GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

T.C. ALAPLI İCRA DAİRESİ 2017/194 TLMT.

İlan Tarihi: 21 Şubat 2018 Çarşamba - 00:00:00
 T.C.

ALAPLI

İCRA DAİRESİ

2017/194 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Zonguldak İl, Alaplı İlçe, 48 Ada, 104 Parsel, Karşıyaka Mah. Mahalle/Köy, KISIKTAŞ Mevkii, 10 nolu bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm Alaplı ilçesi,Karşıyaka Mahallesi Kısıktaş Mevkii 48 Ada,104 Parsel sayılı yerde kayıtlı Kısıktaş Sokak No:21 adresinde 1255,69 m2 büyüklüğündeki arsanın 20/420 arsa payına sahip tapu kayıtlarına göre B blok olmasına karşın yerinde D blok olarak görülen 2. Normal kattaki 10 nolu (en son kat) bağımsız bölüm ikematgah olarak planlanmış olup halen kullanılmaktadır.Salon 3 yatak odası Antre Koridor mutfak banyo WC Özel Duş ve 2 adet balkon mahallerinden oluşan bağımsız bölüm 130 m2 büyüklüğündedir. Salon ve yatak mahalleri zeminleri ahşap parke kaplama,duvarlar alçı sıva üstüne saten boyalı,ıslak zeminlerin duvarları tavana kadar fayans,yerleri seramik kaplamadır.Pencereler plastik doğrama,iç kapılar cilalı ahşap kaplamadır.Mutfak tezgahı granit mermer olup alt ve üst dolaplar mevcuttur.Tüm mahallerin duvar-tavan birleşimleri alçı kartonpiyerli ve banyolarda küvet ve takım lavabo klozet vardır.Dairenin kapısı çelik kapı olup,ısınma doğalgaz kombi sistemiyle sağlanmaktadır.Kıymet takdirine konu olan 10 nolu bağımsız bölüm bloğun cephesine doğru bakıldığında sol taraftaki en son kattaki dairedir.Ön balkon cam ile kaplanmış olup arka balkon plastik camekan ile kapatılmıştır.10 nolu dairenin bulunduğu blok,her katta 2şer daire olmak üzere toplam 10 daireden müteşekkil olup,en alt kat depo,ardiye olarak teşkil ettirilmiştir.Toplam 6 katlı betonarme sistemde yapılmış bloğun dış cephe ısı yalıtım mantolaması yapılıdır.Asansör teşkilatı mevcut olan blok yaklaşık 10-12 yıllıktır.10 nolu bağımsız bölümün olduğu binanın ortak mahal dediğimiz merdiven, basamak ve sahanlıkları mermer kaplamadır. Taşınmaz belediye hizmetlerinden istifade eder bir konumda olup görüş alanı açıktır.İlçe merkezine 7-8 dakikalık yürüyüş mesafesinde olup okul-cami-market gibi yerlere yakındır.Piyasa satış rayiçleri ve mülk bilirkişisinin beyanları doğrultusunda taşınmazın bulunduğu arsanın 1 m2sine 900.-TL./m2 değer biçildiği göz önüne alındığında taşınmazın keşif tarihi olan 27.04.2017 tarihi itibariyle;

                                     ARSA DEĞERİ:1255,69X20/420X900 TL/m2=53.815,28 TL

                                     YAPIM DEĞERİ:130m2X1000TL/m2=130.000,00 TL

Arsa Payı                     : 20/420

İmar Durumu             : İmarı var.

Kıymeti                        : 183.815,28 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler    : Dosyasından görülebilir.

1. Satış Günü              : 03/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü              : 03/05/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri                      : Merkez mahallesi Eski açık pazar yeri eski tansa üstü belediye kültür salonu 2. kat Alaplı/ZONGULDAK

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

            

Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/194 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/02/2018

 

 

 

 

Fuat DAŞTAN

İcra Müdürü

182081