GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

ZGC BAŞKANI AKBIYIK'TAN UTANÇ UYGULAMA!

ZGC BAŞKANI AKBIYIK'TAN UTANÇ UYGULAMA!

--- Reklam ---
test
Gündem - 09.10.2018 Salı 17:49  - Bu haber 570 kere okundu.
14 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu seçimlerine şaibe
 14 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu seçimlerine şaibe karıştı. Mevcut yönetimi desteklemeyen Anadolu’daki bazı dernekler bizzat TGF Başkan Yılmaz Karaca tarafından TGF’den ihraç edilme tehdidine maruz bırakılırken, TGF’de 2 dönemdir Mali Sekreter olarak görev yapan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık’ın da TOKİ tarafından yapılan basın sitesine evrakları 8 ay önce verildiği halde muhalif gazetecileri dahil etmemesi ve bu gazetecilere karşı basın sitesini pazarlık malzemesi olarak kullanmaya çalışması çirkinliğin boyutunu gözler önüne serdi.

“İKİLİ OYNUYOR İHRAÇ EDECEĞİM!..”

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca’nın, kendisine muhalif olan bazı dernek ve cemiyetleri whatsapp gruplarında ihraç edeceğine yönelik yazıları Anadolu basını tarafından tepkiye neden olurken; diğer aday Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim’e destek veren dernek ve cemiyetleri hainlikle suçlaması ‘TGF’de Demokrasi’yi bitirdiler’ yorumlarına neden oldu.

“BASIN SİTESİNİ PAZARLIK KONUSU YAPTI!.”

Mevcut TGF Yönetiminde Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği sayesinde 2 dönemdir Mali Sekreter olarak görev yapan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık’ın muhalif olduğu gerekçesiyle Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği’nin oy kullanmaması için elinden geleni yapması, Divan Tutanağında kendi attığı imzasını bile reddetmesi TGF seçimlerine şaibe karıştığı iddialarını güçlendirirken, son olarak muhalif olan üst kurul delegelerini evraklarını 8 ay önce Akbıyık’a teslim ettikleri halde TOKİ tarafından Zonguldak’a yapılan basın sitesinde hak mahrumiyetine uğratmaya çalışması devlet kademelerini harekete geçirdi.

 “TOPU TOKİ'YE ATTI!..”

Gazetecilerin hakları gasp edilip, memurlara ve işadamlarına peşkeş çekiliyor”, iddialarına karşı, açıklama yapan Cemiyet Başkanı Derya Akbıyık, “Asla öyle bir şey söz konusu değil. Ben elimden geleni yapıyorum. TOKİ tüm ısrarlarımıza karşı 2. Başvuruyu yapanlar için hesap açmıyor. Ben ne yapayım”, şeklinde konuştu..

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR!..”

TGF seçimleri dolayısıyla böyle bir hak mahrumiyetiyle karşılaştıklarını iddia eden gazetecilerin TGF seçimleri sonrası mağduriyet giderilmediği takdirde sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacakları öğrenilirken, mevcut yönetimin seçimleri kaybetme korkusuyla bu tür şantajvari önlemler almaya çalıştıkları iddia edildi..

 

 

Etiketler; şehit, recep, turan, alaplı,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 
 

İlgili Diğer Haberler

Ereğli'nin sahibi yok
25 gün önce