Gezinti Bağlantılarını Atla

BELEDİYE, KURBAN PAZARINI DENETLEDİ,

Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, veteriner hekim ve 2 personelden oluşan Kurbanlık Hayvan Yakalama Timi kurdu.

 BELEDİYE, KURBAN PAZARINI DENETLEDİ,

Gündem   A+a-

Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, veteriner hekim ve 2 personelden oluşan Kurbanlık Hayvan Yakalama Timi kurdu. Ayrıca Delihakkı’da kurulan Kurban Satış Yeri’ndeki küçük ve büyük baş kurbanlıklar denetlenerek alanın düzenli olarak ilaçlanmasına başlandı.
 Veteriner İşleri Müdürü Erdal Terzi, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:
“16 Haziran ile 19 Haziran arasında gerçekleşecek olan Kurban Bayramında vatandaşlarımızın sağlıklı ortamda kurbanlık hayvan alımlarını ve kesmelerini sağlamak amacıyla Kdz. Ereğli Belediyesi gerekli hazırlık çalışmalarını yapmaktadır.
Kurbanlık Hayvan Satış Yeri olarak belirlenen Delihakkı Belediye Tesisleri’nde gerekli altyapı çalışmaları yapılmış olup, yaklaşık 230 büyükbaş ile 1000 küçükbaş kurbanlık hayvan satışa sunulmuştur. Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından sağlık ve idari hususlar yönünden denetlenen Kurbanlık Hayvan Satış yerinde kurbanlık hayvanların kontrolleri, dezenfeksiyon ve ilaçlanma çalışmaları periyodik olarak bayram boyunca devam edecektir.
 Kurbanlık Hayvan Kesim Yeri olarak belirlenen, Balı Mahallesinde faaliyet gösteren Belediye Kesimhanesi tüm hazırlıklarını tamamlamıştır. Kesim yerinde Belediyemiz kesim elemanları ile veteriner hekimlerimiz kurbanlık hayvan kesiminde hazır bulunmaktadır. Belediyemiz Kesimhanesinde kesim yapmak için bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Belediyemiz web sitesinde yer alan “Kurbanlık Hayvan Satış ve Kesim Yerleri Hakkında Duyuru” dan gerekli bilgilere ulaşabilirler.
 Kaçan kurbanlık hayvanlara müdahale etmek için Kurban Yakalama Timi oluşturuldu ve görevli personele hayvana yaklaşma, uyuşturucu ile sakinleştirme ve yakalama teçhizatı kullanımı ile ilgili eğitim ve tatbikatlar yapıldı. Yakalama timi, olay anında sakinleştirici ilaç olarak, ruhsatlı ve ette kalıntı bırakmayan ürünleri kullanacak. Belediyemiz sınırları içerisinde Kurban Bayramında yakalama timine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız 153 Alo Zabıta ve 3150102 Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nin telefon numaralarını arayarak yardım isteyebilirler.”
 
Bir 3 kişi ve hayvan görseli olabilir
 
Bir 3 kişi ve yazı görseli olabilir
 
Bir 2 kişi görseli olabilir
 
Bir yazı görseli olabilir

Etiketler // ,

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar