GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

VEREM DEDENİN İÇİNİ BURKAN MÜZEYYEN

VEREM DEDENİN İÇİNİ BURKAN MÜZEYYEN

--- Reklam ---
test
Gündem - 07.07.2018 Cumartesi 18:05  - Bu haber 491 kere okundu.
Alaplı'nın Yenidoğanlar Köyü'nde yaşayan, bir evin tek kadını Müzeyyen Akyol (70) 4 çocuğundan

Alaplı'nın Yenidoğanlar Köyü'nde yaşayan, bir evin tek kadını Müzeyyen Akyol (70) 4 çocuğundan üçü bakıma muhtaç halde yaşıyor.

 

Bir oğlunun  Akli dengesi yerinde olmayan Müzeyyen Akyol'un evinin durumu da yürekler acısı.

Bu durumu yakından gören Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, Yıllardır süren VEREM DEDE lakabına uygun bir uygulamayı bugün (7-7-2018) Cumartesi Günü yaptı. Wosvagen Sahibi İlhami Yazıcıoğlu tarafından araç temin edilen yardımda, bir evin yaklaşık üç aylık gıda temini yapıldı.

KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAMIYOR...

Hasan Erdoğan yaklaşık 40 yıldır Ereğli ve Alaplı mevkiinde Fakir fukaranın can kurtaranı gibi.Evi yanana, evi olmayana yardım toplayıp, "Zenginden alıp, fakire veren!" Erdoğan, Müzeyyen Akyol için ;" Ben geçen hafta köye geldim.Bir yardım için.Müzeyyen bana ,"fakirim " dedi.

Dayanamadım."Hakikaten bu aile için yardım yapmam lazım dedim."Dedi.

Öte yandan  ilçede fakir babası olarak anılmasına vesile olan yardımları yapmaktan haz duyan yapısıyla ,Ramazan ve Kurban Bayramlarında yardıma muhtaç ailelerin kapıda yolunu gözlediği bir insan olan Hasan Erdoğan;" Ben İslam'ın kuralları arasında en önemlisi olan,"Komşusu aç iken Tok yatan Bizden değildir" hadisinin yeterince yerine gelmediği düşüncesindeyim. Bu ülkede asgari müştereklerde herkes yakınındaki fakirin elinden tutsa, aç, açık  kalmaz." Diyerek her kesi duyarlı olmaya çağırdı.

 

ERDOĞAN'LAR AZALIYOR

Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan  Erdoğan , yaklaşık 40 Yıldır ,Tüm Ereğli ve Alaplı köylerinde verem ilacı dağıtımı yaptıktan sonra, Verev Savaş Derneği Başkanlığını yapmaya başladı.

Yıllardır durmak bilmeyen Erdoğan'ın yerini tutacak başka bir Sosyal Dernek başkanı da şu durumda Ereğli'de yok.

Umarız, bir başka Hasan'lar çıkar.Hasan Erdoğan'ın elinden bu bayrağı alır ve İlçe halkına hizmette sınır tanımadan o da fakir fukaranın yanında olur.

Kendisi için değil, etrafta yaşayan insanlar adına  hayat felsefesi olarak yardımlaşmayı ön planda tutan VEREM DEDE 70 yaşına basmasına rağmen hala kendisini yardıma muhtaçlara adamışlığını yaşıyor.

 

 
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

kaptaş
1 gün önce
AK PARTİ ALAPLI BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAY LİSTESİBaşkan adayı.: M.Celil Uzun 1. Hüseyin ÖZTÜRK 2. Yaşar KARACAN 3. Mehmet YAMAN 4. Nihat ERTEN
1 gün önce
AK PARTİ ALAPLI BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAY LİSTESİBaşkan adayı.: M.Celil Uzun 1. Hüseyin ÖZTÜRK 2. Yaşar KARACAN 3. Mehmet YAMAN 4. Nihat ERTEN
1 gün önce
CHP ALAPLI BELEDİYE MECLİSİ VE İL GENEL ÜYELİĞİ ADAY LİSTESİ:
1 gün önce