GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

...SARI ÖKÜZÜ VERMİŞİZ, SIRA SİYAH ÖKÜZDE!!!

...SARI ÖKÜZÜ VERMİŞİZ, SIRA SİYAH ÖKÜZDE!!!

--- Reklam ---
test
Medya - 27.05.2018 Pazar 01:33  - Bu haber 405 kere okundu.
Geçen haftaki yazımda Ak Parti Listelerinde
 Geçen haftaki yazımda Ak Parti Listelerinde 160 bin seçmeni olan Ereğli ve Alaplı’dan hiçbir adaya sıralama verilmemesine tepki gösterirken, bu oyunu İl Başkanı Zeki Tosun’un kurduğunu ve bizlerin Tosun’a gerekli dersi vermemiz gerektiğini belirten yazımda, Sarı Öküzü verirseniz birdaha Ereğli ve Alaplılı adaylar için seçilecek sıralamayı rüyanızda görürsünüz demiştim. 


Elbette yazımdan alınan ve kırılan Ak Partide siyaset yaptığımız, dostlarımız ve ağabeylerimiz oldu. Böyle bir tepkinin davaya zarar vereceğini söylerlerken, bazıları da dostluk hukuku dolayısıyla yazmamak gerektiğini söyledi. 

Kendilerince haklılar, çünkü onların bazıları adaylar…Bazıları da adaylar seçilirse kendi hesapları var!

Ancak benimde bir gerçeğim var. 45 yaşında olan ve 25 yıldır Ereğlili mücadelesini veren ben Bu listeyi alkışlarsam kendimi inkar ederim. Hiç kimse kusura bakmasın, inandığım doğruları dün savunduğum gibi, bugünde savunmaya devam ederim. Eminim ki, onlar sözünün eri, ilkeli ve duruşlu dost isterler!!!

Salı günkü yazım üzerine beni Ereğliden bazı abilerim ve arkadaşlarım aradı. Sarı Öküzü 2015 seçimlerinde verdiğimizi, şimdi o zamanki tepkisizliğin karşılığı olarak Siyah öküzün elimizden gittiklerini hatırlattılar. 

Aslında çok haklılar!!

Çünkü; 7 Haziran seçimlerinde oyların düşük çıkması üzerine Ereğli’de Ak Parti siyasetinin önde gelen isimleri, eski İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri gibi tüm kanaat önderleriyle bir toplantı düzenlenmişti. O toplantıda eski vekillerden Fazlı Erdoğan ve Milletvekili seçilen Faruk Çaturoğlunun yanısıra bu seçimde aday adayı olan teşkilat isimleri ve o dönem İlçe Başkanı Fatih Çakır'da bulunuyordu. 

Bu toplantıda seçim sonuçları değerlendirmesi yapılırken, toplantının amacı nerede hatalar yapıldığı ve ne olması gerektiği gibi fikir alışverişi, istişare ve Ak Partinin Kdz.Ereğli’deki tüm kanaat önderlerinin nabzını tutmaktı. Velhasıl kelam, aynen bugün olduğu gibi o toplantaya katılanların hepsi, memnuniyetlerini dile getirerek, Alaplı’dan Seçilen Milletvekili Faruk Çaturoğlunu, orada olmamasına rağmen 1. Sıradan o dönem seçilen Hüseyin Özbakır’ı yıkayıp, yağladılar. Vekillerin çok iyi olduğunu, sıralamadan memnun olduklarını, herşeyin çok güzel olduğunu söyleyen o hali memnunların içinden farklı olarak bir tek Kurucu İlçe Başkanı Muhammet Köse çıktı. 

Muhammet Köse, Ereğli’nin 126 bin seçmeni dururken, 32 bin seçmenli Alaplı’dan Milletvekili adayı konulmasının hatalı olduğunu, 1. Sıraya dışarıdan aday gelmesinin hatalı olduğunu da içinde barındıran eleştirileri sıraladı. O toplantıya katılan 25-30 dan fazla hazirun deyim yerindeyse Ereğli’den aday olmamasını şak şak alkışlarken, birtek o tepkisini dile getirmişti. Eğer amaç istişare yapmak ise ve sağlıklı sonuç almak ise, o gün Sarı Öküzün verilmemesin gerektiğini söyleyen tek kişi Kurucu İlçe Başkanımız Muhammet Köseydi. Muhammet Köse'nin sözlerini de destekleyen tek kişi Mustafa Keleş'ti. 

