Gezinti Bağlantılarını Atla

CHP Kadın Kolları Başkanlık seçimleri iptal edildi.

31 Mayıs Cuma günü yapılması gereken CHP Kadın Kolları Başkanlık seçimleri iptal edildi.

CHP Kadın Kolları Başkanlık seçimleri iptal edildi.

Gündem   A+a-

 31 Mayıs Cuma günü yapılması gereken CHP Kadın Kolları Başkanlık seçimleri iptal edildi.
 
CHP Ereğli İlçe Merkez Binasında yapılması gereken Kadın Kolları Başkanlık seçimleri yüksek katılım ve izdiham yaşanması nedeniyle “Sandık Güvenliği yok” gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi.
 
Mevcut Başkan Naile Bingöl, Neslihan Pamuk ve Ayla Özsoy’un Başkanlık için aday olduğu seçimler saat 13’de başlaması gerekirken gerekli çoğunluk sağlanamadığı için saat 15’e ertelendi.
 
Bu süreçte kadın katılımcıların CHP İlçe Binasını hınca hınç doldurması, dışarıda da uzun kuyruklar oluşturması yapılması beklenen seçimi zor duruma düşürdü.
 
CHP İLÇE BİNASI YETERSİZ KALDI!
 
Kadın Kolları Başkan seçimleri öncesinde salon güvenliği ve düzenini sağlayamayan CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu ve İlçe Yönetimi seçimlerin ertelenmesinde başrolü oynadı.
 
Salonda bulunan masaların bile kaldırılıp alan açılması için hiçbir çalışma yapmayan CHP İlçe Yönetimi Divan Başkanı ve Başkan adaylarının konuşma yapabilmelerini sağlayabilmek için salonda bir “Mikrofon” dahi bulundurmadı.
 
Yaklaşık 1200 Kadın Delegesi bulunan CHP Ereğli İlçe Örgütü’nün bu seçimler için özel tedbirler alması ve uygun bir salon belirlemesi gerekirken normal bir toplantı havasında hiçbir çalışma yapmadan CHP İlçe Binasında CHP Kadın Delegeleri toplaması seçimlerin ertelenmesinde başrol oynadı.
 
AYLA ÖZSOY’UN ADAYLIKTAN ÇEKİLMESİ KAFALARI KARIŞTIRDI!
 
Saat 15.15 başlaması gereken seçimin öncesinde CHP Kadın Kolları Başkanlığı için aday olan Ayla Özsoy’un adaylıktan çekildiğini açıklaması ve Başkan Adayı Naile Bingöl’e “taraf” olduğunu bildirmesi salonda tepkilere neden oldu.
 
Özsoy’un Başkanlık için aday olduğu halde Naile Bingöl’ün listesinde yer alması ve isminin oy kâğıtlarına yazılması delegeler arasında hoş karşılanmadı.
 
DİVAN KURULU VE GÖZETMEN SEÇİMLERİ İPTAL ETTİ!
 
Seçimlere katılımın yüksek olması, düzen ve intizamın sağlanamaması, oy kullanacak yaşlı üyelere öncelik verilmemesi, bazı üyelerin baygınlık geçirmesi sonrasında seçimlerde Divan Başkanlığı yapan Gönül Çelik ve Zonguldak’tan gelen “Raportör” birlikte seçimi iptal ettiklerini CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu’na bildirdiler.
 
Yaklaşık6-7 üyenin oy kullanmasına rağmen “Sandık Güvenliğinin” sağlanamaması Divan Heyetinin bu kararı almasında başrol oynadı!
 
CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ EYLEM ERTUĞRUL SEÇİMLERE KATILMADI!
 
Ereğli’de olduğu halde ve bir “cenaze” Törenine “Taziye” ziyaretinde bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul CHP İlçe Binasında yapılan Kadın Kolları Başkanlık seçimlerine katılmadı, CHP delegelerine yönelik bir konuşma yapmadı, Başkan adaylarına “Başarılar” bile dilemedi.
 
Ertuğrul’un seçimlerin yapıldığı CHP İlçe Binasına gelmemesi ve üyelere yönelik “birlik ve beraberlik” konuşması yapmaması da büyük eleştirilere neden oldu.
 
SEÇİMLER NE ZAMAN TEKRARLANACAK?
 
31 Mayıs tarihinde yapılamayan seçimlerin “Tüzük” gereği 15 gün sonra yapılması gerekiyor. Bu da araya Kurban Bayramı Tatili girdiği için 20 Haziran’a geliyor.
 
Ancak bu tarihte de insanların “Tatil”de olması nedeniyle seçimlerin daha önce ya da daha sonra yapılması isteniyor.
 
REZALET NASIL KAPANACAK!
 
CHP Kadın Kolları Başkanlık seçimlerinde gerekli önlemleri almayarak, gerekli “Salon” bulmayarak seçimlerin yapılamamasında büyük başarısızlık gösteren CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu ve İlçe Örgütü tekrarlanacak seçimlerde nasıl bir yol çizecek, tüm delegelerine nasıl hizmet edecek, seçim tarihinin belirlenmesinde tüm adayların isteğine göre mi hareket edecek, hep birlikte göreceğiz. Kaynak:şirinereğli

Etiketler // ,

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar