AK PARTİLİ VEKİLDEN TİMSAHIN GÖZ YAŞLARI!!!

ereğli

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 Bu ülkede 18 Yıldır iktidar olan AK Parti'nin Zonguldak(Devrek) Milletvekili Hamdi Uçar,Erdemir'in Ereğli'ye ödediği Havagazı  Tüketim Vergisi   ödemesi kararına itiraz edip,Anayasa Mahkemesinde kabul edildikten sonra CAN RADYO'DA konuştu.Bölge milletvekilinin bilgisinde olan bu dava sürecinde, hiç bir yaklaşım içinde olmamasına rağmen , Uçar'ın Hasan Sarıalp  ile röportajı Nasrettin Hoca'nın eşeğini kaybetmesi hikayesine döndü.

 

Konu hakkında en fazla duyarlılık içinde olanların, uzun zamandır devam eden ;"Ereğli Geleceğine Sahip Çıkıyor" Platformunun da içi boş hayallerden öteye gidemeyen bir oluşum olduğunu yazdık.

Hala "bizi hain ilan eden" bu Platform oluşumcuları! maalesef uzlaşı yerine kavgaya aracılık yapınca olanlar oldu.

 

UZLAŞMA NEDEN TIKANDI?

 

Çok halisane emeller   ile  başlamamış olan platformun,  amacı  sadece ,iki kurum arasında yaşanan sorun ! gibi lanse edilmesi . Kamuoyuna verilen mesajlar, ta baştan , bugün yaşanacak sorunların habercisi oldu.

 

4.1.2020 Günü Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar'ın Can Radyo'da yaptığı Canlı Yayın Programında  yaptığı konuşmalar dudak uçurttu.AK Parti zamanında Özelleşen ve Ereğli ile bağını ,2006 yılından sonra hızla koparan Erdemir'in  ; İlçede bulunan TÜRK METAL Sendikası'nın "Dönem Başkanı ile Ereğli Belediyesi Halil Posbıyık arasında yaşanan "kavgalar!" sonrası,bu güne gelindi.

Bu kavganın üzerinden nerede ise 9-10 yıl geçti.

 

2002 Yılında, İktidar olan AK Parti Ereğli'de CHP'li belediyeyi almak için mücadelenin çıtasını yükseltti."Kavgacı Halil Posbıyık!" imajına çanak tutan bazı Posbıyık yandaşları(!!!)  sayesinde; uzlaşma yerine kavga  süreci  katkısı  sağlandı....Sürtüşmeyi ,halk tarafından sevilen Halil Posbıyık'ın 2014 Yılında seçim kaybetmesine kadar  sürdüren "küçük çıkarcılar!" içinde   etkili olan O dönemin "CHP'li olmayan MHP'li ve DYP kökenli Sağcı simaları(!)"  el  atından yürüttükleri "siyaset bataklığına" Sayın Posbıyık'ı sürüklediler.!

2019 Martı.Posbıyık Kavgacı olmayacağını, kavga ettikleri ile barışacağını yüksek sesle duyurdu.

 

Örnek; 2019 Yılının sonlarında CHP Kongresi öncesi ,Posbıyık'lar yanında olanlara bakın!... Dünün; Yani  2014 Yerel Seçimin kaybında etkili olan Bazı kadınlar ve erkeklerin  Posbıyık'lar etrafında pervane olmaları ,kazanılan zaferi de gölgeledi.Ben bunları çok  yakından tanırım!

 

2011 Yılında CHP'den başkan seçilen Posbıyık'ı 2014 Yılında başkanlıktan  eden, Dünün Halil Posbıyık 'çıları!!!

Zil çalıp oynadılar.

O gün oynayanlar,bugün Posbıyık'ın etrafındalar."Omurgasızların adamı olmaz!!!" Deyimi geçerliliğini korudu.

 

Aslında o zamandan beri kaybetti Ereğli.

Posbıyık'ta bu süreci iyi yöneteydi.İnandıklarının onu sattığını, kendi ikballeri için Ereğli'ye ihaneti görmezden gelmeseydi daha iyi sonuçlar çıkacaktı.

 

Aslında Ereğli'de suni kavga yaratıldı.

Böylece, Ereğli'de 60 Yıldır kurulu ERDEMİR bu ilçeye sağladığı ekonomik katkısını fersah ,fersah azalttı.Kimse ses çıkarmadı. Çıkaramadı!

 

AK Partili Belediye ve İlçe Başkanı zamanında Ereğli Belediyesi'ne açılan Hava Gazı Tüketim Vergisi için dava açan ERDEMİR davayı kazandı.

Çünkü Belediye Avukatları görevlerini yapmamıştı!

Zonguldak Milletvekili Av.Ünal'ın deyimi bunu anlatıyordu.

Görevlerini yapmayan bu hukukçular, Ereğli Belediyesinin çok önemli gelirini kökten yok ettirdiler...

Hala görevdeler.Suçlu OYAK mı,Belediye Avukatları mı?

Merakımdan soruyorum...

 

AK Pati Milletvekili Polat Türkmen,Hamdi Uçar,Ahmet Çolakoğlu ,CHP'li Vekiller: Ünal Demirtaş,Deniz Yavuzyılmaz bu soruna kulak  şıpırdattılar!.

Şimdi  Timsahın  göz yaşları! akıyor!

Hukuken haklı çıkan OYAK ,hakkı olan parayı tahsil için kolları sıvadı.

Bu ilçeye vefasını göstermesi gereken Vekiller,şimdi çıkıp ERDEMİR'i suçluyorlar...

Ne garip değil mi?

