Gezinti Bağlantılarını Atla

ÇOK SESLİLİK VE EKODİYALOG

köşe

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 Yerel seçimlere 18 gün var. Medya ağırlığı azalan, sosyal medya paylaşımları ile halk arasında bağ kurularak, “toplum algısı “ yapılması son yüzyılın basın ayağını oluşturmakta.
 
Özellikle Dijital medya üzerinden halka çağrı yapan Belediye başkanları, Meclis üyelerinin,” söz uçar yazı kalır” anlayışını terk ederek ,yarın dahi kimin; neyi ,nasıl, neden? sorularına yanıt bulmasının nerede ise olanaksız olduğu sürece girerken medyada bağımsızlık ilkesi de maalesef yerini objektif olmayan yayıncılık anlayışına terk etmeye başladı.
 
EKODİYALOG(MEDYA67) yayın organının bir parçası olarak ,Zonguldak’ta ses getiren; Tarafsız yayın anlayışı ile toplumda olduğu kadar, siyasilerde de “güvenilir” medya kurumu olarak yer alması hiç kuşkusuz bu yerel seçimde ,hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan DERGİMİZDE yer alarak, bizim de “objektif” penceremizin ne kadar geniş olduğunun yansıması olmuştur.
 
Ereğli ve Alaplı’ da ,Gülüç’ te, tüm adaylara aynı mesafede duran yayın ekibimiz, bu sefer sadece seçime giren adaylara eşit oranda yer vererek 3000 ev ve iş yerine girerek, onların sesi, projelerinin tanıtımı işlevini yerine getirmeye çalışarak; OBJEKTİF YAYINCILIK örneğini sergilerken ,kimseyi ötekileştirmeden, şu parti bana uzak, bu parti benim düşünceme uymuyor! Anlayışı yerine,” BASIN ETİĞİ” kurallarının olmazsa olmazı olarak tarafsızlık anlayışının okurlarımıza yansımasını sağlamak asıl olan gerçeklerdir.
 
Karadeniz Ereğli’ de ve Alaplı’ da basın da şeffaflık ne kadar mümkün?
Kimleri eleştiriye tahammül edemezken, bazı siyasilerin(?) aba altından sopa göstermeleri maalesef sektörün işlevliğini, haberin halk adına yapılması gerçeğini, talana, yalana, her türlü yolsuzluğun haber olarak kamuoyuna yansımasına yönelik baskılar yüzünden, üç beş tarafsız gazeteci zorda olsa mesleklerini sürdürmeye kararlılar!
 
Bu seçimler de kimin kazanacağı yerine kimin daha çok ilçesine, memleketine yararlı olacağı bence daha çok önemli!
 
Çok sayıda belediye başkanı, meclis üyeleri bu sayıda yer alamayan onlarca daha adayın sesi olmak isterdik.
Fakat MEDYA67 Gazetemizde de arzu edenlerin siyasi çalışmalarına yer vermemiz, hatta canlı yayınlarda da kamuoyuna seslenme olanağı sunarken ,asla siyasileri ötekileştirmeden eleştiri haklarımız saklı kalma koşulu ile ,objektifin yansıması(!) olarak siz okurlarımıza hizmet Medya67 Gazetesi ‘nin bağlı bulunduğu , ÖZGÜN YAYINCILIK DANIŞMANLIK Firmamızı Ereğli ve Alaplı’ da toplum güvenini sağlayan kurum olarak bu seçimlerin kardeşçe, dostça, kırmadan, ayrıştırmadan geçmesini temenni eder, 31 Mart’ta kazanan ,kazandığı andan itibaren rozetini çıkararak, HLAKIN BAŞKANI olsun dileğimdir.
 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
makale kategorileri
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar