ÇÜRÜMEYE BIRAKILMASIN

Karadeniz Ereğli’nin, devlet imkânları ile yapılan ve birçok takımın maçlarını oynayıp antrenmanlarını yaptığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı S

Spor   A+a-

 Karadeniz Ereğli’nin, devlet imkânları ile yapılan ve birçok takımın maçlarını oynayıp antrenmanlarını yaptığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu, yaşanan sıkıntılarla gündeme geldi.

 

SPORCULAR SIKINTILARINI DİLE GETİRDİ

Yapımı çok uzun bir süre almasına rağmen hizmete başladıktan sonra basketbol, voleybol ve boks gibi takımların kullandığı salonda yaşanan sıkıntılar, bu salonu kullanan sporcuları da canından bezdirdi.  Özellikle yağmur yağan günlerde tavanı akan salonun parkesi de neredeyse çürümeye yüz tutmuş durumda.  Ancak en büyük sorun, yaklaşmakta olan kış mevsimi öncesi yaşanan ısınma problemi. Salonun, ısıtma sistemini çalıştıran büyük kazanı arızalı. Ramazan ayından bu yana devam eden arızanın giderilmesi için yapılan girişimler bugüne kadar sonuçsuz kaldı. Doğalgaz ile ısınan Kapalı Spor Salonu’nun ısıtılması için her sene ayda ortalama 6 ila 7 bin lira arasında doğalgaz tutarı ödeniyordu. Ancak halen büyük kazanın arızalı olmasından dolayı salon ısıtılamadığı gibi sporcular soğukta antrenman yapmak zorunda kalıyorlar. Kazanın onarılması için gerekli girişimlerin başlatıldığı ancak bürokratik işlemlerin uzun süreceği belirtiliyor. Yaklaşmakta olan kış öncesinde bu sorun çözülmediği takdirde bu şartlarda sporcuların nasıl ve hangi imkânlar dâhilinde antrenmanlarını yapabilecekleri konusu da merak uyandırıyor. Bu arada voleybolda küçükler ligi 15 Kasım, gençler ligi de 15 Aralık’ta başlayacağı alınan bilgiler arasında. Bazı maçların bu salonda oynanacak olması da bir başka sorunu daha karşımıza çıkarıyor. Yetkilerden bu sorunları bir an önce gidermelerini isteyen sporcular “bizler sağlıklı bir ortamda maçlarımızı ve antrenmanlarımızı yapmak istiyoruz” dediler. 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
erdemir
sanko
hll 
son gelişmeler
 
öne çıkanlar