Suçlu kim?

Suçlu ayağa kalk!!!

 

Ne acı ki; Bu dava , Bundan önceki AK Partili  Vekillerinde bilgisinde idi.Ereğli kendi içinden çıkan ;Alaplılı Faruk Çaturoğlu'nun da ihaneti de dikkatlerden kaçmadı.Tarih kimi,kimleri yargılar bilinmez.

Şimdi konuşan Hamdi Uçar Ereğli'yi kışkırtıyor.Diyor ki; Erdemir Ereğli' ye yüzünü dönmedi.

Sonuç .

Ereğli kaybetti.

 

ERDMEMİR 'i yöneten OYAK yönetimiyle uzlaşma yerine ,kavga yolunun seçilmesi ve  Posbıyık,tüm uyarılarımıza kulak tıkaması bu süreci tıkadı.

 

Çünkü,OYAK davayı çoktan kazanmış.Uygulama aşamasında.

Şimdi geriye dönük 30 Milyon paranın ödenmesi ,hiç kuşkusuz Belediyeyi önemli krize sokacaktır.

En büyük Tehlike ise,yaklaşık 1000 İşçi için kötü günler kapıda diyebiliriz.Posbıyık bu aşamada "ekınımik kriz var." Diyerek, 100-200 İşçiyi işten çıkarabilir !

 

Posbıyık 'ın "Ereğli Geleceğine Sahip Çıkıyor!" Platformu,daha baştan prematüre doğdu.

 

Kimse bizim yazılarımıza dikkat çekmedi.

Şimdi Utanmadan bir radyo Programında ,Ereğli'de, OYAK'ı eleştiren Vekile sormak isterim; -Siz TBMM'SİNDE ne yapıyorsunuz.Kaldı ki AK Parti İl Başkanlığı görevini de yapan  siz...Şimdi timsahın göz yaşlarını mı akıtıyorsunuz?"

Canavar avını başında ağlarmış!!! Tıpkı öyle?

Utanmadan ;Erdemir'in Endüstri Bölgesi ilan edilmesinde bile net olmayan cümleler kurarak, "Ereğli halkına: ben sizin için çok çırpındım!" mesajı veriyor.

 yarın  bir açıklama yapılsa; Erdemir Endüstri Bölgesi (!) Ne diyecek Değerli vekil Hamdi Bey!

 

Çaycuma'yı Pilot Bölge yapan vekiller , Ereğli'yi 20 Yıl geriye götüren "felaket şehri!" yaptıklarını unuttular

Sayın Posbıyık'a ," bizimle,EGD ile yaptığı  Temsilciler Kurulu Oluşumu projesini kimler ,neden iptal ettirdi?" Şimdi daha iyi anlamaya başladım.

 

Sizin de ,bu aşamada daha iyi anlamış olduğunuzu düşünüyorum.

Hatta, OYAK Yönetimi sizinle anlaşmaya hazırken(!) , sizi etkileyen ve Yanlış Yönlendiren (!) temelsiz bilgilerle , amacı dışında  bilgilerle donatan(!!!) Sizi asıl  hedeften koparanların!  ,hedeflerine ulaşmış oldukları ; AK Partili danışmanları(!) daha iyi gözlemliyorum.

 

Sayın Posbıyık'ın , AK Parti'nin, Ereğli felaketini nasıl hazırladığını(!) anlaması  için çok geç kaldı.AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır'a güvenmişti!

Ama o Fatih ,Posbıyık'a  hiç güvenmedi.!

 

Şu anda Ereğli halkı, sizin içinize giren, "Menzil ve FETÖ" bağlantılı oldukları ," sorgularında ortaya çıkan  " insanların ! Belediye içinde çöküş hazırlıkları yaptıkları da ,dikkatlerden kaçmamakta.

Bunların tek emelleri sizin desteğinizle "Ereğli'de Cumhuriyet  temellerinin"  sarsılması projesidir.

 

Sonuç  olarak ,OYAK  yönetiminin de ,bu aşamadan sonra ilçe halkının yaşam standartlarını yükseltecek ,istihdamı arttırıcı ve sosyal politikalar ile şehre olan sorumluluğunu yerine getirmektir.Yani, Cumhuriyetin yaşaması mücadelesinde duyalı olmasıdır.

 

Çünkü , ERDEMİR  bu ilçenin çağdaşlaşma sürecinde en büyük okuldur.Aynı kariyerde olan  kurumların , bulundukları il veya ilçelerin yaşamlarına olumlu etki yaptıklarını izliyoruz.Ereğli'de de bu bağlamda gelişme  kaydedildiği kamuoyuna yansımaktadır.Kurumun son zamanlarda yapığı aktiviteler dikkat çekmektedir.

 

Umuyoruz ki.daha fazla diyalog ile OYAK'ın   ilçeye bakışında ,"Yerel Yönetimle uzlaşma ,  ilçede barışın tesis ettirilmesinde üzerine düşeni yapacaktır."diye düşünüyorum.

OYAK Yönetiminin bu ilçe halkıyla sorunlu  olması asla düşünülemez.OYAK, bu ülkenin en büyük değeri olan TÜRKİYE CUMHURİYETİ  DEVLETİ'NİN , EN GÜÇLÜ ORDUSU'NUN  kuruluşudur.

OYAK Cumhuriyet değerlerinin savunucusudur.

Bu nedenle, içimiz rahat ...

 

Çünkü, 60 Yıllık Erdemir,Ereğli ile  Özdeşleşmiş bir kurumdur.

 

 

 

 

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
makale kategorileri
son gelişmeler
öne çıkanlar