Gezinti Bağlantılarını Atla

MANDACI, 'NE KADAR ÇOK İŞÇİ OLURSA, O KADAR ÇOK KÖMÜR ÜRETİLİR'

Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Mandacı, çok işçinin çok üretim anlamına geldiğini belirtti.

MANDACI, 'NE KADAR ÇOK İŞÇİ OLURSA, O KADAR ÇOK KÖMÜR ÜRETİLİR'

Gündem   A+a-

Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Mandacı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TTK'YA bin işçi alınacağı müjdesini büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını, ancak bu sayının 3 bine çıkarılmasını arzuladıklarını ifade etti.
Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Mandacı, yaptığı yazılı açıklamada, çok işçinin çok üretim anlamına geldiğini belirterek, "Biz, geçmişten biliyoruz ki ne kadar çok işçi olursa o kadar çok kömür üretilir. Gençlerimiz TTK ocaklarında kömüre kazma sallayarak hem daha çok üretecek, hem evlerine ekmek götürecek, hem de ekonomiye daha çok katkı verecekler." ifadelerini kullandı.
Mandacı, açıklamasında şunları kaydetti:
"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) 1000 işçi alınacağı müjdesini büyük bir sevinçle karşıladık.
Biz muhtarlar olarak, atalarından, büyüklerinden öğrendikleri madencilik geleneğiyle büyüyen gençlerin olduğu köylerde-mahallelerde görev yapıyoruz.
Babaları, akrabaları gibi TTK’ya bağlı maden ocaklarında çalışma hayali ve umuduyla büyüyen gençlerimize umut olan bu müjde için Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz.
Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği müjde bu nedenle gençlerimiz tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.
Çok sayıda gencimiz, TTK’ya işçi alınacak müjdesinin ardından, işsizlik nedeniyle göçüp gittikleri diğer şehirlerdeki ikametgah kayıtlarını, köylerine-mahallerine dönerek yeniden kendi memleketlerine almaya başladılar.
Gençlerimiz TTK’ya işbaşı yapma umudundalar. Ama büyükleri gibi TTK’daki ocaklarda çalışmaya hazır işsiz genç sayımız çok fazla.
Bugün-yarın diye beklediğimiz işçi alımı müjdesini almanın sevincini yaşıyoruz ama işe alınacak gençlerimizin sayısının gruplu da olsa 3 bin olmasını arzu ediyoruz. Gençlerimiz ve onların aileleri adına Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz; Sizlerden, verdiğiniz bin işçi müjdesini 3 bine çıkarmanızı bekliyoruz. Müjdenin müjdesiyle daha çok gencimizin ve onların ailelerinin sevindirilmesini istiyoruz."
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar