Gezinti Bağlantılarını Atla

CHP'li vekil mi, İl veya ilçe başkanı mı sorumlu?

CHP'li vekil mi, İl veya ilçe başkanı mı sorumlu?

Gazete Köşesi   A+a-

mehmet ÖZTÜRKmehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr
 31 Mart Yere lseçimleirnde özellikle Kdz. Ereğli ve Zonguldak ilçelerinde, parti içi uyumsuzluklar son olarak Zonguldak İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde de yaşandı.
CHP'den köylerle ilgili olmayan (?) il komisyonlara verilmemeleri, 16+16 olan ve bir oyun çok önemli olduğu il genel meclis başlanı seçiminde, 17-15 oyla, yani bir oy farkla seçimi alan AK Partili NECDET kARAVELİ TEKRAR BAŞKAN OLDU.
Ben il genel meclisi seçimi öncesi partide tabanı olmayan köylerle ciddi bağı olmayan bir anlamda "CHP içinde nereden güç aldığı belli olmayan Hayrettin Kartal isminin İl Genel Meclis Başkanlığı Adının partide yarattığı olumsuzluğu yazmıştım.
Benim yazımdan hemen sonra bir başka isim üzerinde Hasan Tülübaş'ın adaylığı üzerinde karar alındığı bilgisine ulaştım.
Bu arada CHP'de köylere hizmet götürme birliği seçimine aday gösterilen isimlerin Parti tabanından gelmeyen (!) isimlerden oluşumu için eğer iddia doğru ise CHP milletvekili Eylem Ertuğrul ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz yavuzyılmaz arasında anlaşmazlığın sonucu yaşanan olumsuzluğun Zonguldak İl Genel Meclisi seçimlerine yansıması 17 oy AK parti, 15 oy CHP olarak seçimin kadri belli olmuş oldu.
CHP'de 31 Mart Yerel Seçimlerinde Kdz. Ereğli Belediye Meclisine şart koyan Eylem Ertuğrul'un b usefer aynı yanlışa sebep olduğu şaibeleri dikkat çekmeye başladı.
CHP bu sefer CHP Kdz. Ereğli Belediye Meclisinde 9 meclis üyelerinin Parti içinden Halil Posbıyık muhalifi olarak meclise damga vurması suların hala durulmadığını göstermektedir.
 
CHP Genel Başkan yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz'ın mı, Eylem Ertuğrul'un mu Partide yaşananlara neden olup olmadığı merak ediliyor.
Zonguldak il başkanının ve Ereğlli ilçe başkanının yaşadıkları kaosun partiye verdiği zararın telafisi için genel merkezde çözüm odaklı bir karar alınmaması Zonguldak'ta yıllar sonra tekrar güçlü olan yapının çabuk bozulacağı sinyalleri dikkat çekiyor. GENEL MERKEZ MÜFETTİŞ GÖNDERMELİ
CHP içinde sürekli sorun olan ve Kdz. Ereğli ilçe örgütünün Kandilli, Ormanlı,Gülüç, Gümeli beldelerini kaybetmesine neden olması karşısında, CHP Kdz. Ereğliteşkilatının parti merkezinde nasıl yorumlandığı değil, biran evvel sorunun özümü için neşter vurulması olası daha büyük ve önlenmesi zor süreçlerin yaşanacağını dikkat çeken bir başka süreç olarak gözlemlerim arasındadır. 17 NİSAN 2024
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!

Etiketler // ,

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
makale kategorileri
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar