DÜNYAYI SARSAN VİRÜSLERE DİKKAT EDİN

CORONA CAN ALMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 Tanrılar Çıldırmış olmalı.

On iki yaşındaki  hem hasta annesine bakıyor hem de kaybetmek üzere oldukları evlerinin borcunu ödemenin yolunu arıyordu. Ancak ansızın bir kayan yıldız yeryüzüne düşünce, Elliot’ın hayatı tamamen değişti. Burçlar Konseyi'nin gencecik bir üyesi olan Başak, bir görev için yeryüzüne gelmişti.  Fakat yolları kesişen bu ikili, 2000 yıldır Stonehenge’in altında tutsak olan hain İblis Thanatos’u yanlışlıkla serbest bırakınca, hatalarını düzeltmek için de çözümü eski Olimpos tanrılarından yardım istemekte buldu. Ancak Zeus ve diğer tanrılar, yeryüzündeki uzun ve keyifli emekliliklerinin ardından dünyayı kurtarmak için bu göreve hazırlar mıydı? Dahası bu sırada başı belada olan Elliot’a da yardım edebilecekler miydi?

Mas Evans'ın Kitabı. Günümüzde bir şeyi anımsattı.

İnsanların doğayla savaşının gaibi kim?

Bu gerçekten de önemli bir soru...

 

Dünyayı sarsan savaşlar yerini olanca gücüyle Kimyasal atıkların yarattığı ve bu atıkların yarattığı "Canavar Virüsler" son 10 Yıldır dünyayı esir alımış gibi.

Bilim geliştikçe Virüslere karşı savaş o kadar geriliyor mu ne; Bir araştırma yaptım.

Bakınız Dünyayı sarsan 100 binlerce insanı öldüren Virüslerin ana kaynağı Genelde Çin Devleti olması da dikkatimi .çekti.

Bakınız; Ağağıdaki bilgiler İnternet üzerinden aldığım bilgidir.

İşte öldüren Virüsler ve tarihi geçmişi;

 Cocoliztli Salgınları

16. yüzyılda Yeni İspanya adıyla bilinen ve şu an Meksika olan yerde, birkaç farklı hastalığın aynı dönemde ortaya çıkmasıyla yaşanmış salgın felaketine cocolitzli sangınları ismi veriliyor. Bugün yapılan incelemelere göre Salmonella bakterisi nedeniyle olduğu düşünülen salgınlar 1520 ile 1576 yılları arasında 15 milyona yakın insan öldürdü.

 

7 farklı kolera salgını

Bugüne kadar yedi farklı kolera salgını yaşansa da, bunlardan en ölümcülü olan üçüncü salgındı. 1852 ile 1860 yılları arasında ortaya çıkan üçüncü salgın, içme sularının kirlenmesinden dolayı ortaya çıktı. Uzun zaman boyunca insanlar, dışkı ve atıklarını, su içme kaynaklarına dökünce sonucu Hindistan'da ortaya çıktı.

Dünyanın en kirli nehirlerinden biri olan Ganj Nehri, 2011'de yapılan bir araştırmaya göre 100 mililitresinde 1,1 milyar dışkı bakterisi barındırıyor. Yani bu oran kullanabileceğimiz en kötü suyun 500 bin katı. Hindular bu nehri kutsal gördükleri için, burada sürekli yıkanıyorlar ve sürekli kolera oluyorlar.

19 yüzyılda yaşanan büyük salgında kolera Hindistan'dan Afganistan'a ve sonrasında da Rusya'ya, Avrupa'ya, Afrika'ya ve son olarak Amerika'ya yayıldı. Kayıtlara göre sadece Rusya'da 1 milyon insanın ölümüne sebebiyet verdi. 

Kolera bulaşan her 5 kişinin 1'inde şiddetli ishal görülüyor. Tedavi edilmezse bu kişilerin yarısı hayatını kaybediyor. Üçüncü salgınla birlikte doktorlar koleranın nedenini bularak, insanların bilinçlenmesini sağladı.

 

Üçüncü Veba salgını

1855-1859 yılları arasında Çin'de başlayan ve sonrasında tüm dünyaya yayılan salgın, yalnızca Çin ve Hindistan'da 12 milyon insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Jüstinyen Vebası ve Kara Veba'nın ardından gelen üçüncü veba olduğu için adına Üçüncü Veba denildi.

Tifüs salgını

1914-1918 yılları arasında yaşanan Birinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan Tifüs salgını, Tifüs bakterilerini taşıyan bitlerden dolayı Avruğa ve Asya'da toplam 25 milyon insana bulaştı. Sovyetler Birliği ülkelerinde 3 milyona yakın insan salgın nedeniyle hayatını kaybetti.

