GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

SAĞLIKTA VURGUN

 SAĞLIKTA VURGUN

--- Reklam ---
test
Gündem - 08.05.2019 Çarşamba 14:27  - Bu haber 309 kere okundu.
SAĞLIK
 SAĞLIKTA VURGUN

Karadeniz Ereğli’de Özel Hastanalerde vatandaşlardan alınan ücretler el yakıyor.

Ereğli’de Özel Bir Hastanede muayene olan ve By Pass olan bir hastandan kan parası ve çeşitli tetkikler adı altına 5 bin tl istenmesi üzerine hasta yakınlarının DYP İlçe Başkanı :Mustafa Danışmaz’ı aramaları sonucu ortaya çıkan skandal sosyal medya üzerinden yayınlanmış haberini yapmıştık.

Ancak, adı geçen E…. Hastanesi’nin vatandaştan istediği kan parası konusunda Zonguldak Kızılay Başkanını araması üzerine   “Özel hastanelerin istediği kan parasının devlet tarafından ödendiği bildirildi. Bunun üzerine “Özel Hastane ’den açıklamalı fatura isteyin” diyen M.Danışmaz’ın yakını, muhasebeden açıklamalı fatura isteyince 5 bin tl olan ücretin 960 tl’ye indiğini söyledi.

Konu hakkında Sosyal Medyada açıklama yapan Danışmaz gazetemize yaptığı konuşmada ”Ben olayı arkadaşım O.K nın araması üzerine yaptığım araştırmada öğrendim. Özel hastanenin “kan parası” adı altında vatandaştan haksız kazanç elde ettiği böylece ortaya çıktı.” Dedi

Danışmaz; “Ereğli’de Kaymakamlık, İl Sağlık Müdürlüğü ver diğer Haksız kazancın tespiti için Defterdarlığın gerekli çalışmayı yapması bekleniyor.

Ereğli’de Özel Sağlık kurumlarının halk üzerinden sağlık vurgunu yapmasının önüne geçilmesi için yetkililerin gerekli çalışmayı yapması için DYP İlçe Başkanı Mustafa Danışmaz her zaman ilgilileri bilgilendirmeye hazırım dedi.

Etiketler; ereğli, sağlık, hastane, insan,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 
 

İlgili Diğer Haberler

Nimet ilkokulu 3.sınıf öğretmenleri Sevil Yılmaz Çetin koordinesinde çok güzel bir Yardımlaşma örneği sergilediler.
3 gün önce
Zonguldak’ta yaşayan H.E. adlı bir baba kendi öz kızı P.E.’ye yıllarca cinsel taciz
12 gün önce
Alaplı'da yayımlanan Ereğli'de de dağıtılan ,Alaplı'nın Tek Resmi Gazetesi MEDYA67 2017 -2019
12 gün önce