O gün Muhammet Köse hariç kimsenin sesini çıkartmamasıyla başlayan süreç, bugün sıra Kara Öküze geldiğini gösterdi. Çünkü o gün sesini çıkartmayan Ereğlili siyasetçilere, bugün listelerde bir HİÇ verildi. Bunun yanısıra Ereğli ve Alaplı kendilerini bir tuttukları için tabanda da böyle bir tepki sandığa yansımadı. Yani Ereğliden Aday adayı olan Fatih Çakır, Mustafa Demiray ve Adem Öztürk o günkü sessizliklerinin ve suskunluklarının bedelini ödediler. Ereğli ve Alaplı'yada bedel ödettiler!

Sandığa tepki yansımadığını gören Zonguldak’ın Ereğli sevmez lobi takımları, nasıl olsa bunlardan tepki yok diye, Ereğli ve Alaplı’dan hiç kimseyi listeye koymadılar. O gün Ereğli’de siyaset yapan kanaat önderleri hep birlikte Genel Merkeze bu sıralamanın hatalı olduğunu söyleyip, tepkilerini bildirselerdi, bu gün İl Başkanı Zeki Tosun’un böyle ayak oyununa maruz kalmazlardı! 

Adayların ve İl Başkanının söylemlerinin satır aralarına dikkat ettiğinizde hepsi Ereğli’deki kavgaya işaret ediyor. Sanki onlar Zonguldak’da kuzu sarması!!! Ereğli’de bizlerin kavgasını bahane edenlerin Zonguldak’taki onların kavgasından bihaber olduğumuzu düşünmeleri ne kadar acı!!!

Şimdi tüm adaylarımız olmuş Ereğli ve Alaplı Milletvekili! Sanki biz onları eski yaptıkları görevlerden tanımıyoruz! O zaman ki, Ereğli ve Alaplı’ya bakışlarını bugün değişti gibi gösteren acaba seçim kaygısı mı? Seçildiklerinde yeni edindikleri Alaplı ve Ereğli bakışı samimi mi? Ohh ne güzel, siz bozarken ve Zonguldak seçmeninin yarısından fazlasının temsilini kişisel hesaplarınızla unutarak liste yaptırırken Davayı unutun, biz tepki gösterince davayı önümüze koyun!!! İyide hepimiz birbirimizi tanıyoruz, siz listede olmasaydınız yine aynı tepkiyi mi verirdiniz?

Eğer, Ereğli ve Alaplı bu seçimde tepkisini sandığa yansıtamaz ise, Ak Partiden bölgemize Milletvekili adaylığını unutun!!! Bırakın Ak Partiyi, bundan sonra diğer partilerde aynı muameleyi çok rahat yapar. Tüm siyasi partilerin Genel Merkezleri seçim sonuçlarını ilçe ilçe incelendiklerinde demezler mi, “nasıl olsa bu Ereğli ve Alaplılar adayları olsada, olmasada oy veriyorlar!!! İllaki bunlardan koymamıza gerek yok diye!!!”

Yaparlarsa da haklılar!!!

Kurucu İlçe Başkanımız Muhammet Köse’yi bilirim, teşkilatçıdır, kendisiyle yol yürünür, zeki ve dürüsttür, sözünün eri ve merttir. Bu Ak Parti Teşkilatının kaymağını bugün yiyenlerin hemen hemen hepsinde emeği vardır. Cuma günü Ak Parti Milletvekili Aday adayının Ormanlı ziyaretinde kendisini de gördüm. Sanırım, Nasrettin Hocanın, aksak Timur’dan 2 fil istemesi gibi, adam ne yapsın? Toplum tepkisiz olunca, sanırım oda duruma ayak uyduruyor. Bence oda Timurdan 2 hatta 4 fil daha istiyor !….

Bukadar duyarsızlık karşısında, şayet sandıkta İl Başkanı Zeki Tosun’a gerekli ders verilmez ise benim aklıma parlak bir fikir geliyor!!!!

PARLAK FİKİRLE, EREĞLİ’NİN TÜM PROBLEMLERİNİ ÇÖZÜYORUM!!! 
BELEDİYE BAŞKAN ADAYI , MECLİS ÜYESİ VE STK BAŞKAN ADAYLARIMI AÇIKLIYORUM! 

Malum, Genel Seçimler sonrası hemen Yerel Seçim startı verilecek. Eğer Ak Partinin Ereğli ve Alaplıdan hiç aday koymamasına seçmen umursamaz ve tepkisini ortaya koymaz ise, Ak Partide siyaset yapan arkadaşlarım hallerinden memnun ise, Bende Muhammet Köse Başkanım gibi bir fil yetmez, iki fil olsun diyorum…

Ereğli Belediye Başkanlığına önerilerim var!

