Gezinti Bağlantılarını Atla

TTK'YA 1000 MADENCİ ALIMI YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) bünyesine 1000 madenci alımı yapılacağını duyurdu.

TTK'YA 1000 MADENCİ ALIMI YAPILACAK

Yerel   A+a-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) bünyesine 1000 madenci alımı yapılacağını duyurdu. Yapılan açıklamanın ardından TTK 1000 madenci alımı başvuru tarihleri ve şartları gündemi meşgul etmeye başladı.
Türkiye Taşkömürü Kurumu 1000 yeni madenci alımı yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin yaptığı açıklamasının ardından, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez TTK 1000 personel alımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMUNA 1000 YENİ MADENCİ ALINACAK
 
Cumhurbaşkan Erdoğan, madenci alımı bekleyenlere sevindiren haberi verdi. Kamuda ve özel sektörde ocaklarda görev yapan 10 bin madencinin deprem bölgesindeki çalışmasına vurgu yapan Erdoğan “ Türkiye Taş kömürü kurumuna 1000 yeni madenci alarak hem madencilere olan şükranlarımızı ifade edeceğiz “ ifadelerini kullandı.
TTK 1000 MADENCİ ALIMI NE ZAMAN?
 
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada TTK'ya 1000 madenci alınacağını duyurdu.
 
''Bir müjde de madencilerimize! Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda 1000 vatandaşımızı iş gücüne katıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nda daha fazla yerli üretim, daha fazla istihdam.''
TTK 1000 MADENCİ ALIMI BAŞVURU DETAYLARI
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından madenci alımına ilişkin başvuru tarihi, şartları, kontenjan ve diğer şartlar merak ediliyor.
 
Konuyla ilgili olarak Türkiye Taşkömürü Kurumundan kısa süre içerisinde madenci alımına ilişkin ilanın yayınlanması bekleniyor.
 
Yayınlanacak ilan ile birlikte başvuru özel ve genel şartları, ikamet ve eğitim şartı olup olmadığı belli olacak.
TTK PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?
 
TTK madenci alımı başvuru şartları henüz belli olmadı. Ancak geçtiğimiz yıllarda yapılan alım için gereken şartlar şu şekildeydi:
 
İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,
En az İlkokul mezunu olmak,
 
İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,
 
Askerlikle ilişiği olmamak.
 
kaynak:habertürk
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar