geçit vermeyen yolları,hatta çevreyi kirleten "Cüruf tesisi,beton santrallerini!" de yaz.

 

Yaz gazeteci, yağ çekmek adına(!) gerçekleri görmezden gelenleri(!)  , işinin ehli olmadan ,danışman, başkan yardımcısı,hatta müdür olanları da yaz!!!.

 

Yaz gazeteci, yaşadığı yere sorumlu olmayan! özel hırsları için ,toplum menfaatlerini yok sayanları(!!!)  kırmızıya ,beyaz ,sarıya ,mavi diyenleri de yaz!...

 

Yaz gazeteci, Ereğli Devrek Yolunu yaz.Kandırılan milleti; Hatta ; "Aşk dediğin Ereğli-Devrek Yolu" Gibi olmalı diyen halkı yaz.

 

Yaz gazeteci; "Hatta bağlı bulunduğu kurumun müdürü iken ,balık lokantalarında yediğin yemeği de belediye hesabına yazan!" Müdürleri de yaz.

 

Yaz Gazeteci;  Kiminin !  hak etmeden üç işçinin aldığı maaşı alanı, kira vermeden misafir olarak;  ilçemizde yaşayanları ,Mülteci Suriyelileri(!!!) de yaz.

 

Yaz gazeteci; Ereğli'de jet hızı ile artan  kanser vakasını,yok olan çileğimizi,kestanemizi yaz.

 

Yaz gazeteci; Ereğli'de nüfusun %50'sinden fazlasının icralık olduğunu,60 bin İcra Dosyasında kimler var? Bunları da yaz.

 

 

Yaz Gazeteci; Kendi ikballeri için Ereğli halkının geleceği ile oynayanları, halka değil,kendi yandaşlarına çıkar sağlayan müteahhitleri! de yaz...

 

Yaz Gazeteci, İlçeyi yöneten, Siyasi Parti başkanlarının "çıkar Odaklı!" ilişkilerini, Meslek Odalarının perde arkasında ticari! ilişkilerini de yaz.

 

Yaz Gazeteci; Halkın gözüne baka, baka yalan söyleyen siyasileri,onların  etrafında "çıkar" sağlayan ,küçük hesaplı adamcıkları(!) da yaz.

 

Yaz Gazeteci; Doğru söyleyeni hain.Yalancıyı baş tacı eden! sinsi zihniyeti ve onların odaklandığı(!) ne varsa yaz. Yaz ki bu halk artık neyin ne olduğunu anlasın?

 

Yazacak gazeteci bulun da yazsın.

Hadi var mı yazacak?

 

Bu ülkede ,midesiyle savaşan, aç kalmamak,çocuklarının yarınları için ,"bedel ödeyen!" Gazeteciler, maalesef bu kadar yazabiliyor.

 

Bağımsızlık şiarı ile yaşam savaşı verenlerin açlığa,sefalete sürüklendiği ülkemizde ,sıkıysa sen yaz!!!

 

Yazan yok mu?

Var.

Ama artık çok az kaldı o sizin yaz dediğiniz gazetecilerden.

Fakat ,yazan olmaz da değil!

Yahu ,yaz gazeteci diye, diye bıktık.

Biz tam yazamıyoruz...

Sen de bizim hesaba yaz!...

Sıkıysa  yaz!!!

 

 

 

 

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
makale kategorileri
son gelişmeler
öne çıkanlar