Ereğli Belediye Başkan Adayımız Akın Kaymak olsun, sende hemen gıvırcık aday buluyorsun diyenlere ben hepsine açığım diyorum . İsterseniz Süleyman Caner Ereğli Belediye Başkan adayımız olabilir. Aslında Aytekin Kazancı’da iyi bir dava adamı abimizdir, onada Ereğli Belediye Başkan Adaylığı yakışır. Şöyle bir düşününce Salih Demir’e de Ereğli Belediye Başkanlığı yakışır. Kimbilir, Ereğli onun sayesinde Dedeman Otelle tanışır! Hatta Zonguldak’ta avukat Ali Aygün var, eski İl Genel Meclis Üyesi , Polat Türkmenin de yakını. Oda süper bir isim olur Ereğli Belediye Başkanlığı’na

Ereğli’de kedinin ciğere baktığı gibi siyasette mır mır eden çok saf var nasıl olsa!!!!

Yaz İl Başkanım Tosun, sen yaz!!! Yerel Seçimlerde de uygularsın!!!

Hani en büyük rant kavgası Zonguldak’ta iken, siz adam beğenmiyorsunuz çok kavga ediyorsunuz diyorsunuz ya, Bunada Bizim Ereğli’deki ve Alaplıdaki bazı saflar alkış tutuyor ya, Vallahi hepsi tüm makamlar size feda olsun!

Belediye Meclisine, Ak Partinin 4.ve 5. Sırasındaki Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarımızı banko öneriyorum. Yaa arkadaşlar bak Ereğli- Alaplı arası git gel uzun demeyin, Ereğli’de müthiş rant var. Musluğun başına geçenler krallar. Bana inanmazsanız, Halil Bozkuş’a sorun, İlçe Başkanı Mustafa Kumaş’a sorun, Esra Alpagoya sorun! Şimdiki Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'a sorun!!! İnanın pişman olmazsınız. 

Bence Ereğli ve Alaplı haricinde Zonguldak Milletvekilliğine adaylığını koyan herkesi Ereğli Belediye Meclis Üyeliğine sıralayalım. Hatta İlçe Başkanlığı isteyipte yapamadıklarınız var ise, onları Ereğli Belediye Meclisine aday olarak yazarız. Ne olur yani Başkan ve Meclis Üyelerimiz Zonguldak Merkez, Kilimli, Kozlu, Devrek, Çaycumadan olsun. Hem tanışırız, kaynaşırız onlarla fena mı?

Yaz İl Başkanım Tosun, sen yaz!!! Yerel Seçimlerde uygularsın!!!

Zeki Tosun Başkan, bizim 5 kişilik İl Genel Meclis Üyelerini de Zonguldak’tan yaz. Boşuna Ereğli’den aday yazıp, Zonguldak’a gidip gelmesinler. Zaten onların iki tanesi akçeli işler, iki tanesi kendi derdindeler. Sen onları da Zonguldaktan akraba, yakın kim varsa yaz. Sıkıntı yapma!!! Elin güçlensin, buda Ereğli’nin yeni kıyağı olsun sana. Hem İl Genel Meclis Üyelerinin Ereğli'ye sık gelmesine de gerek yok. Köy Hizmetleri şantiye şefi haftada bir onları ziyaret eder, Yılda bir kez de köylere giderler, Ereğli’nin problemlerini çözersiniz!!!

Yaz İl Başkanım Tosun, sen yaz!!!Yerel Seçimlerde uygularsın!!!

Belediye Başkanlığında, Belediye Meclisinde ve İl Genel Meclisinde isimlerini söylemediğim Zonguldaklı hemşerilerim kızmasınlar, Ereğli’de o kadar çok makam varki, Belediye Meclisi, İl Genel Meclis Üyeliğinde yer bulamazsanız Ereğli STK Başkanlıkları var. Onlarda size kurban olsun!!! Zaten onlarda halinden memnun, zevkle koltuklarını size devrederler! 

Siyasete yeni başlayan ve Zonguldak merkez siyasetinde yer bulamayanlar için ilçe büyüklüğünde Mahalle Muhtarlıklarımız bile boş!!! Size bir Bağlık muhtarlığı verelim. Bağlık Muhtarlığı adaylığı alanın yanında promosyon olarak Dağlar Muhtarlığı veririz… Bir Kepez muhtarlığı adaylığı alanın yanına Köseler muhtarlığı bedava… Birine kendiniz aday olun, diğerine Zonguldaktaki bir yakınınız aday yapabilirsiniz! Hatta denge için, birini Kilimliden aday yaparken, promasyon muhtarlığa Gökçebeyden bir isim bulabilirsiniz. Gönlümüzden koptu, kurban olsun Zonguldak’a…. Sonuçta Dava var Dava….

