GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

T.C. ALAPLI İCRA DAİRESİ

İlan Tarihi: 07 Haziran 2017 Çarşamba - 00:00:00
 T.C.

ALAPLI

İCRA DAİRESİ

2017/193 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                      : Zonguldak İli, Alaplı İlçesi Gümeli beldesi Merkez MahallesindeSeç mevkiindeki 200 ada 22 parselde 8.120,26 m2  olarak kayıtlı taşınmazın tamamı. Tapu vasfı kagir tek katlı ev ve fındıklık olan taşınmaz üzerinde yapılan tetkik ve incelemeler neticesinde arazinin toprak yapısı itibariyle tınlı-killi bir yapıya sahip bulunduğu, arazinin meyilsiz ortalama %30-35 meyilli olduğu, parsel üzerinde ekonomik getirisi olan ortalama yaşları 15-30 arasında değişen 520 adet fındık dikilisi tespit edilmiş olup taşınmazın üzerinde tabanda oturumu 48 m2 olan alt katı depo-kümes üst katı ikametgah maksadıyla yapılmış kısmen tuğla ve ahşaptan yapılı , dışı sıvasız , çatı örtüsü kiremit olan basit inşaat tarzında yapılı eski bir yapı mevcuttur.

Kıymeti                          : 54.000,78 TLKDV Oranı         : %18

1. Satış Günü                   : 19/07/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü                   : 14/08/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                        : ALAPLI HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ- ALAPLI -ZONGULDAK -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/193 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/06/2017

 

 

 

 

Murat ERGİN

İcra Müdürü

106997