CORONA KİMLERE YARADI!!!

ereğli

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 
 
 
 
 Dünyayı sarsan Corana Virüsü, bir yandan halkın yaşamında çok ciddi etki yaparken, öte yandan bu melanetten çıkar sağlayan kesimleri görmezden gelen idari mevkilerin yaptırım güçleri ne olacak?

 

Ereğli'de ve Zonguldak'ta Corona Virüs sayesinde zengin olacaklar öyle çokki.Bu ülkede her felaketi kendilerine "karlı iş " olarak gören bir kesim var.

Bulların başı Ankara ve İstanbul'da Büyük Tekeller gelir.

Ancak, 5 Tl' ye satılan kolan yağını 15 tl' ye satıyorlar.

Bu da yetmiyor. Portakal daha düne kadar 4-4 tl arasından satılıyordu.Şimdi 5ve 8 tl arasında .Halk ta C vitamini almak için bu meyveleri almaktadır.

 

Bazı kurumlar denetim yapmaktan söz ediyorlar.

TSO, "Fahiş Fiyatla ürün satacaklar denetlenecek." Dedi.Ama bun konuda hiç bir Market veya satıcılar denetlenmiş değiller.

 

Ereğli'nin parasını Ankara'ya,İstanbula'a götüren tekelci Marketler ilçenin kanını emiyorlar.Bunlara "kapat"  diyecek b,r merci yok mu Allah aşkına.

 

Bir de Sağlık ürünleri satanlar türedi.Eczanelerde yardımcı ilaçlar öyle pahalı ki, kimse bunları kaale almıyor.Çünkü çok ciddi bir Virüs var..Fakat, bu virüs kadar tehlikeli olan "kan emiciler !" var.

 

Bunların alabildiğine fiyat koyduğu ürünleri saymakla bitmez.Et öyle zamlandı ki; Kimse farkında değil.

Kemikli Et Marketlerde 50 Tl/kğ...Bu denetimsizliliğin yaratacağı "zam terörü!!!" insanların kanını,Corona Virüs' te canını alıyor!?

 

Yapılan zamlar TV haberlerinde yayımlanırken, yetkililer neden susuyor?

 

HALK MEMNUN

Ereğli'de başta Belediyenin Corona Virüsüne karşı aldığı önlemler ve uygulamalar takdirle karşılanıyor.

Ülkede belki de ilk Sıcak yemek Ereğli'de dağıtımı yapıldı.

Bu konuda Hassasiyeti hep bilinen Halil Posbıyık'ın ,gece gündüz belediye ekiplerini  halkın hizmetine sunarken, çoğu halk kesimi tarafından takdirler karşılandığını izliyoruz.

 

Ereğli'de tek eksilik; Hala ortak hizmet oluşumu yok.

DAHA NELER YAPILABİLİR?

Medya67 Gazetesi ve Halkpostası Gazetesi Yayın Grubu olarak sokkat aldığımız yanıtlara göre ,Ereğli ve Alaplı'da sokağa çıkma yasağına uyumsuzluk biraz daha dikkat çekici.Bilhassa Alaplı'da 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ,sokağa çıkmaması durumunda evlerde bağlı kalanlara yönelik sokak konseri yapan illerdeki uygulamanın olumlu olacağı düşüncesindeyiz.

 

 

 

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
makale kategorileri
son gelişmeler
öne çıkanlar