Gezinti Bağlantılarını Atla

ŞAN ŞÖHRET VE SİYASET?

köşe

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 
 
 
 
 
 
 
 
 Bir dostum bana yazmış.
Kibrin hasmı Allah’tır. Şan, şöhret, makam, mevki gelip geçicidir. “Kimse kimseden üstün ya da sıradan değildir. Dikkat edin hak sizi hür yaratmışken hırs sizi kül etmesin.”
 
Siyaseti günü birlik yapan ile, dünden bu davaya gönül verenlerden daha önde olanlar vardır?
 
Varlıkları sadece çıkarları olduğu zaman ortaya çıkar bunların!
 
Son zamanlarda ilçelerimiz; Ereğli ve Alaplı’ da siyaset yapma yeteneği olmamasına rağmen, sırf paraları(?) ver diye Meclis veya parti yönetimlerinde söz sahibi(!) olanların sergilediği vasıfsızlık, maalesef artık toplum menfaatleri yerine kişisel çıkarların ön planda tutulması toplumsal çürümeye neden olmaktadır.
 
Önceleri Ereğli’ ye ya da bir Milletvekili, bakan geldiğinde köylerden, şehirlerden Yüzlerce insan bakan karşılamaya gelirdi…
 
Şimdi durum farklı.
Çünkü, siyaseti arkalarında ağa babaları sayesinde ilçe başkanı, hatta il başkanı ya da Belediye Başkan adayı olma fırsatı yakalayanların beceriksizliği(?) dikkatle izlediğim, fakat bu işin tepeden inme adamlarca atanmakla olmadığını görmek istemezdim.
 
Kirlenen siyasette neler yıkanır, neler yıkanmaz?
Gömlek değil ki, yıkasan kurumak için assan!
Ama artık dünün torpillileri ya da , biz yarın önümüzü kesmeyecek birini başkan yapalım! Diyerek göreve gelen İlçe Başkanlarının ne kadar sığ bir oluşum içinde olmaları ,bugün halkın bakana, milletvekiline karşılama yapma özverisini yok etti.
 
Ereğli’ de CHP,AKP ve İYİ Parti’ de ve Alaplı’ da aynı partilerde yaşanan bu tavan hastalığı siyaseti, kibir ve haset sokağa öyle yansıyor ki, halk artık inanmıyor!
 
Bu nedenle “Ereğli’ de ve Alaplı’ da Belediye “Meclis Listelerine baktığımızda, sadece
“çıkar” düşünen iş insanları triosunun en büyük hedeflerinin “nerede ne kadar menfaat sağlarız!” düşüncelerini anlamamak için aptal olmak lazım.
Gerçekten son gelişmeler bunu gözler önüne sererken hala kibir içinde olanların halka soyut yansıması dikkat çekmektedir.
 
Biz halkın düşüncelerinin bize yansımasını yazarız.
Okuyan, anlayan, anlar.
Gerisi teferruattır.
 
Şan ve Şöhret bir gün yerle yeksan olur.
Baki kalan insanlıktır.
Gerçi artık o da para etmezmiş?
 
 
 
 
 
 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
makale kategorileri
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar