GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

T.C. ALAPLI İCRA DAİRESİ 2017/201 TLMT.

İlan Tarihi: 07 Mart 2018 Çarşamba - 00:00:00

ALAPLI

İCRA DAİRESİ

2017/201 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Zonguldak İl, Alaplı İlçe, 183 Ada, 9 Parsel, Merkez Mah. Mahalle/Köy, 2 nolu bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm Alaplı ilçesi,Merkez Mahallesi Örencik Mevkii 183 Ada,9 Parselde kayıtlı Mimar Sinan Caddesi,Yonca Sitesi No:14 adresindeki zemin kat 2 nolu bağımsız bölümde kayıtlı daire;787,39 m2 büyüklüğündeki arsanın üzerine ayrık nizam tarzında yapılmış toplam 5 katlı betonarme binanın zemin katındaki 6/59 arsa payına sahip ikametgah olarak planlanmış bir dairedir. Daire1 salon - 4 yatak odasımutfak banyo - WC ve balkon mahallerinden oluşan daire halen ikametgah olarak kullanılmaktadır. Pencereleri plastik doğrama, oturma ve yatak mahallerinin zeminleri laminant ahşap parke kaplama, duvarları alçı saten boyalı,iç kapıları panel kapı olup tavan,duvar birleşim yerleri alçı kartonpiyerlidir. Islak zeminlerin duvarları tavana kadar fayans yerler ise seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı granit mermer olup alt ve üst dolapları mevcuttur. Dairede ısınma doğalgazlı kombi sistemiyle sağlanmakta olup ön cephe görüş alanı açıktır. Arka cephe istinat duvarına bakmaktadır. 2 nolu dairenin bulunduğu blok; Zemin kat ve 4 adet normal kattan müteşekkil toplam 5 katlı bir yapıdır. Zemin katta 2 nolu daire ve yanında dükkan olup, üstteki katlarda her katta 2 şer daire olmak üzere 8 adet daire daha mevcuttur. 2 nolu bağımsız bölümün olduğu binanın ortak mahal dediğimiz merdiven, basamak ve sahanlıkları mermer kaplamadır. Yapının cephesinin yalıtım mantolaması mevcuttur. İlçe merkezine yaklaşık 2Km. mesafede olup Belediye hizmetlerinden istifade etmektedir. Okul - Cami - Yol gibi yerlere yürüyüş mesafesinde olan 2 nolu daire ilçenin Tepeköy mevkii denilen kısmında kalmakta olup etrafında site ve blok apartmanlar mevcuttur. Taşınmaz yeni bir yapı olup 3-4 yıllıktır. Genel olarak kaliteli malzeme ve iyi bir işçilikle yapılmıştır. Yaklaşık 140 m2 büyüklüğündedir.

ARSA DEĞERİ:787,39 m2 X6/59X450 TL/m2=36.033,00 TL

YAPIM DEĞERİ:140 m2X750TL /m2=105.000,00 TL

Adresi                          : Merkez Mahallesi Örencik Mevkii 183 Ada 9 Parselde Kayıtlı Mimar Sinan Caddesi Yonca Sitesi No:14 Adresindeki Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Alaplı / ZONGULDAK

Yüzölçümü                  : 140 m2

Arsa Payı                     : 6/59

İmar Durumu             : Ayrık nizam 5 kat

Kıymeti                        : 141.033,00 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler    : -Yönetim Planı (31/10/2014 )

                                                 -Kat mülkiyetine geçilmiştir(24/12/2014)

                                       -Taşınmazın kaydında Türkiye Yapı ve KrediBankasının 187.400,00TLipoteği mevcuttur.

1. Satış Günü              : 12/04/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü              : 15/05/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri                      : Merkez mahallesi Eski açık pazar yeri eski tansa üstü belediye kültür salonu 2. kat Alaplı/ZONGULDAK

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/201 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/03/2018

 

 

 

 

Fuat DAŞTAN

İcra Müdürü

182081