GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

YEREL SEÇİMLER KÖYLERDE CİDDİ KAVGALARA GEBE

YEREL SEÇİMLER KÖYLERDE CİDDİ KAVGALARA GEBE

--- Reklam ---
test
Gündem - 05.01.2019 Cumartesi 11:02  - Bu haber 692 kere okundu.
31 Mart 2019 Tarihinde
 31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimler arifesinde Seçmenlerin oy kullanmak için nakillerini köylere alması Alaplı ve Ereğli'de ciddi sorunların doğmasına neden olacak.

 

Özelilikle, Alaplı'da Jandarma tarafında yapılan kontrollerde  itirazlar dkat çekiyor.

Köylere Muhatlık seçimleri için İstanbul'da yaşayı,Körfez'de ve başka illerde çalışma hayatını sürdüren, insanların sadece oy kullanma zamanı İkametgah Adreslerini taşıyarak, seçmen sayısını Mevcut ya da aday adayı yandaşlarının köylerde yaşıyor! tespitlerinde büyük yanlışların olduğu edinilen bilgiler arasında.

Alaplı'da Hallı ve Cambazlı Köylerinde kaymakamlığa baş vuran vatandaşların ,Jandarma tarafından yapılan kontrollerde gerçeği yansıtmadığı, hatta belirli merkezden tespitler yapıldığı iddiasıyla kaymakamlığa baş vurdukları dikkat çekti.

 

Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ile konu hakkında yaptığımız görüşmede, Eskioğlu'da ciddi sorunlar yaşandığını ve şikayetler konusunda Jandarmaya daha fazla dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulunduğunu söyledi.

Eskioğlu Gazeteci Mehmet Öztürk'e verdiği bilgide,bilhassa 5 köyde ciddi vakaların yaşanabileceği görüşümüze katılarak, konu hakkında kendisinin de gerekli önlemleri alacağını söyledi.

OLAYLARDA CAN KAYBI TEHLİKESİ

Alaplı Kaymakamı Eskioğlu'yla yaptığı görüşmede ,Köylerde yaşanması olası kavgalarda" ölümlü!" vakalara sebep olunmasının da yaşanması gibi hiçte hoş olmayan adli olayların olmasını önlemek gerektiği üzerinde duran Öztürk'e aynı şüpheyi taşıdığını söyleyen Alaplı Kaymakamı konuya olan duyarlılığını daha ciddi şekilde sürdüreceğini , bu konuda bazı muhtarları da uyardığını söyleyerek, önümüzdeki günlerde muhtarlarla bir araya gelmesi için hazırlık yaptığı söyledi.

 

EREĞLİ'DE DE CİDDİ OLAYLAR OLACAK GİBİ

Konu hakkında Ereğli'de de köylerde yapılan itirazlara karşın Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu'na da aynı şikayetlerin yapıldığını söyleyen vatandaşlar ; Jandarmanın köylerde yaptığı incelemelerde daha fazla duyarlı olmasını istediler. Konu hakkında ciddi şekilde olaylara vakıf olunmaması halinde Ereğli'de de toplumsal açıdan derin yaralar açacak sorunların olacağı uyarısında bulunarak, Kaymakamlığa yapılan şikayetlere gerekli ehemmiyetin verilmesini istediler.

Etiketler; ereğli, köy, tolga, çay,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 
 

İlgili Diğer Haberler

Alaplı Belediye Meclisi'nde tartışılan Depreme karşı önlem alınması önerisi havada kaldı! Alaplı belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantısı Belediye
6 gün önce
Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğünden Resmi İlan alan Yerel Gazeteler için hükümet tarafından Meclise sunulan tasarıya göre
6 gün önce
Mevcut Başkan Yusuf Karaoğlu’nun medyaya da yansıyan olumsuz haberlerin ardından, Kent Konseyi Başkanlığındaki değişim
6 gün önce
şiir
12 gün önce