Yaz İl Başkanım Tosun, sen yaz!!! Yerel Seçimlerde uygularsın!!!

Yalnız TSO, Esnaf Kefalet ve Kent Konseyi Başkanlığını 3-4 sene veremeyiz. O arkadaşlar yeni seçim yaptı, ayıp olur. Hevesleri kursağında kalmasın. Söz onların süresi dosun, o koltukları da Zonguldak’a devrederiz….

Yaz İl Başkanım Tosun, sen yaz!!! Yerel Seçimlerde uygularsın!!!

Yine de haberleşiriz Başkanım, sen Zonguldak’ta koltuk bulamadığın biri olursa bize haber verirsin, Ereğli’deki STK Başkanlarını boşaltır boşaltır sana veririz. 
Zaten boş gibiler, kimseden ses yok!!! Onlar her önüne geleni yerler!!!

Hatta şimdi Filyos Projesi var, Bu Erdemir’i de ünite ünite söküp, Filyosa taşıyın. Hem Filyos Vadi Projesinin reklamı olur. DAVA ya faydalı olur. Zaten bize fazla. Yıllarca ne geldiyse başımıza tüm sebebi bu Erdemir Demir Çelik Fabrikası!!! Ereğli'ye eskisi gibi faydası da kalmadı. 

Hayrettin Abi Çaycumadan nasıl olsa, Erdemir giderse, Tat Metali’de taşır Filyos'a !!! Alın size bir reklam daha!!! Bizde bol, veriyoruz hayrımıza!

Zaten tersanelerde çalışmıyor, onları da söküp Kilimli'ye gönderelim. Ereğli'de tersaneleri ayağa kaldıramayan siyasiler belki Kilimli'de tersaneleri işletirler. Bizi Ereğli ve Alaplı gençleri İstanbul tersanelerine gideceklerine, Kilimli'ye çalışmaya giderler!!! Tabi Kilimliye sokarlarsa!!!

Böylelikle Ereğli’de ne gürültü kalır, nede kavga!!! Sizde çözmüş olursunuz tüm problemleri bu aklınızla!!! Ereğli kökten kurtulur!! Yeni bir Kandilli olur!!!

Sıkıntı yapmayın, Ereğli ve Alaplı'da herkes halinden memnun nasıl olsa!!!

İş yoğunluğun olursa, ben sana bağırırım, “Tosun Başkanım, yeni koltuk lazım mı? “ diye,

Sen lazım olursa “ Bah , Bah” ( Evet demek) diye bağır ben anlarım, hemen koltuğu kaptığım gibi Zonguldak’a yollarım. 

Lazım olmazsa, hemen bağırırsın, “ Götü me go” (şuan ihtiyaç yok) diye, biz gereğini yaparız!!! 

İşin özü üstadım, 
Sarı Öküz gitmiş, şimdi siyah öküz gidecek,

Bakalım kim üç maymunu oynarken, bu işi kimler aval aval seyredecek?
Ereğlideki siyasetçilere koltuk gerek yok, Onlara koltuk değnekliği bile çok!

Görelim, Kim gerçek Ereğlili gibi davranıp, bu gerçeğin mücadelesini verip , kavgasını yapacak!!! Bu kavganın Fatihcisi, Uysalcısı, İbrahimcisi, Erolcusu, Ademcisi, Saffetcisi, Muhammetcisi, Mustafacısı olmayacak. Ereğlinin ve Alaplının mücadelesi olacak! Herkes Ereğli ve Alaplı adına tüm samimiyetini ortaya koyacak! 

Unutmayın; Tarih herkesten hesap soracak! 

Kimse kusura bakmasın, gerçek davayı gütmeyenlerin ben bu mektubunu okumam!

Bazı kafalar Tosun Başkanın her zaman Ereğli’de haksız mektubunu, o İl Başkanlığı koltuğunda oturuyor diye okuyacak.

Ne diyelim , Bu vekil listelerini hazırlatan Tosun, Kabul edip Okuyana,

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 
 

İlgili Diğer Haberler

Nimet ilkokulu 3.sınıf öğretmenleri Sevil Yılmaz Çetin koordinesinde çok güzel bir Yardımlaşma örneği sergilediler.
2 gün önce
Zonguldak’ta yaşayan H.E. adlı bir baba kendi öz kızı P.E.’ye yıllarca cinsel taciz
11 gün önce
Alaplı'da yayımlanan Ereğli'de de dağıtılan ,Alaplı'nın Tek Resmi Gazetesi MEDYA67 2017 -2019
11 gün önce