İspanyol Gribi

Birinci Dünya Savaşı'nın ardındaki yıllarda 500 milyon insana bulaşan İspanyol Gribi, H1N1 influenza virüsü nedeniyle, yüksek ateş ile dünya genelinde 50 ile 100 milyon arasında insanın ölümüne yol açtı. Bu rakam birinci ve ikinci dünya savaşında ölen insan sayısından kat kat fazla. 

Virüsün en kötü yanı, bulaşan kişinin bağışıklık sistemi ne kadar güçlüyse, ateşin o kadar fazla yükselmesiydi. Tarihteki en büyük salgınlardan biri olarak kayıtlara geçti.

Asya Gribi

1957 yılında Çin'de başlayan Influenza-4 virüsünün ördeklerde mutasyona uğrayarak insanlara bulaşması sonucunda ortaya çıktı. 4 milyona yakın insanın canını alan virüs, bulunan bir aşı sayesinde durdu. Bir yıl içinde 40 milyon kişi bu aşıyı kendine yaptırdı.

 

HIV (AIDS)

20. yüzyılın ortalarında maymunlardan insanlara geçtiği anlaşılan HIV'nin ilk örneği 1959 yılında Kongo'da ortaya çıktı, teşhisi ve adı 1980'lerde konuldu. Son 30 yılda 36 milyon insanın canını alan HIV için kesin tedavi henüz bulunamadı. Yalnızca önlemler biliyor ve hastalığa yakalandıktan sonra bir ömür boyu ilaç kullanmak gerekiyor.

 

Corona virüs

2019 yılının son aylarında ortaya çıkan virüs, ilk kez Çin'in Wuhan kentinde görüldü. Yaklaşık 4 ayda tüm dünyaya yayılan virüsün bulaştığı kişi sayısı şu an 116 binden fazla ve ölü sayısı ise 4 bini geçti. 64 binden fazla insan sağlığına kavuşmuşken, tam olarak nereden yayıldığı ve tedavisi henüz bulunamadı.

Sizin İçin araştıdık.

Milyonların öldüğü Virüslerin nedeni, Kirlilik.Ve İnsanların kendi yarattıkları Canavar olan mikrobik salgınlar.

Ölüm her kese var.Ancak, Ölmeyeceğini sanan kapitalizmin ağa babaları! Dünyalıkları için asla uslanmayacakları "kötülüklerin efendisi" olmaktan kaçınmıyorlar!

Emperyalizm kendi içinde savaşa başladı.Kapitalist Sistem çürüdü.İnsan doğasını tehdit eden Silahlı,atom bombaları yok artık.

İnsanın adaleti yok.

Asla da olmadı.

Yıllardır "Savaşa Hayır!" Diyen bir kesim var.Ama her şeye rağmen savaşın yeni yüzyılda şekli değişti.

Şimdi Düyayı saran CORONA VİRÜSÜ yine üst katta oturanlar ile altta yaşayanların akıbeti açısından farksız.Onlar da ölüyorlar! Fakat, onlar bu dünyanın tüm nimetlerinden yararlanarak yaşamlarının ölümünü yaşıyorlar.

Bir gün gelecek,CORONA VİRÜSÜ ile ölenlerin sayısı 1 milyon veya 200 bin insan olarak tarihe geçecek...

CORONA Virüsü'ne kadar , “tek dünya tek sağlık” anlayışları ile uluslararası ticaret şirketlerinin çıkarları arasında ortak bir ilişki bulunmaktadır. Kuş Gribi, Ebola, SARS, Deli Dana, KKKA, Lyme, patojen E. Coli gibi zoonotik ve epidemik hastalıklar uluslararası sistemi korkutmaktadır.

Şimdi Kimyasalların yarattığı hastalıklara neden olan yine insan.

Çinde bir Yarasa yemiş! CORONA  hastalığı yayılmış.Peki,bizim köylerde köpekler yaz geldiğinde uyuz oluyor.

İnsanoğlu'nun başından geçen Virüs salgıları sonucunda toplamda 170 Milyon insan ölmüş.Bu ölümlerde en büyüğü ise, Birinci Dünya Savaşı'nın ardındaki yıllarda 500 milyon insana bulaşan İspanyol Gribi, H1N1 influenza virüsü nedeniyle, yüksek ateş ile dünya genelinde 50 ile 100 milyon arasında insanın ölümüne yol açtı.

Bu dünya eskilerin tabiri ile 3 kere dolmuş, boşalmış.

Şimdi siz evden dışarı çıkmayın diyenlere itibar etmemenin na kadar yanlış olduğunu anlatmama gerek var mı?

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
makale kategorileri
son gelişmeler
öne çıkanlar