YOLA ÇIKARTTIKLARIN DEĞİL, YOLDA BULDUKLARINLA YÜRÜMEK!!!

yaşam

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 Uzun süren hayat mücadelemde ,buna yüzlerce örnek verebilirim.Sadece ben mi?

Hiç kuşkusuz idealist her insan bunu yaşar...

 

Maalesef ülkemizde inanç birliği tamamen zedelenmiş.İnsanlar yakın dostlarını,arkadaşlarını,eşini dahi "çıkarları!" için yarı yolda bırakabilir duruma geldi.

 

Atatürk'ün Kurduğu Cumhuriyet Rejiminin, Devrimleri giderek örseleniyor. Öyle yaşam biçimine yol alıyoruz ki, "Yola çıktığın Yoldaşları!" satabilen, yarı yolda arabaya binenlerle(!!!) Yeni bir sürece yol alınabiliyor...

 

Dini istismarın! hortladığı, ilke ve ülkülerin yerini,tarikat,cemaat gibi oluşumların aldığı apaçık ortada.

 

Hayatın bütün zamanları duruyor !

Yıllardır bir ideali büyütmek için, Yüz binlerce Kim yol alıyor,bu yolda önüne  her türlü entrikalar! Oyunlar, sinsi planlar çıksa da, 20-25 Kişi Taa, Malatya'dan, Karadeniz'e, oradan Azerbaycan'a,Amerika'ya kadar uzanan yol bitiyor. Kar kış demeden yol alıyorsun.Karlı  bir günde önüne konan tablo soğuk duş almana neden oluyor...

Niğde'nin dondurucu soğu seni etkilemiyor!Hatta buz tutmuş çatılardan sarkan sarkıtlara ",özenle bakıyorsun!" Çünkü o sarkıtlar da suyun akışını durdurdukları için güzeller!

Ama siz, aldığınız soğuk duşun etkisiyle ;

"Senin de meramın buymuş!"  diyeceğin bir sözü anımsıyorsunuz!.

 

Yolda yoldaşlık yaparken,daha önce size yapılan Haksızlığa(!) karşı ayaklananlar arasında sivrilirken, belki de "daha önce planlanan bir oyunun !!! "son sahnesini yaşıyor olabilirsinizi.. Bunu  hisseden Dava arkadaşların bir birilerine bakıyorlar...Ama susan "dilsiz şeytan"lar dışında onlarca yoldaş;" Olmadı.Olmadı.Yeri değildi!" diyor.

 

Her kes ilk olarak şaşkın.

Daha sonra, senin ilk Eyleme başladığın(!)  Küresel bir oluşumun sonuna geldiğinde şaşkınlıklar içinde olanlar; Aaa olmadı!" Derken ilk akla gelen ,Olmadı.Olmadı...Oluyor.

 

Yolda yürüdüklerini zaferin sonuna geldiğinde yolda buldukları ile yeni bir sürece yürüyenlerin(!!!)  yolları o kadar kısa olur ki; Bugün ,küçük çıkarları !" için susanlar; yarın Ankara'nın göbeğinde ,bedel ödemeden asla çekinmeden haykırırlar...

Bunu Ereğli'de daha çok yaşadım!

Ama yolun sonu kimin için görünüyor?

Merakım bu!

 

Aklıma, Devrimci ve Ülkücü gelenekten gelenlerin yaşadığı ;  1980 Sonrası deformasyona uğradığı onlarca olay tazeleniyor yine!. Yoldaşlarını ,Ülküdaşlarını satanlar.Daha yolun başında emellerine ulaşamadan hayatın renklerinden  koptular.Ben bunu yaşadım.

Ama yeni süreçte bu gayet doğal gibi manipüle ediliyor.

 

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimiz için umutsuzum.

"İnsan satılan pazarlar öyle çoğaldı " ki; Bu bana Köleci Toplumlarda yaşanan sürecin, modern çağda uygulanmasını anımsattı!

 

Bizde yoldaşlar kutsaldır

Yolda bulduklarımız la on adım atmadan yola çıkmayız.

Daha yürüyeceğimiz çok engebeli yollar var!!!

10.2.2020

 

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
yazar'ın diğer yazıları
makale kategorileri
son gelişmeler
öne çıkanlar