Otobüs firmalari vatandasi magdur ediyor

Otobüs firmalari vatandasi magdur ediyor

Gündem   A+a-

 Kdz. Eregli Belediyesi terminalde subesi bulunan otobüs firmalarina Pazaryeri dükkanlarinda bilet satis yeri gösterdi. Ancak firmalar, çesitli gerekçeler  ileri sürüp çarsi merkezinde bilet satis noktasi açmayarak ve servis hizmeti sunmayarak vatandaslari magdur etmeyi sürdürüyor.

 

Kdz. Eregli Atatürk Sehirlerarasi Otobüs Terminali’nin yeni yerinde hizmet vermeye baslamasinin ardindan özellikle sehir merkezindeki yolcularin bilete ulasma konusunda yasadiklari magduriyet, otobüs firmalarinin çarsi merkezinde satis noktasi açmamasi ve servis hizmeti sunmamalari nedeniyle devam ediyor.

Belediye Baskani Halil Posbiyik’in talimatiyla Belediye Baskan Yardimcisi M.Tayyar Mendes, terminalde subesi bulunan otobüs firmalarinin temsilcileriyle sorunu asmak için belediyede bir toplanti gerçeklestirdi.

Firma temsilcileri, toplantida Kdz. Eregli Belediyesi’nin kendilerine pazaryerinde bulunan dükkanlari bilet satis yeri olarak göstermesini “ekonomik gerekçe” ileri sürerek kabul etmediklerini bildirdiler.

MENDES: VATANDASI MAGDUR EDIYORSUNUZ

Baskan Yardimcisi Mendes, firma temsilcilerine belediye olarak her türlü kolayligi sagladiklarini, SIT alani oldugu için eski terminal karsisindaki bilet satis noktalarini bosaltmak zorunda kaldiklarini belirterek, “Ticari kaygilarla halkimizi magdur etmenize göz yumamayiz” dedi. 
Mendes sunlari söyledi:

“Ilk göreve geldigimiz zaman Sehirlerarasi Otobüs Isletmeleri’nin Elif Otel karsisinda bilet satis yerleri vardi. Burasinin SIT alani olmasi nedeniyle kullanilamayacagi seklinde devlet birimlerinden bize uyari geldi ve firmalara belli bir süre vererek yasal olarak bosaltmak zorunda kalindi. Otobüs firmalari bizden alternatif bir yer göstermemizi istediler. Baskanimiz Sayin Halil Posbiyik’in talimatiyla kendilerine pazaryerinde yeni yapilan dükkanlardan yer gösterdik. Gerek Istanbul, gerekse Eregli büyüklügündeki yerlesim yerlerinde otobüs firmalari sehir merkezinde herhangi bir yerde kiraladiklari ofisler araciligiyla bilet satis islemlerini gerçeklestiriyorlar. Eregli’de de bunun yapilmasi gerekiyor. Biz yine de firmalara yardimci olmak için özellikle belli yasin üstündeki ve internet üzerinden bilet almayi gerçeklestiremeyen vatandaslarimizin magduriyetini gidermek adina pazaryeri dükkanlarimizdan yer gösterdik. Yasal olarak çok cüz-i kira bedeli karsiliginda buradan bilet satis yapabileceklerini belirttik. Firma temsilcileri bugün bize cevaplarini ilettiler. Gösterdigimiz bütün kolayliklara ragmen çesitli gerekçeler göstererek bilet satis yeri açamayacaklarini belirttiler ve vatandaslarimizi magdur etmeye devam ediyorlar.”

 

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar