Meclis'ten zam ve ihale kararı!..

Kdz.Ereğli Belediyesi eylül ayı olağan toplantısında açıklandı..

Gündem   A+a-

 Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Eylül ayı olağan meclis toplantısında özel çilek halk otobüs ücretlerine %10'luk zam yapıldı..

"O ZAMAN DOĞALGAZ VE MAZOT ZAMMINA DA RED VERİN"

AK Parti Meclis üyelerinin red verdiği komisyon kararı sonrası konuşan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, "Halk otobüs şoförleri bu yıl sadece 121 bin vatandaşımızı devletin çıkardığı kanunla bedava taşıdı. Devlet bunun sadece 3'de 1'ini halk otobüslerine ödedi.. Bu zam o düşük bir zam. Mazot' a dünya kadar zam geldi. Dolar arttı, lastik zamlandı.. Bunları düşünün lütfen. Esnafımızı korumalı. Madem red veriyorsunuz. Gece yarısı yapılan doğalgaz zammınada red verin. Mazot zammınada red verin', dedi..

HALK OTOBÜSLERİVE SERVİS ARAÇLARI İHALEYE ÇIKIYOR 

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi oy çoğunluğuyla Özel Çilek Halk Otobüs leri'ne 20 ek araç ve servis araçlarına da 30 ek araç alınmasına karar verdi..

Konuyla ilgili Başkan Halil Posbıyık, "Biz kararı aldık. Ama halen çatlak sesler çıkıyor. Bana haber gönderip duruyorlar. Ama ben kanunun emrettiğini yapıyorum. Kanun bana şuan halk Otobüsleri'ni ve servis araçlarını ihaleye çıkartmam gerektiğini söylüyor. İlave araçtan ziyade hepsini ihaleye çıkartmam zorundayım",dedi..

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar