ALAPLI'YA BAKIŞ VE ALAPLI'NIN SİYASİ YÖNÜ

alaplı

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 Alaplı'da siyaset için yola çıkanlar ile,yolda kalanlar için hep  farklı bakmışımdır.

Kendini "Kurnaz sanan!" Köylü üzerinden prim yapacaklarını sanan!!! üç beş insan ,zamanı gelince ortaya çıkar.

 

Bunlar kendi egolarının esiri olup(!) Yukarıdan bakan ,halkta karşılıkları konusunda ,"taban!" siyaseti yerine,  Bazı Cemaat ve Organize olmuş kalıp dışı yapılanmadan nemalananlardır!.

 

Alaplı'da CHP ve AK Parti içinde "tabanı temsil edenler ortalarda yoklar!" Yerel Seçimlerde ,CHP tarihinde hiç görülmemiş farkla seçim alan,  CHP teşkilatının içinde olup, bu dönem dinlenmeye çekilenlerin(!),  muhalefeti ile ortaya çıkan ,Avukat :Hakan Uysal'ın ,CHP tabanı içinde Nuri Tekin'e karşı olup, Mevcut Başkan Hüseyin Tosun'a yapılan saldırılardan nemalanması hiçte hoş değil.  CHP'liler ,kendi içlerindeki kinlerini kusarlarken, daha 6 ay önce alınan seçim galibiyetini içlerine sindirememişler!

 

CHP'de rahatsızlık ne?

Nuri Tekin...

Peki Alaplı'da YEREL BASIN diye geçinen, ama merkezleri EREĞLİ'DE olan meslektaşlarımın "Küçük paralara! Kendi mesleklerini ;"yüz karası" olarak yansıtılmasına çanak tutmaları(!) İşte yukarıda saydığım siyasi sığlığın! adı oluyor.

 

Değerli Alaplılılar;Bu ilçede Nuri ile gelen tam olmasa da ,çağdaş bir Şehir dokusunun yaratılmasında emek sarf eden NURİ TEKİN ,CHP'  liliyim  diyen küçük bir kesimin (!!!) muhalefeti ile karşı karşıyadır.

 

Nuri Tekin'in CHP tabanına zıt olduğunu ileri süren üç beş kişiyi mercek altına aldım.

İnanın dükkanlarından çıkıp, bir kişiye 1 tl'lik çay dahi ikram etmezler...

 

Seçimden seçime köye giden, iş yerine gelen müşterinin adını bilmeyen kişiden CHP'li olsa da bir şey olmaz!

 

Cumhuriyet temellerinin sarsılmasında ,ülke genelinde ,nüfusa oranla bir kıyaslama yaptığımızda,Alaplı'da Atatürkçü insan sayısı elle sayılacak kadar azdır.

 

Cumhuriyet Halk Partili,Cumhuriyet değerli insanlardan oluşan taban varken,Dinsel tabulara inanmış, tarikat, cemaat menşeli ve Alaplı'ya has ,siyaset yapan, "Dindar kesimden Oy alan ! Nuri Tekin'e karşı olanların gizli odaklarda buluştukları!" Biliniyor mu?

 

Merak ettiğim sadece bu değil.

Alaplı'da sayıları çok olan Cemaat ve Tarikatlardan medet uman ne kadar CHP'li olur?

 

İşin açıkçası, çok daha gülünç olansa; Alaplı Merkez Camiine sokaklara Halı seren Nuri için ısmarlama haber yapılarak; Neymiş Cami dışında halı az mı!!!

 

Peki 10'laca yıl Alaplı'yı yöneten AK Partili Başkanları eleştirmeyen bir zihniyeti sadece gülerek izliyorum. "Sağcılar bana adam öldürüyor diyemezsiniz!"  Diyen Faşişt anlayışın ülkesinin Alaplı'sında demokrasi anlayışı ne merak ediyorum!

Ancak,

Alaplı'nın Demokratik gelişimi önünde engel olan ne  varsa ,biz karşısında oluruz.

 

Gazeteci, bulunduğu bölgenin gözü,kulağı,dilidir.

Cumhuriyet Değerlerinin savunucusudur.

Olmayanlar yok mudur? Elbette vardır.

 

Fakat,"Körler,sağırlar...Bir birini ağılar" Alaplı'yı dizayn etmek isteyen bir avuç ,sağ sapmalı CHP'li ye de bir şey demek isterim; "Siz çocuklarınızın geleceğini ,bir başka yörüngede olan , siyasi emellere teslim ettiğinizde, Alaplı 'nın Sosyal Dokusunu bozacaksınız."

 

Bence Nuri için değil,Alaplı için Nuri lazım!

Siz, Nuri muhalifi olurken,AKP'den destek alan bir siyasi ile ne kadar yol alabilirsiniz?

 

AK PARTİ VE SEÇİM!

Şimdi gözler AK APRTİ içinde.

Burada CHP'ye nazaran daha derli tolu bir yapı var.

AK Partili Gazeteciler CHP içinde nifak! ittifakı yaparak, büyük oyla kaybettikleri Yerel Seçimi nasıl alırız? Derdinde.

Ama Ak Parti içinde Öztürk ve diğer adayların gözü Ankara'da.

 

Eğer işin merkezi ANKARA  ise, AK Parti Genel Merkezi'nde kim güçlü ise ona hayırlı olsun.!!!

Sonucu şimdiden belli imajıyla!!! Yolda olanların arkasındaki, tabansızlar Ordusu. Milli Gazeteciler de nemalanmak için,"Padişah Yelpazeciliği!!!" yapmaları ,ilçede ,"Gizili de olsa, bunlar kim? " Sorularına muhatap oluyorlar.

 

Alaplı'yı ; Alaplı'da yaşayan,iş yerleri Alaplı'da olmayıp, Ereğli'den yöneten basın camiasının küçük çıkarları(!) rahatsız ediyor.Bu konuda köşe başlarında söylenenler,maalesef  ,mesleki değerimizi küçültmeye devam etmektedir.

 

Sanırım üzerine alınanlar olacaktır!

Olmalıdır da.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
makale kategorileri
son gelişmeler
öne çıkanlar