ÖNEMLİ OLAN EREĞLİ'YSE EĞER?

EREĞLİ

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 Hiç ama hiç çözümü olmayan ,hatta tedavisi nerede ise yok denecek kadar tehlikeli olan "Burjuva Hastalığı!"sarmış CHP'yi.
 
Köylerde nerede ise yoklar!
Mahallelerde CHP Kimlikli (!) insanların ,kendilerinden olmayan kesime bakışı, onların "dar grupçu!" hatta , "ben merkezli!" siyasi anlayışın adı artık kanıksanmış gibi...
 
CHP Ereğli'de, "Ben merkezci!" yapısından dolayı mahallelerde yapılan Delege seçimleri ve Partiyi kongreye götürecek yapı için yarış tüm hızı ile devam ediyor.
 
Yarışın içinde şikeler(!) İçten dışa vuran ayak oyunları! sokağa yansıdı.
İlçede delege seçimleri deyim yerinde ise "Uyurgezer!" insanların veya "güdülmeye müsait!" insan profillerinin arasında geçmesi, Demokrasi Savunucusu olduklarını her alanda dile getiren partililerin(!!!) Toplumca saygınlığı giderek yok olmaya yüz tutuyor.
 
Son gelişmeler baktığımızda, CHP içinde yaşanan entrikaların ardı arkası kesilmiyor.Çünkü; Genel Merkezde yaşanan olumsuzluk,tabana da yansıyor.Yerel Seçimde 11 bin Oy farkıyla seçim alan Halil Posbıyık'a karşı duruş sergileyen bir kesim hala etkin rol almaktadır.
 
Ereğli'de bize ulaşan bilgi;"Neriman Posbıyık ilçe başkanı seçimini alsa da, kongre sonrası Parti Genel Merkezi MYK'sı tarafından görevden alınacak!?" dedikoduları su yüzünde!...
 
Dün daha üç gün önce Ankara'da DP büyük bir toplantı yaptı.
AK Parti'den yaklaşık 40 Milletvekilinin ,DP içinde yer alacağı ,en kısa sürede geçişin sağlanacağı(!) bilgisine ulaştım.
 
Ne olacak?
Ankara'da AK Parti erirken kim yarınların umudu olacak? Diye düşünürken, Yaklaşık 60 Yıldır ,"sağın alternatifi sağ!" odaklı siyasi oluşumların süregelmesi; Hiç kuşkusuz ,İktidardan düşenlerin sağcı olmaları, yeni oluşumların da ,aynı eksenden olma olasılığını güçlendiriyor.
 
CHP içinde Muharrem İnce 'nin Cumhurbaşkanı ile görüşmesi tartışmaları, Sosyal Demokrasi'nin ,BURJUVA kökenden kopamamasının adresi diyebiliriz...
 
Ülkede halk kan kusarken, kendi içinde hesaplaşmayı(!) bitiremeyen CHP' nin ,halk kesiminde umut olmaktan uzaklaşması ," sağın alternatifi sağ!" olmasının normalleşmesi olarak dikkat çekiyor.
 
Ne olacakta "Sol İktidar olacak?" 
Bu anlaşılışla yarınları kestirmek  olanaksız.
Olumsuzluğun adı CHP...
 Yıllardır,iktidar olup,  dar gelirli toplumun umudu!" Olmayı beceremeyen beceriksiz yöneticiler! hala ,koltukları işgal ediyorlar!
 
Ereğli 'de CHP içinde Neriman Posbıyık sendromu ! almış başını gidiyor.
Peki kim haklı?
CHP içindeki muhalifler mi, Posbıyık'la etrafında öbeklenen, siyaset üretmeyen, tabandan rahatsız olan bir avuç tabansızlar mı?
 
Tabi ki ,Sayın Neriman Posbıyık etrafında olup bitenleri reel açıdan ele almayarak; "Padişahım çok yaşa!" derlerken, Bağlık Mahallesi Delege Seçimlerini kaybederken!  ; "Posbıyık'lar etrafında gerçekleri saklayan(!) sırf kendi ikballeri(!) için saray dalkavukluğu yapanların(!!!) " ellerini başlarına alma yerine hala aymazlık içinde olduklarını,  Bayan Posbıyık'ın görmemesi de bir başka algı.
 
Sayın Halil Posbıyık'ın 2014 Yerel Seçimlerinde seçim kaybetmesinde az olsa etkisi!!! olan, karşı saflarda yer alan ,"Bayan Selime Hanım'ın"  Sayın ;Neriman Hanım tarafından ısrarla delege olmasını istemesi! , partililerin buna karşı çıksa da illa diretmesi parti içinde yüksek sele konuşulması ,dikkat çekmektedir.
 
Tabi , Sayın Posbıyık ;"Ben istediğim ile çalışmak isterim!" Diyebilir.
Fakat, CHP içinde istenmeyen sonuçların alınması ,bir o kadar normaldir.
 
CHP geleceğini sorguluyor!
CHP içinde ,CHP'li olmayanların(!) Sayın Posbıyık'ları yanlış yönlendirirken!!!, gerçekleri görmezden gelmeleri,olası başarısızlığın adı olsa gerek!
 
Hamsi Festivali ile moral bulan Posbıyık'ların ,etraflarını alıcı gözle izlemeleri için bir fırsat!!!
Eğer eren önlem alınmazsa ;
" iki ay sonra kopacak fırtınanın yaratacağı TSUNAMİ  'nin yaratacağı  felaketten kaçamayabilirsiniz!?"
 
Ha,şunu da diyebilirsiniz; "Bizden bu kadar,bundan sonra Ereğli Halkı,CHP düşünsün!!!"
Hayır, bunu deme hakkınız yok.
Çünkü,bu halk size 25 Yıl destek verdi!
Çünkü, bu halk sizden Demokrasiye olan inançların sarsılmamasını istiyor...
Bu yüzden,üzerinizde büyük yük var.
Bile ,bile  Ereğli'nin yarınlarda SAĞ PARTİLERE teslimiyetine sebep olursanız , bu vebal sizi bırakmaz!
 
Gerçekler acıdır.
Ereğli sürekli gerçeklerle yaşıyor.Artık bu halk ,çocuklarımız ,sizden "babalık !" yapmanızı bekliyor.
Çok az zamanımız ,zamanınız var!
 
Etrafınızda olanların,sizin;  "beyaza mavi demeniz halinde!" Onlara itibar etmeden, arkanızda bir hoş seda için; " halkın kalbinde yaşayacak !" eserleri çoğaltın...
Tıpkı ,10 binleri sokağa indirdiğiniz , halkın özlemle beklediği diğer hizmetlere odaklanarak!.
Tabii ki,  "yağdanlıklar!" tarafından yanıltıldığınız eski günleri anımsayarak.  
 
Bu dünyada yaşamak,ölümsüz olmak adına eserleriniz ile ölçümsüzleşin.Boş verin , tüm koltuklar bir gün başkalarına emanet edilecek!...
 
 
 
 
 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
makale kategorileri
son gelişmeler
öne çıkanlar